Loading...

nowenna a stan łaski uświęcającej | Forum Nowenny Pompejańskiej

Małgorzata
Małgorzata Kwi 18 '16, 19:03

Witam.

Jestem w trakcie odmawiania mojej 3 nowenny. Czy odmawiając Nowennę nalezy być w stanie łaski uświęcającej?? Ja niestety "zboczyłam" ostatnio z drogi... Oczywiści chodzę do kościoła, modlę się ale mam problem z moimi myślami. Często są nieczyste. Źle mi z tym. Czy mimo to moja nowenna zostanie wysłuchana?? Czy moje grzechy skreślają całkiem moją modlitwę??

Dorota
Dorota Kwi 18 '16, 22:56

Małgosiu...

Piszesz  :"Źle mi z tym "... czemu więc  sama sobie robisz krzywdę i nie pójdziesz z tym do spowiedzi...? :( Rozumiem, że człowiekowi ciężko iść z grzesznymi  nieczystymi myślami do spowiedzi, bo ciężko faktycznie i wstyd, no cóż...łatwiej nam jednak przychodzi biczować Pana , ale zaniechanie , odkładanie spowiedzi może spowodować bardzo poważne skutki w  Twojej duszy, coraz bardziej będziesz czuła się źle, przyjdą za nieczystymi myślami  kolejne grzechy, a wtedy to już będzie coraz gorzej.  Dla swojego dobra przemyśl...czy warto...? 

Z miłości do Boga staramy się nie grzeszyć, a modlitwa to spotkanie z Miłością, którą jest Bóg. Spójrz...dobrem jest, że widzisz swoją grzeszność, dostałaś odwagę przyznać się tutaj do grzesznych myśli, to i tak dużo, proś  teraz Ducha Świętego o odwagę pójścia z tym do kratek konfesjonału, tam Bóg na Ciebie czeka...  

Jeśli chodzi o to, czy brak trwania w łasce uświęcającej spowoduje niewysłuchanie  Twej modlitwy...Nikt z nas tutaj nie jest adwokatem Boga, ale  grzech nasz Bogu  nie przeszkadza w spotkaniu z Nim , Ewangelie o tym mówią, a modlitwa to właśnie Spotkanie. On Ciebie słyszy, tylko Ty również postaraj się posłuchać Jego, dla dobra swej duszy... 

Proszę , przeczytaj chociaż to  :http://mateusz.pl/list/0306-krzysztofowicz.htm

Jaro
Jaro Kwi 19 '16, 00:32

Czym innym jest to, że twój grzech przeszkadza w nasłuchiwaniu Bożego głosu, a czym innym jest to, że Bóg czeka nieustannie na twe skruszone serce, które woła do Niego w Ps 51, 12 (ogólnie bardzo dokładnie rozważ ten cały psalm):

Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste 
i odnów w mojej piersi ducha niezwyciężonego!