Loading...

Nowenna Pompejańska , a grzech ciężki | Forum Nowenny Pompejańskiej

Mateusz
Mateusz Sie 12 '15, 09:18

Mam pytanie, przez pewien czas podczas odmawiania NP byłem wstanie łaski uświęcającej, ale teraz upadłem i jestem wstanie grzechu ciężkiego. Widzę im jestem coraz starszy w latach (20 l.) i duchowo coraz bardziej żałuje za grzechy i brzydzę się grzechem. Czy Nowenna będzie dalej aktualna, co jeśli w kółko będę dalej upadał? Czy Nowenna zostanie wysłuchana mimo grzechu ciężkiego po drodze? Oczywiście uprzedzam, że wierzę w to, ze zostanie wysłuchana  ta intencja, o której z większa osób wie. Mimo, że nawet 25% nie ma tej Nowenny to już znam intencję kolejnej. Bóg zapłać za odpowiedź.

Besia
Besia Sie 12 '15, 09:44

Mateuszu wszyscy upadamu i grzeszymy i po to jest spowiedź ,zebyśmy mogli zacząć od nowa ,jak masz grzech ciezki to jak najszybciej do spowiedzi ;)

Edytowany przez Besia Sie 12 '15, 09:44
Monika
Monika Sie 12 '15, 13:54
Wszyscy jestesmy grzesznikami i nie raz upadamy mimo naszych postanowien poprawy. Na szczescie mamy sakrament spowiedzi, ktory jest dla nas ratunkiem. Oczywiscie nie moze byc tak ze grzeszymy swiadomie z ta mysla ze przeciez zawsze mozemy pojsc do spowiedzi i bedzie nam to odpuszczone. Mateusz jedyne co powinienes zrobic to tak jak pisze Besia - isc jak najszybciej do spowiedzi i oddac to Jezusowi. Nigdy wiecej nie pytaj o to co zrobic w przypadku grzechu - odpowiedz bedzie zawsze ta sama i jedyna sluszna SPOWIEDZ :)
Karolina
Karolina Sie 12 '15, 15:12

Dokładnie tak jak powiedzieli moi przedmówcy - a nasze upadki nie mają wpływu na nowennę, która jest wysłuchiwana niezależnie od nich. Zresztą w ogóle modlitwy są wysłuchiwane niezależnie od naszego stanu łaski bądź jego braku. Co nie zmienia faktu, że jak tylko się upadnie należy natychmiast iść do spowiedzi.

Małgorzata
Małgorzata Sty 2 '16, 15:07

Witam.

Ja równiez odmawiam Nowennę Pompejańską i niestety też upadłam. Pisałam raz że mam problem z objadaniem sie (kompulsywnym) i wymiotowaniem. Zdarzyło mi się kilka razy:(. Nie panuję tego ale jak zacznę jeść zwłaszcza słodycze to kończy się tak samo. Nie wiem czy traktować to jako grzech ciężki czy nie:( jest mi z tym bardzo źle i jak najszybciej mam zamiar wyspowiadać się. Mimo to mam nadzieje że moja Nowenna zostanie wysłuchana. 

Pozdrawiam

Magdalena
Magdalena Sty 3 '16, 12:37

Małgorzata moim zdaniem Twoje obiadanie to nie grzech, a raczej sprawa dla lekarza.. Bóg działa czasem przez ludzi... :)

asia
asia Sty 7 '16, 18:16

Marcinie , zgadzam się z Tobą całkowicie