Loading...

Różaniec ku czci 13 Cnót Maryi | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Weronika JG
Weronika JG Lis 16 '14, 09:55

Kochana Ilonko:) 

Nie przepraszaj mnie , bo nie masz najmniejszego powodu. Ja przecież sama zaczęłam dociekać skąd się wzięła owa modlitwa czyż nie?I chyba lepiej wszystko sobie wspólnie przedyskutować niż w pojedynkę się zastanawiać.

Ja też się modlę tym różańcem już trzeci dzień. Moim zdaniem bardzo ładna to modlitwa w swej prostocie, i tajemnice piękne, cnoty Marki Bożej. Sam różaniec nie jest kosztowny. Ja zapłaciłam 9 zł, za bardzo ładny różaniec z niebieskich i czerwonych kryształków:)

marek
marek Lis 16 '14, 14:16

Witam, ponieważ nie mam omawianej książki, zasięgnąłem informacji o niej w internecie Jeśli prawdą jest, że są w niej 

  • objawienia nie zatwierdzone przez Kościół (np. Garabandal) i inne prywatne przesłania
  • zachęty do praktyk wątpliwych teologicznie (chrzest dzieci nienarodzonych)
  • pisma/modlitwy/orędzia tzw. Małego Kamyka, autora cytowwanej modlitwy za dusze czyśćcowe.

to należy przed tą książką ostrzegać, a nie promować!

Znaleziony skan w internecie potwierdza, że napisał to Mały Kamyk. 
Por. http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=462d724edf6660cf

Maly Kamyk: http://www.effatha.org.pl/zagrozenia/kamyk.htm

 

Weronika JG
Weronika JG Lis 16 '14, 14:27

Już wyżej pisałam przecież o Małym Kamyku.

Skoro jednak ten różaniec jest tak zły to jak wyjaśnic jego obecnosc w przykościelnych księgarniach i sklepach ?

Weronika JG
Weronika JG Lis 16 '14, 14:38

Do wspólnoty  Kamyka nie zamierzam się zapisywać. Gdy dziś jeszcze po mszy spytałam innego ksiedza o tą modlitwę i wyjaśniłam powody , dla których o nią pytam stwierdził tylko ,że (cyt.) " ...najgorzej to wdawać się w dyskusję na forum "

Różne są jak widac opinie księży na ten temat. Mnie ta opinia przyznam sie szczerze bardzo zdziwiła.

Edytowany przez Weronika JG Lis 16 '14, 14:40
marek
marek Lis 16 '14, 14:55

Weroniko: ksiądz nie wydał opinii o modlitwie, ale o dyskusjach na forum. Zamykam ten wątek ale nie usuwam – ku przestrodze dla innych przed tą modlitwą. Opowiadania Kamyka to są bajki, wielokrotnie publicznie kłamał, takze nie ma sensu przytaczać jego słów np. poziomów czyśćca, a na tej podstawie zbudował modlitwę. Złe drzewo nie może rodzić dobrych owoców.

 

Strony: « 1 2
Temat jest zamknięty