Loading...

Pytanie o nowenne pompejanska | Forum Nowenny Pompejańskiej

Przemek
Przemek Kwi 29 '16, 23:10

Mam dylemat odnośnie  nowenny pompejańskiej. Spotkałem się z różnymi opiniami odnośnie jej odmawiania. Moje pytanie brzmi: Czy modlitwy błagalne i dziękczynne odmawiamy po każdej części różańca czy tylko na koniec różańca. Chciałbym aby nowenna była odprawiona jak najlepiej i sumiennie, bo tylko taka może być skuteczna. Pozdrawiam Przemek. 

Edytowany przez Przemek Kwi 29 '16, 23:11
Dorota
Dorota Kwi 29 '16, 23:22

Witaj, Przemku :)

Instrukcje masz tutaj na bratnim portalu http://pompejanska.rosemaria.pl/...-zupelnie-zielonych/ , a tam jest , że po trzech częściach, czyli  raz w ciągu dnia.

Przemek
Przemek Kwi 30 '16, 14:08
dobrze czepiam się, ale w niektórych pdf dostępnych w internecie np. ponawiamy intencję przed każdą rozpoczętą częścią nowenny pompejańskiej oraz kończymy daną część modlitwą błagalną lub dziękczynną. Dla mnie to jest bardzo ważne w jaki sposób odmawiamy modlitwę.
.
. Kwi 30 '16, 14:23

ja odmawiam modlitwy po kazdej tajemnicy. czyli 4x dziennie. Sadze ze to nie ma jakiegos wiekszego znaczenia czy sie odmowi 1 czy wiecej.. wazne aby odmowic

Dorota
Dorota Kwi 30 '16, 14:24

Przemku, nie nazwałabym tego czepianiem się :)

Ja też widziałam różne wersje. Najczęstszą jednak jest ta  na Rosemarii , a Marek  nasz Admin tutaj i tam, jest od lat związany z Pompejami , trzeba w końcu komuś zaufać. Natomiast w Nowennie najważniejsze jest rozważanie Tajemnic  i na tym bym się skupiła, a nie na "księgowości" Maryi i Jezusa.  Intencja i modlitwy- błagalna i dziękczynna, wypowiedziana raz  wystarczy , Bóg na pewno je słyszy i wie , że , gdy siadasz do kolejnej części to właśnie w tej intencji ...ja mam taka wiarę  w tym względzie.

 

Edytowany przez Dorota Kwi 30 '16, 14:25
Jaro
Jaro Kwi 30 '16, 19:37
Zaangażowanie serca zaciera lęk przed naruszeniem składni. To nie liturgiczne kanony, więc spokojnie.
Monika
Monika Maj 12 '16, 18:37
Dzien dobry, rozpoczęłam 12 dni temu Nowennę Pompejańską w intencji cudu uzdrowienia z nowotworu babci oraz zdrowia dla dziadziusia- traktuje ich jako jedność. Mam dylemat czy to jest jedna czy dwie intencje? Jak mam teraz kontynuować Nowennę. <br /><br />
Pozdrawiam, Monika
Edytowany przez Monika Maj 13 '16, 12:35
Przemek
Przemek Maj 13 '16, 21:07
Według mnie nowenne pompejańską odmawiamy przez 54 dni tylko w jednej intencji. Czytałem trochę informacji zamieszczonych w Internecie i takie jest moje zdanie. Zapoznaj się z nimi. Są ogólnie dostępne. Na pocieszenie dodam że otrzymałem łaskę o którą prosiłem Matkę Bożą, dlatego nie przejmuj się zbyt wiele i życzę Ci wytrwałości w modlitwie. Pozdrawiam.
.
. Maj 13 '16, 21:28
Według mnie są to 2 intencje, bo prosisz o 2 różne sprawy, co innego gdybyś np. modliła się o nawrócenie kilku osób bo intencja jest o nawrócenie, czyli jedna. Ale różnie z tym bywa.. Być może 2 intencje nie zaważą na tym, czy zostaniesz wysłuchana bo tu chyba chodzi o to aby nie podawać tysiąca intencji tak jak przy innych modlitwach, gdzie wymieniać można bez końca. Zaznaczam, że to moje zdanie.
Monika
Monika Maj 16 '16, 22:56
Dziekuje Wam za odpowiedz. Namówiłam jeszcze moją mamę i ona zaczęła odmawiać w jednej intencji. JOŁ
Edytowany przez Monika Maj 16 '16, 23:51