Loading...

Słuszność intencji | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Mateusz
Mateusz Gru 27 '15, 16:35

Niedługo zaczynają się egzaminy. W kwietniu egzamin Z22, w 2017 roku w czerwcu egzamin Z23 który trzeba zdać na więcej niż 70%(wtedy dostaje się stopień mł. aspiranta) i w 2017 trzeba wybrać jednostkę ratowniczą gaśniczą gdzie będzie się pracować. Moje pytanie jest takie. Jaka powinna być intencja by te trzy rzeczy były spójne; "O zdanie egzaminów Z22, Z23, otrzymanie stopnia mł. aspiranta i o wybór dobrej jednostki" Dodam że zaocznie chciałbym studiować w Warszawie, na wyższy stopień, ale nie za bardzo mnie kusi aby opuszczać domu rodzinnego w celu pomocy rodzicom. Do pracy będzie można dojeżdżać ale też nie na drugi koniec Polski. Czy intencja jest słuszna czy ktoś ma inne propozycje. W Wakacje chciałbym odmówić "O znalezienie dobrej żony", bo tą intencję przerwałem.

Dorota
Dorota Gru 27 '15, 20:25

Nie rozumiem, Mateuszu....

Masz to wszystko rozłożone w czasie  i chcesz hurtem to wymadlać...? Oj, coś mi tu pachnie  magią, albo ...Twym lenistwem ,.? A przecież szło już Ci tak pięknie , jeśli chodzi o modlitwę  , nie miałeś kłopotów z nią, a teraz jak piszesz również Nowennę o znalezienie dobrej żony przerwałeś  Ja spojrzałabym  w Twoim wypadku  na swoje możliwości, rozumiem , że szkoła pochłania Ci czas, choć może ja już skończyłeś, ale czemu aż tak złożona intencja, jeśli jej część dotyczy roku 2017  ? Zajrzyj w swoje serce i zobacz , jakie są tego pobudki...

Na moje oko , to intencja "o  bardzo lub dobrze - jak Ci pasuje - zdane egzaminy " zawiera  prośbę o zdanie dwóch egzaminów, a słowo dobrze  ( czyli 70 % ) ,mówi o  otrzymaniu jednocześnie stopnia młodszego . O wybór jednostki możesz pomodlić się jakąś krótszą modlitwą.  Ale najpierw zbadałabym serce, czemu tak układam intencję, jeśli jej część dotyczy  późniejszych zdarzeń, 

Mateusz
Mateusz Gru 27 '15, 22:01
Dlatego lepiej się zapytać. "Magią". Mocne słowa. Jeśli chodzi o intencje to na stronie NP było dość dużo świadectw jeśli chodzi o egzaminy i w każdym świadectwie była radość i wielbienie Boga za zdane egzaminy. Z22 jest w 2016 roku w kwietniu, a Z23 w czerwcu 2017.
Dorota
Dorota Gru 27 '15, 22:22

Mateuszu, wiem , że są świadectwa z egzaminów, ale chodzi o to, że  Ty sam masz niepewność co do ułożonej tak intencji i pytasz o jej słuszność.  Może prostsze pytanie ja zadam...dlaczego chcesz to wszystko "załatwić" jedną intencją, w której jest kilka próśb...? Z tą magią to  lekki żart mój był, przecież wiem , że u o. Cyrana się kształtowałeś, ale tak sformułowana intencja może nią pachnieć. Oczywiście podoba mi się coś w tej intencji, prosisz o więcej , nie wiedząc czy prośba o pierwszy Z22 będzie wysłuchana. Jest w Tobie  więc nie tylko nadzieja  , ale  i wiara. Tylko  , że modlitwa  nie jest załatwianiem naszych  spraw przez Boga, On chce z Tobą stale być,  dobrze o tym wiesz, Z Twojego pisania  można wysnuć wniosek , że  więcej ponad Nowennę  nie będziesz się modlił, odmówisz  Nowennę i będziesz czekał...?

Hmm nie wiem , czy mnie teraz zrozumiałeś, ale   nie potrafię inaczej :)

Mateusz
Mateusz Gru 28 '15, 08:00
Tuo jak powinna być ułożona taka intencja gdzie tyle rzeczy jest? Z22,Z23, nowa jednostka,dobra żona???
Weronika Justyna
Weronika Justyna Gru 28 '15, 12:11

Myślę, że intencja obejmująca te trzy rzeczy to prośba o spełnienie zawodowe. A jeśli ma być konkretnie o każdą z nich, to tak, jak pisze Dorota, po kolei o każdą osobną nowenną, co przecież nie koliduje czasowo z intencją o dobrą żonę w wakacje.

Dorota
Dorota Gru 28 '15, 12:47

Dobre określenie intencji Weroniko Justyno "o spełnienie zawodowe " , ta wypełnia wszystko z zawodem czyli egzaminy, stopień i miejsce wykonywania pracy, dzięki więc:). Intencja o dobrą żonę winna być osobno , zresztą Mateusz ma taki plan. Gdybym jednak chciała to wszystko (szkołę, pracę , żonę  ),  połączyć prosiłabym o jedno : o wypełnienie woli Bożej we mnie.

Mateusz
Mateusz Gru 28 '15, 17:25
Teraz gdy tak czytałem odpowiedzi, świadectwa, nagle dostałem takiego oświecenia. Zauważyłem, że trochę nie idzie mi z nauką tak jak bym chciał. Krótko mówiąc mam problemy z nauką. Gdzieś mi ten materiał nie wchodzi, później w późniejszych terminach, niepotrzebny stres itp. I przez takie problemy w nauce nie pojechałem na drugi tydzień urlopu tylko zostałem na szkole. Czy mogę wzbudzić intencje "o pomoc i sukcesy w nauce"??
Dorota
Dorota Gru 28 '15, 18:43

I o to chodzi , Mateuszu , byśmy zajrzeli w siebie głębiej :) Bogu dziękuję za Twoje oświecenie !

Sięgnąłeś do źródła  swych obaw  przed egzaminami i bardzo dobrze , to słuszna jak najbardziej intencja, bo w tym wypadku przy pierwszej wersji, mogłeś modlić się o coś , na co nie zasłużyłeś, chęci same bowiem nie wystarczą w naszym rozwoju, również zawodowym. Ta ostatnia intencja bardzo mi się podoba. Gdybyś miał obawy czy ""o pomoc i sukcesy w nauce" to jedna intencja , to można by jeszcze ją uściślić   na  "o pomoc w sukcesach w nauce" .

Życzę więc powodzenia i pięknej , wytrwałej modlitwy  :))))

Edytowany przez Dorota Gru 28 '15, 19:08
Mateusz
Mateusz Gru 28 '15, 19:42
No to bardzo dziękuję ale jeszcze chce o jedno spytać. Czy będzie to miało różnicę czy odmówię 3 lub 4 części bo widzę po całym dniu że na 4 części to nie starczy mi sił i czasu. Czy w takim wypadku mogę odmówić 3?
Bożena
Bożena Gru 28 '15, 20:09

W Nowennie Pompejańskiej odmawiamy trzy części Radosną, Bolesną i Chwalebną. Jeżeli ktoś chce to odmawia tajemnice Światła, ale nie jest to wymagane. Jak najbardziej możesz odmówić trzy:):)