Loading...

Ważność Nowenny Pompejańskiej | Forum Nowenny Pompejańskiej

Łukasz
Łukasz Kwi 5 '15, 14:10
Dwa tygodnie temu skończyłem pierwszą w moim życiu Nowennę Pompejańska, ale mam teraz pewne wątpliwości co do jej ważności. A mianowicie chodzi o to, że przez kilka pierwszych dni nowenny jako pierwszą tajemnicę bolesną odmawiałem skazanie Jezusa na śmierć, a nie modlitwę w Ogrójcu. Zupełnie nieświadomie pomyliło mi się to, musiałem zasugerować się stacjami Drogi Krzyżowej. Cała nowennę dokończyłem już właściwie rozważając tajemnice.
Druga moja wątpliwość jest taka, ze pierwszego dnia nowenny przy drugim różańcu zapomniałem o modlitwie "Pomnij o miłosierna Panno..." i odmówiłem ją kilka godzin póżniej, cały czas tego samego dnia.
Oba te przypadki wyniknęły ze zwykłej ludzkiej niedoskonałości, a że mam wielką ufność w miłosierdzie naszej Matki, to wierzę, że mimo tego Maryja wysłuchała mnie.
Kieruje jednak do Was to pytanie prosząc o rozwianie wąrpliwości...
Dorota
Dorota Kwi 5 '15, 21:32

Karolu, myślę , że nie powinieneś mieć powodów do zwątpień.

Co do pierwszego , czyli Modlitwy w Ogrójcu, nie uważam tego za błąd, a szczerze mówiąc to ja też bym się zastanowiła nad tym , dlaczego mnie tak  pociągnęło do Skazania Jezusa na śmierć , bo może akurat tak maiło być  i wcale bym nie uważała , że odmówiłam Nowennę źle.

Co do drugiego pytania....potraktuj to, jakbyś odmawiał Różaniec  z przerwami, a tak można , odmówiłeś przypisaną modlitwę przecież w tym samym dniu. 

Ponadto , jak sam piszesz  jesteśmy niedoskonali , Ty nie zrobiłeś czegoś specjalnie :)

Jerzy
Jerzy Kwi 10 '15, 08:41

Karolu weź do siebie stare powiedzonko że tylko głupcy mają pewność a mędrcy zawsze mają jakieś wątpliwości co do swojej osoby czy wiedzy. I pewnie dlatego wciąż się chcą doskonalić. Na pewno Twoja Nowenna jest ważna ale dobrze że pytasz. Ja też często mam kłopot z tym bo sam zauważam u siebie jakieś rozproszenia w modlitwie. Dlatego oprócz tych modlitw kontemplacyjnych (Różaniec, Koronka) staram się również modlić własnymi słowami prosząc Ducha Świętego, aniołów czy świętych o łaski. W czasie jakiej pracy czy jazdy samochodem lepsze to niż jakieś łubu dubu płynące z radia i zagłuszające własne myśli.