Loading...

WATPLIWOSC | Forum Nowenny Pompejańskiej

Iwona
Iwona Lip 4 '16, 21:27

Corka wyszla za maz za czlowieka niewierzacego wzieli slub koscielny ,urodzil sie im syn ma juz 3 lata .W malzenstwie jest zle bardzo zle ,ziec chyba przestal kochac corke.I moje pytanie czy ja moge myslec ,ze wola Boza moze byc by to malzenstwo przestalo istniec.?

Dorota
Dorota Lip 4 '16, 23:35

Witaj Iwonuś...

Podam Ci link , co mówi na to Pismo Święte http://prasa.wiara.pl/...ej-wierzacej-zonie/3

Od siebie powiem...

Ja byłam w związku niesakramentalnym , związek ten, jak wiesz się rozpadł, mamy z tego związku związku syna.  Rozpad  nastąpił jednocześnie z moim nawróceniem, ale ja ani podczas  związku ani po rozpadzie nie modliłam się, ani za związek ani za męża. Było mi wygodnie , lżej, bo mogłam przystępować do sakramentów świętych, ale o modlitwie nawet mi myśl nie przyszła.  Dziś jednak mam wiarę, że mogłoby być inaczej, że tę sprawę zaniedbałam. Całym sercem czuję, że Bóg i taki związek chciał ratować, prawdopodobnie ze względu na syna.  , bo on największe konsekwencje  z tego tytułu poniósł i ponosi.  Podjęłam więc  chociaż teraz modlitwę za męża.

Jak znam Cię Iwonko, to myślę, że już podjęłaś Nowennę Pompejańską za małżeństwo córki, że oddajesz je Bogu, Małżonkowie przysięgali przed Bogiem , a On im błogosławił, najpierw my musimy raczej wykazać wolę ratowania związku, pozwolić Bogu działać i Jemu zaufać . Jeżeli w głębi serc naszych , tutaj  choćby córki i Twoim takiej woli nie wykażecie, to Bóg ma zamkniętą drogę, bo tę wolę uszanuje.

Tak ja myślę i pozdrawiam Cię, łącząc się z Twoją troską w modlitwie +