Loading...

Wystarczy trzy części? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Małgorzata
Małgorzata Gru 29 '15, 17:57

Witam. Od kilku dni odmawiam Nowennę Pompejańską. Odmawiam trzy części (radosną, bolesna i chwalebną). Mam pytanie czy te trzy części "wystarczą"? Czy mogę np. teraz dodać część czwartą światła?? Czy raczeh dokończyć moją nowennę odmawiając tak jak do tej pory??

Małgorzata
Małgorzata Gru 29 '15, 18:56

Mam jeszcze wątpliwości o poprawnośc odmawiania mojej Nowenny. Czy intencje i to zdanie ”Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego” powinnam odmawiać przed każdą częścią różańca?? Czy modlitwę błagalną powinnam także odmawiać po zakończeniu jednej części różanca (np. skończyłam tajemnice radosne i potem odmawiam modlitwę błagalną?) czy dopiero po zakończeniu całego różanca czyli 15 tajmenic (radosnej, bolesnej i światła)?

Besia
Besia Gru 29 '15, 20:34

Małgosiu tu masz jak odmawiać

http://pompejanska.rosemaria.pl/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska/

Kochana jak odmawiasz 3 części to radosną ,bolesną i chwalebną ,światła to jak chcesz to jako czwartą .

Dorota
Dorota Gru 29 '15, 20:38

Bardziej chyba dokładniej jest tutaj http://pompejanska.rosemaria.pl/...-zupelnie-zielonych/

Małgorzata
Małgorzata Gru 30 '15, 09:12

Dziękuje za odpowiedzi. A tej modlitwy pomiędzy dziesiątkami "O mój Jezu przebacz nam nasze grzechy..." nie trzeba? Ja to także odmawiam

Besia
Besia Gru 30 '15, 10:55

Odmawia się ;)

Dorota
Dorota Gru 30 '15, 20:12

Małgosiu, nie ma konieczności odmawiania "O, mój Jezu...", ale raczej sama ta modlitwa wypływa z naszych ust. Nie ma obowiązku jednak, jest to bowiem modlitwa pochodząca z objawień w Fatimie, dlatego w Nowennie Pompejańskiej o niej nie ma mowy, bo ta  ( Nowenna )  została objawiona  Fortunatinie wcześniej .

Besia
Besia Gru 30 '15, 20:29

Ta modlitwa dodawana jest do różańca na prośbę samej Matki Bozej w Fatimie ,nie ma jej podanej w NP ,bo objawienia w Fatimie były  później ,ale przyjeło się ją  odmawiać   po każdej dziesiatce rózańca  dobrze Małgosiu ,że ją odmawiasz ;)

Edytowany przez Besia Gru 30 '15, 21:29