Loading...

Modlitwy w różnych potrzebach | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Magazynek
Renata
Renata Cze 20 '16, 11:15
Na tablicy szybko znikają a może komuś przydadzą się. Proponuję wklejanie różnych modlitw. Ale wyłącznie takich które mają aprobatę Kościoła.

Na początek wklejona przeze mnie
Modlitwa św. Ojca Pio o nawrócenie ludzi żyjących w grzechu ciężkim

Ty wiesz, o mój słodki Odkupicielu, ile razy wspomnienie
Twego Boskiego oblicza, zagniewanego na moich nieszczęsnych braci,
mroziło mi krew w żyłach, napełniało przerażeniem bardziej
niż myśl o wiecznej męczarni i o karach wszystkich potępionych w piekle.
Panie, zawsze błagałem Cię z lękiem i drżeniem tak,
jak i teraz kornie Cię proszę, abyś ze względu na Twoją dobroć
i miłosierdzie powstrzymał gromy Twego spojrzenia
na tych moich nieszczęsnych braci...
Tyś powiedział, o mój słodki Panie,
że jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak szeol
- dlatego spójrz okiem niewysłowionej dobroci
na tych obumarłych braci, złącz ich ze sobą
bardzo mocnymi więzami miłości.

(Epistolario I, s. 667)

Renata
Renata Cze 22 '16, 10:05

NOWENNA UFNOŚCI

O Jezu, Twemu Sercu powierzam

(tę duszę… tę intencję… tę troskę … tę sprawę…)

Racz wejrzeć na mnie. A potem uczyń, co Ci Twe Serce podyktuje…

Dozwól działać Twemu Sercu …

O Jezu liczę na Ciebie …

Powierzam się Tobie …

Spuszczam się na Ciebie …

Najświętsze Serce Jezusa, wierzę w Twoją miłość do mnie.

Najświętsze Serce Jezusa, w Tobie pokładam ufność moją.

Najświętsze Serce Jezusa, przyjdź Królestwo Twoje. Amen.

O Jezu Najsłodszy! O wiele już łask prosilam Ciebie, ale tym razem gorąco nalegam na wysłuchanie. Racz umieścić tę prośbę moją w Twym Najświętszym Sercu. Gdy Ojciec Przedwieczny ujrzy ją zroszoną Twą Najświętszą Krwią nie będzie mógł odmówić, bo to już nie moja, ale Twoja będzie modlitwa, o Najdobrotliwszy Jezu! Całą moją nadzieję pokładam w Twoim Boskim Sercu, przeto wiem, że nie będę zawiedziona w mej ufności.

Ojcze nasz …

Zdrowaś Maryjo …

Chwała Ojcu …

Kasia
Kasia Cze 22 '16, 21:09

 

Modlitwa wstawiennicza do świętego Józefa z Kupertynu


Święty Józefie z Kupertynu, Przyjacielu studentów i Orędowniku zdających egzaminy, przychodzę, by błagać o Twoją pomoc w moich studiach (moich egzaminach).

Ty wiesz, z Twego osobistego doświadczenia, jak wielki niepokój towarzyszy trudowi studiów (zaangażowaniu w egzaminy) i jak łatwo popaść w niebezpieczeństwo zagubienia intelektualnego lub zniechęcenia.

Ty, który byłeś wspierany cudownie przez Boga w studiach i w egzaminach, aby zostać dopuszczonym do święceń kapłańskich, wyproś u Pana światło dla mojego umysłu i siłę dla mojej woli.

Ty, który w tak konkretny sposób doświadczyłeś matczynej pomocy Maryi, Matki Mądrości, proś Ją za mnie, żebym mógł przezwyciężyć szczęśliwie wszystkie trudności w studiach (w najbliższych egzaminach).

Łączę moją ufność w Twoją opiekę z mocnym postanowieniem, by żyć jak człowiek naprawdę wierzący. Amen.


Polecam wszystkim studentom i zdającym egzaminy. Niesamowicie skuteczna modlitwa. Bardzo mi pomogła w tegorocznej sesji.

Renata
Renata Cze 25 '16, 17:14
Nowenna do św. Rity patronki spraw beznadziejnych
http://www.swietarita.pl/...;id=4&Itemid=118
Renata
Renata Lip 1 '16, 22:02

http://Nowenna do Krwi Chrystusa

(odmawia się przez 9 dni w połączeniu z inną modlitwą do Krwi Chrystusa)

Panie Jezu Chryste,kiedy w czterdzieści dni po swoim zmartwychwstaniu wracałeś do Ojca, kazałeś swoim uczniom, razem zgromadzonym, oczekiwać na zesłanie Ducha Świętego. Przez dziewięć dni trwali na modlitwie, aby otrzymać dar ponad wszystkie dary, aby stać się prawdziwymi Apostołami. Ufając, że i nam dzisiaj udzielisz swoich darów i błogosławieństwa, prosimy Cię: Oświeć nasz rozum i oczyść serce, abyśmy dobrze umieli się modlić. Jak Apostołom, udziel i nam łaski trwania na modlitwie wraz z Maryją. Ona jest przecież Służebnicą Pańską i "Wszechmocą błagającą". Panie, Ty powiedziałeś: „proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”. Zachęceni Twoim słowem, przychodzimy dzisiaj do Ciebie, aby z ufnością przedstawić ci nasze prośby. (chwila ciszy) Jezu, ufamy Twojej miłości i Twojemu miłosierdziu, które okazałeś nam przez swoją najdroższą Krew. Zawsze z cierpliwością pochylałeś się nad biednymi i chorymi, nad wzgardzonymi i grzesznikami. Jak otarłeś łzy wdowy z Nain, wysłuchałeś prośby setnika i nagrodziłeś ufność Marty, tak i nas obdarz radością doznanej od Ciebie pomocy. Lecz jeśli nasze pragnienia nie są zgodne z Twoją wolą, umocnij naszą wiarę. Z Tobą chcemy mówić: „Ojcze, nie moja, lecz Twoja wola niech się stanie”. Wzbudź w nas ufność, ze Twoje plany względem nas są najlepsze, choć nie zawsze je rozumiemy. Dziękujemy Ci już teraz za to w wszystko, co dla nas przygotowałeś, bo Ty jesteś Miłością, i wszystko, co nam dajesz albo na nas dopuszczasz, służy nam dla naszego uświęcenia. Amen.

Edytowany przez Renata Lip 1 '16, 22:02
Kasia
Kasia Sie 29 '16, 15:37

Dzisiaj wstępując na chwilkę do kościoła natrafiłam na modlitewnik a w nim znalazłam taką oto piękną modlitwę. Postanowiłam się nią z  wami podzielić. :))

~~AKTY MIŁOŚCI KU CZCI BOGA OJCA

(można je odmawiać na różańcu dziesiątkami na małych paciorkach)
 Ojcze, kocham Cię serdecznie, ratuj dusze!
 Ojcze, kocham Cię czule, ratuj dusze!
 Ojcze, kocham Cię delikatnie, ratuj dusze!
 Ojcze, kocham Cię jak Twoje dziecko, ratuj dusze!
 Ojcze, kocham Cię żarliwie, ratuj dusze!
 Ojcze, kocham Cię płomiennie, ratuj dusze!
 Ojcze, kocham Cię niewypowiedzianie, ratuj dusze!
 Ojcze, kocham Cię bezgranicznie, ratuj dusze!
 Ojcze, kocham Cię nade wszystko, ratuj dusze!
 Ojcze, kocham Cię bez miary, ratuj dusze!
 Ojcze, kocham Cię niewymownie, ratuj dusze!
 Ojcze, kocham Cię ponad miarę, ratuj dusze!
 Ojcze, kocham Cię bez końca, ratuj dusze!
 Ojcze, wysławiam Cię, kocham Cię, dziękuję Ci, ratuj dusze!
 Ojcze, chciałbym Cię kochać jak Cię kochają wszyscy Aniołowie i Święci, ratuj dusze!
 Ojcze, chciałbym Cię kochać jak kochał Cię na ziemi św. Józef i jak Cię teraz kocha w Niebie, ratuj dusze!
 Ojcze, chciałbym Cię kochać jak kochała Cię na ziemi Maryja i jak Cię teraz kocha w Niebie, ratuj dusze!
 Ojcze, chciałbym Cię kochać jak Cię kocha Twój Syn i Duch Święty, ratuj dusze!

Módlmy Się:
Ojcze, przez Niepokalane Serce Maryi, dla ratowania tych wszystkich dusz, które są w niebezpieczeństwie wiecznego potępienia, ofiaruję Ci ostatnie krople Krwi, które Twój Boski Syn ostatkiem sił Swej Miłości wylał i pragnę Ci Je ofiarować tak często, jak Twoja Wszechmoc zliczyć może. Amen.
 Niech nas błogosławi Bóg Ojciec i Syn i Duch Święty. Amen.
 Ze Swoim Ukochanym Dziecięciem niech nas błogosławi Dziewica Maryja. Amen.

Dodam , że u góry nad tą modlitwą pisały słowa , że takie akty jakże radują serce Pana, który pragnie naszej miłości. Kto je odmawia, jest mu w szczególny sposób dzieckiem.

 

Kasia
Kasia Lis 6 '16, 21:56

Modlitwa o uzdrowienie z lęków, obaw i odrzucenia

~~Duchu Święty, Duchu mojej duszy…
We wnętrzu mojego serca odżywają ciągle lęki i obawy.
 Stale boję się odrzucenia. Brak mi akceptacji.
 Zabierz to, co mnie obciąża i niepokoi.
 Wierzę, że możesz mnie uzdrowić.
Uczyń to, przychodząc do mnie ze swoją łaską i umocnieniem.
 Duchu Święty, Duchu mojej duszy…
Umocnij moje wnętrze i przypominaj mi, że Bóg mnie nieskończenie kocha i zawsze akceptuje.
 To Bóg napełnia mnie prawdziwą miłością, która podnosi z największych upadków.
 On leczy moje lęki, obawy, odrzucenie oraz inne rany duszy.
 Napełniaj mnie, Duchu Święty, męstwem i odwagą.
Wlewaj w moją duszę nadzieję. Amen.