Loading...

Modliłam się nowenną bez rozważań | Forum Nowenny Pompejańskiej

Monika
Monika Maj 3 '16, 14:24

nie wiedziałam że trzeba z rozważeniami, dopiero zobaczyłam to dzisiaj w internecie, odmówiłam niedawno połowę nowenny, czy to już się nie liczy? Proszę o odpowiedz

Edytowany przez Monika Maj 3 '16, 15:13
Dorota
Dorota Maj 3 '16, 15:46

Moniko,  w modlitwie różańcowej w ogóle chodzi o rozważanie Tajemnic, tak samo w Nowennie Pompejańskiej jest to najważniejsze. Ze względu jednak na Twoją niewiedzę  uznałabym Twój błąd , ale teraz już tego nie zaniedbuj.

Przeproś Jezusa i Maryję za to i módl się dalej...takie jest moje zdanie.

Kasia
Kasia Maj 3 '16, 15:50

Ja też tego nie wiedziałam...a zmowilam  już kilka takich nowen , bez rozważań i większość moich intencji została wysłuchana.

Kasia
Kasia Maj 3 '16, 15:57

Tzn wypowiadałam np. "narodzenie pana Jezusa" ale bez żadnego rozważania do tego..

Dorota
Dorota Maj 3 '16, 16:07

Na przyszłość dla Was obydwu...modlitwa to spotkanie z Bogiem , a Różaniec jest takim Spotkaniem...

Kasiu , może właśnie stąd pochodzi istota Twych problemów, Twego strachu...nie weszłaś w relacje z Bogiem, z Maryją podczas modlitwy, przemyśl to...

Kasia
Kasia Maj 3 '16, 20:18

Uważam , że stwierdzenie że nie weszłam w relacje z Bogiem jest dość pochopne. Sądze , że moja modlitwa na różańcu była równie silna , a bardziej niż to czy doda się do niej rozważanie czy nie liczy się wiara z jaką się do niej podchodzi i to na ile otworzymy nasze serce przed Bogiem.

 

Dorota
Dorota Maj 3 '16, 22:37

Może dla Ciebie wygląda to pochopnie,  nie chodziło mi jednak , aby Ci wytknąć  brak relacji...

Modlitwa różańcowa  jest poznawaniem życia Jezusa, poznawaniem Jego w ogóle, takiego jakim  jest naprawdę, a nie takim , jakie my mamy wyobrażenie o Nim, a nasze wyobrażenie Boga może się kłócić z tym prawdziwym, często popadamy w tym w skrajności.  Nigdy Boga nie jesteśmy w stanie pojąć do końca , ale  po części poznajemy.  Jeśli więc poznaję prawdziwie , to  na pewno nie mam strachu  w sobie. Rozważanie Tajemnic  , czyli życia Chrystusa   nie jest tylko zwykłym poznawaniem , ono przekłada się na nasze życie. Dlatego Słowo Boże jest tak ważne, a Różaniec  to rozważanie Słowa. Na to Ci chciałam zwrócić uwagę  tylko.

Jaro
Jaro Maj 3 '16, 22:54

@ Kasia

Rzecz nie idzie o to, że jesteś wysłuchana przez Boga, pomimo niewiedzy, lecz z powodu niewiedzy. Zwróć na ten niuans zasadniczy baczniejszą uwagę, bo ma on korzeń biblijny (Ps 103, 14), ponieważ jeśli będziemy uważać, że formuła nie ma znaczenia, to niedługo dojdziemy do wniosku, że liturgia w swej oficjalnej formie również nie ma znaczenia i obalimy w konsekwencji postanowienia Kościoła:

"Wie On, z czego jesteśmy utworzeni, pamięta, że jesteśmy prochem".

Edytowany przez Jaro Maj 4 '16, 08:48
Kasia
Kasia Maj 3 '16, 23:46

Dorota, wydaje mi się że problem mojego strachu leży gdzieś głębiej, ale masz racje może faktycznie gdybym miała z nim lepszą relacje to może lepiej słyszałabym jego głos w sobie. Jednak staram się o nią, codziennie szukam Boga na nowo, choć czasem wydaje się być tak bardzo niewidoczny , że aż nieobecny.

Dorota
Dorota Maj 4 '16, 00:16

Może zbyt bardzo przywiązujesz uwagę do znalezienia źródła problemu,  zamiast skupić się na Słowie Bożym . Podałam Ci link do wspólnoty , która prowadzi modlitwę o uwolnienie, są też rekolekcje  , gdzie możesz poprosić o modlitwę o uzdrowienie wewnętrzne. Sama  możesz nie rozpoznać źródła Twych problemów, po to są szkolone  wspólnoty  , by nam służyć pomocą.

Kasia
Kasia Maj 4 '16, 00:48

To nie takie proste abym tam poszła. Czuje się wewnętrznie zblokowana przed tym.

Dorota
Dorota Maj 5 '16, 00:12
Kasiu...nie wszyscy egzorcyści służą modlitwą o uwolnienie, oni wystarczająco  mają sporo pracy z ludźmi opętanymi , a Ty raczej nie potrzebujesz egzorcyzmu , tylko samej modlitwy uwolnienia i od tego  maja  określone wspólnoty, jej członkowie  zwykle są  takimi samymi darami Ducha Świętego obdarzeni , jak księża  zwani przez nas charyzmatykami. Obowiązuje ich ścisła tajemnica , jak księdza na spowiedzi, a charakteryzuje ich ogromna miłość do omadlanego człowieka. Taka modlitwa trwa długo, około godziny, w miarę potrzeby dłużej.
Piszesz , że jesteś wewnętrznie zablokowana przed tym. wyżej napisałaś " Sądze , że moja modlitwa na różańcu była równie silna , a bardziej niż to czy doda się do niej rozważanie czy nie liczy się wiara z jaką się do niej podchodzi i to na ile otworzymy nasze serce przed Bogiem."...Skutkiem otwarcia przed Bogiem jest otwarcie się na drugiego człowieka, więc czegoś Ci tutaj brakuje, bo jesteś zablokowana na wspólnotę....
Jeśli tak, to postaraj się o tę książkę "Modlitwa uwolnienia", spróbuj też otworzyć się na Słowo Boże  przy pomocy tego, jak to czynią jezuici na przykład  na stronie , która kiedyś podałam w Linkach  http://www.swietaprzestrzen.pl/ .
Od czegoś trzeba zacząć, ruszyć z miejsca, inaczej się zakotłujesz , Twój stan  może się pogarszać , zamiast naprawiać.
Uczyniłaś już pierwszy krok, zapragnęłaś wolności, Bóg często nie działa sam, ma do tego narzędzia, trzeba po nie sięgnąć, próbować  przynajmniej...

Piszesz , że słuchasz ks. Glassa. Jeśli nie przeżyłaś z nim Różańca to zapraszam, Grzegorz tutaj umieścił to w Filmach : http://zywyrozaniec.pl/video/view/437
Edytowany przez Dorota Maj 5 '16, 07:23
Jaro
Jaro Maj 5 '16, 10:36
@ Kasia


Czyż nie jest właśnie tak, że już twe pragnienie uwolnienia się od przygniatającego ciężaru, staje się pierwotną, spontaniczną i jakże cenną modlitwą - bo prawdziwą, jak to jest napisane bożymi słowami w Ps 12,6 :


Wobec utrapienia biednych i jęku ubogich - 
mówi Pan: "Teraz powstanę 
i dam zbawienie temu, który go pożąda".

Edytowany przez Jaro Maj 5 '16, 10:38
Kasia
Kasia Maj 5 '16, 13:16

Dorata, w takim razie będę starała się przełamać te moje blokady i opory i spróbuje pójść do tej wspólnoty..chodz..boje się.

Nabęde też te książke..


Jaro..tak..pewnie tak jest ..tylko..coż z Tego?..Mam czasem wrażenie , że Bóg właściwie nie bardzo interesuje się moim losem..

Dorota
Dorota Maj 5 '16, 13:37
Nie powinnaś mieć problemu z jej nabyciem, w razie czego mogę Ci pożyczyć , mam wszystkie części , ale ta pierwsza jest najważniejsza dla Ciebie. Nie obawiaj się ... poczujesz się , jakbyś miała do  czynienia z aniołami :)  Ale przez przeżycie tej książki właściwie, Bóg może sam Cię uwolnić, z Nealem Lozano jeździ kobieta , która o takim uwolnieniu poprzez  przerobienie tej książki, świadczy.
A co do Twojego wrażenia, jakie opisałaś Jarowi...to myśli od ducha złego, Bóg właśnie przy Tobie jest,  tylko czeka na Ciebie...
Mariusz
Mariusz Maj 6 '16, 19:45
Po co wiec drukowane są Nowenny Pompejańskie bez rozważań? To tylko utrudnienie i niekiedy wprowadzenie w błąd. Mówie o tych nowych bo ja akurat kupywałem dawno i wtedy rozważania były
Dorota
Dorota Maj 6 '16, 23:15
Może i masz rację, Mariuszu, byłoby to na pewno ułatwieniem, ale...
Modlitwa różańcowa ma to do siebie, że najważniejsze  w niej jest rozważanie Tajemnic. Nowenna Pompejańska polega   na odmawianiu tej modlitwy, więc samo przez się  i na rozważaniu Tajemnic,  nie może to być więc traktowane jako jakiś błąd, ale co najwyżej dla koś utrudnieniem, chyba , że ktoś nie wie , co to w ogóle modlitwa różańcowa ,  jak się modlić na Różańcu ,ale w tych czasach mamy tyle środków i mediów , aby się o tym dowiedzieć.
To pytanie jao propozycję   możesz pokierować bezpośrednio do Admina - Marka, który tę Nowennę propaguje  w Polsce, ma wydawnictwo . Jednakże to sprawa trudniejsza na ulotkach , czy w małych książeczkach , bo w kilku książeczkach rozważania są.
Lidia
Lidia Maj 7 '16, 06:31
Ale przecież nie konieczne jest czytanie tych rozważań, można sobie w myślach rozważyć każdą tajemnicę, jesli ktos oczywiście zna żywot Jezusa. 
Bożena
Bożena Maj 7 '16, 08:35
Dzisiaj mamy ogromne pole do popisu, jeżeli chodzi o rozważania. Przede wszystkim Pismo Święte, ale  jest też bardzo dużo różnych książeczek, niekoniecznie drogich z rozważaniami. I warto zawsze takie mieć pod ręką. Po drugie internet gdzie znajdziemy dłuższe, krótsze, przepiękne rozważania  świętych, czy księży, sióstr zakonnych. Ja osobiście zawsze znajduję sobie rozważania. Bardzo pięknie przeżywam często różaniec, ponieważ właśnie w rozważaniu, czyjejś refleksji nad życiem Pana Jezusa i Maryi coś mnie zachwyci. Czasem właśnie te rozważania skłaniają nas do refleksji nad swoim życiem, wiarą, miłością do drugiego człowieka. Bardzo często zbaczymy coś, czego nie widzieliśmy do tej pory. I życzę takich pięknych refleksji wszystkim modlącym się na różańcu:):)
Dorota
Dorota Maj 7 '16, 21:13
Lidio, nie jest konieczne dla  tych, co znają  chociaż Ewangelie, jednak warto mieć przed sobą chociaż Nowy Testament, treści , które mówią nam o Tajemnicach Różańca mogą za każdym razem mówić do nas inaczej...
Strony: 1 2 »