Loading...

Wątpliwości | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Weronika
Weronika Sie 24 '14, 21:38

Mam pytanie, wiem, że jest głupie na takim forum, ale... Chodzi o to, że protestanci jak wiadomo uważają oddawanie czci Maryi i świętym za bałwochwalstwo. A ja się pytam, dlaczego? Najgorsze jest to, że te brednie utkwiły mi w sercu jak jakiś cierń i od jakiegoś czasu odczuwam jakby strach, może nawet pewnego rodzaju (niestety) wstręt, że jeśli pomodlę się za wstawiennictwem Najświętszej Panienki to to się nie spodoba Panu Bogu :( wiem, że to wszystko dziwne strasznie i mam jeden wielki mętlik w głowie. Sama jestem przecież Katolikiem od zawsze więc takie wątpliwości w ogóle nie powinny się u mnie pojawić, a jednak... Jak zaczęłam czytać co protestanci piszą to nie mogę się pozbyć wrażenia, że robię źle :( błagam pomóżcie i jak przeczytacie ten post to chociaż na złość moim wątpliwościom poproście Matkę Bożą o modlitwę za mnie, by ten wstręt zniknął, chociaż jedno Zdrowaś Maryjo... a tak przy okazji jakby ktoś dał jeszcze jakieś cytaty z Biblii popierające wiarę w wstawiennictwo świętych i Maryi  to będę wdzięczna :) może napisałam to w złym dziale ale tak mnie to męczyło, że już nawet o tym nie myślałam. Proszę o wyrozumiałość :) Dziękuję za modlitwę.

katarzyna(Rita)
katarzyna(Rita) Sie 24 '14, 21:44

No przecież pisze w Bibli ,że Matka jest nową Ewą i zmiażdży głowę węża w Ap.

Inka
Inka Sie 24 '14, 21:54

Weroniko, polecam Ci do przeczytania "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny"św.Ludwika Marii Grignon de Montfort. Ktoś już tę książkę polecał,ja jestem w trakcie czytania i jestem zachwycona nią...myślę,że wiele Twoich wątpliwości rozwieje.

Besia
Besia Sie 24 '14, 22:16

Weroniko masz moją modlitwę + Kochana protestanci nie jednemu namieszali w głowie i mieli podobne problemy ;(

Weroniko może to też Ci rozjaśni w głowie .

http://ofm.krakow.pl/cms/index.php?page=dlaczego-katolicy-modla-sie-do-nmp-i-swietych

Polecam też Traktat ,który poleciła Inka;)

Edytowany przez Besia Sie 24 '14, 22:30
Marzena
Marzena Sie 25 '14, 08:26

Ja też z całego serca polecam "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP". Ja kiedyś też miałam kiedyś  dziwne myśli, ale po przeczytaniu traktatu oddałam się całkowicie NMP.  A tak na szybko- spójrz. skoro Jezus Chrystus przyszedł na świat do człowieka przez Maryję, to jaką lepszą drogę człowiek może obrać by dojść do Jezusa jak nie tę samą tzn. przez Maryję?

Marzena
Marzena Sie 25 '14, 08:29

Oddając cześć Maryi, oddajesz cześć Bogu, bo ona, w nieskończonej  pokorze nic dla siebie nie zatrzymuje- ty mówisz Maryja, ona mówi Bóg... 

Anka
Anka Sie 25 '14, 11:51
Nie czytaj wypocin protestanckich, oni sami się pogubili i mało chrześcijańscy są, Maryja od wieków była bliska chrześcijanom. Tak jak proponowały dziewczyny też polecam i oczywiście modlitwę.
Weronika
Weronika Sie 28 '14, 12:56

dziękuję Wam wszystkim z całego serca :) na pewno przeczytam chociaż wiem, że zły będzie chciał mnie za wszelką cenę odciągnąć ;)