Loading...

Kiedy wolno mi odmawiać Nowennę, a kiedy nie | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Mateusz
Mateusz Sie 22 '15, 15:30

Szczęść Boże,

Mam następujące pytanie, a zarazem pewną wątpliwość. Dostałem się do Szkoły Pożarniczej i tam dalej będę się rozwijał. O co dokłdanie mi chodzi. 1 września rozpoczyna się okres unitarny czyli tak zwana UNITARKA. Polega na tym, że dzień zaczyna się od 6 rano i zaczyna się od różnych rzeczy przez szkolenia, naukę bieganie itp. Dzień kończy się o 22 albo 23. I taraz kiedy mogę dokończyć część dziekczynną, która zaczyna mi się 31 sierpnia. Na zajęciach? No chyba nie za bardzo, na obiedzie też nie? To kiedy mogę odmawiać Nowennę? Jak będę biegał w kółko z innymi. Czy Nowenna się zalicza jeśli powiem tajemnicę, ale nie przytoczę żadnego rozważania czy to z tej małej książeczki czy innej. Czy Nowenna będzie dalej ważna jeśli zacznę 1 tajemnicę o 23 i będę odmawiał jeden Różaniec za drugim i wszystko skończę może o 1:30. Co się stanie jeśli zasnę? Wszystko od początku? Czy może gdy skończę część błagalną do dać sobie spokój z dziękczynną. Co tu robić moi drodzy?? Kiedy odmawiać Rożaniec na Unitarce. Uprzedzam czasu tam, nie ma wolnego.

rewers
rewers Sie 22 '15, 18:40

Możesz modlić się, kiedy Ci wygodnie - jak biegasz też możesz :) Nie trzeba powiedzieć na głos słów modlitwy, może być w myślach :)

Karolina
Karolina Sie 23 '15, 11:20

Jest też kwestia zrezygnowania z niektórych rzeczy aby móc modlitwę odmówić - rezygnuje się np z rozmowy z kolegą na przerwie, z części odpoczynku, albo snu jak pisała wyżej Bogusia, nie chodzi też o to, żeby zawsze przytaczać rozważania z książeczki, grunt żeby ją w ogóle rozważać - tzn jak mówisz np Zwiastowanie poprostu rozmyślać o samym Zwiastowaniu, jak wyglądało, wyobrazić sobie tą scenę w całości, z postaciami, jej przebieg i w ogóle.Nie rezygnuj z części dziękczynnej,na obiedzie pewnie, że możesz, chodzi o to, żeby nie klepać modlitwy jak automat, ale też o niej myśleć, myśleć o tych tajemnicach, w których teraz jesteś, w tym momencie.