Loading...

Chrześcijańskie rozumienie miłości bliźniego | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Propozycje
Besia
Besia Wrz 4 '14, 02:19

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/milosc_blizniego.html

Edytowany przez Besia Wrz 4 '14, 02:20
Małgorzata Kundzia
Małgorzata Kundzia Wrz 4 '14, 12:10

Dlatego działam w Dziele pomocy o.Pio.

http://www.pomoc.kapucyni.krakow.pl/

i pomagam  innym bezdomnym,tym ktorzy nie chca isc po pomoc.

 

 

 

 

 

Załączniki:
  431239_373583162661637_189994210_n.jpg (16Kb)
Małgorzata Kundzia
Małgorzata Kundzia Wrz 4 '14, 12:11

Besia
Besia Wrz 4 '14, 12:12

Pięknie Małgosiu ;)))

Małgorzata Kundzia
Małgorzata Kundzia Wrz 4 '14, 12:28

Dzieło ma tez strone na fb

https://www.facebook.com/

Beti ja lubie byc myszka ,nie głosze co robie ,ile sie modle.

Bóg wie a ludzie nie musza.

Nie czuje sie lepsza od innych wrecz odwrotnie.

A to co robie daje mi tyle radosci ,tyle  pogody ducha,ze nie opisze tego zadnymi słowami.

Wszystko to oddaje za duszyczki czyscowe,bo to "moja umowa" z Niebem.

I ciagle mi mało,mało....

 

Małgorzata Kundzia
Małgorzata Kundzia Wrz 4 '14, 12:31
  • ŚWIĘTOŚĆ TO JEZUS ŻYJĄCY I DZIAŁAJĄCY WE MNIE

    Nasze dzieła miłości nie są niczym innym jak rezultatem obfitości Bożej miłości. Kto jest ściśle złączony z Bogiem, mocno kocha bliźniego.
    Powinniśmy stać się świętymi nie dlatego, że chcemy czuć się jak święci, ale po to, by Jezus mógł w nas w pełni żyć.
    Świętość to przyjęcie woli Boga z szerokim uśmiechem…to wszystko. To przyjęcie Go takim, jaki przychodzi do naszego życia: zgoda na to czego od nas pragnie, jak chce się nami posłużyć, gdzie chce nas postawić. To pozwolenie na posługiwanie się nami bez ustalania tego z nami.
    Świętość nie jest uczuciem albo wyobrażeniem… Jest rzeczywistością. Mnie pomaga i pomoże tobie fakt, że dzieła miłości są dziełem świętości.
    Ofiarujemy siebie z Nim i dla Niego. Pozwólmy Mu widzieć naszymi oczami, mówić naszym językiem, pracować naszymi dłońmi, chodzić naszymi stopami, myśleć naszym rozumem i kochać naszym sercem. Czy nie będzie to doskonała komunia i nieustanna modlitwa miłości? Bóg jest naszym kochającym Ojcem. Pozwól, by światło Jego miłości świeciło wobec innych, tak by zobaczywszy twoje dobrze wykonane zadania (pranie, sprzątanie, gotowanie, kochanie męża i dzieci), wychwalali Ojca.
    Bądź święty. Świętość to najłatwiejsza droga zaspokojenia Jezusowego pragnienia miłości. Jego do ciebie i ciebie do Niego.


     

    MYŚL DNIA
    Miłość do bliźnich jest najpewniejszą drogą do wielkiej świętości.

    Poproś o łaskę zostania świętym.


    MODLITWA DO BŁOGOSŁAWIONEJ MATKI TERESY.
    Błogosławiona Matko Tereso z Kalkuty, Ty pozwoliłaś, aby pragnienie Jezusa na Krzyżu zapłonęło w Tobie żywym pragnieniem, tak iż stałaś się światłem Jego miłości dla innych. Wyproś od Jezusowego Serca…….(wymień swoją intencję). Naucz mnie zezwalać Jezusowi na to, aby przenikał całą moją istotę i dysponował nią, tak by i moje życie promieniowało Jego światłem i Jego miłością wobec bliźnich. Amen.
    Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, Przyczyno naszej radości, módl się za nami.
    Błogosławiona Matko Tereso z Kalkuty, módl się za nami.