Loading...

Moje dziesiątki różańca - bransoletki z kamieni naturalnych | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Magazynek
Asia
Asia Sie 17 '16, 12:33

Szukałam podobnego tematu na temat różańców - bransoletek robionych ręcznie przez forumowiczów i nie znalazłam. Przepraszam jeśli coś pominęłam. 

Chciałam podzielić się z Wami zdjęciami moich prac i zapytać o opinie :) będę wdzięczna nawet za krytykę. Od jakiegoś czasu uznałam, że dobrze byłoby przekuć wykonywanie bransoletek na coś chrześcijańskiego, czułam taką wewnętrzną potrzebę. I tak powstały moje "dziesiątki". Do każdej wykorzystywałam tylko materiały naturalne i wysokiej jakości gumki jubilerskie. Detale metalowe to najczęściej stal chirurgiczna. 

Sama czułam potrzebę, aby zrobić coś poręcznego, nie w każdej torebce ma się różaniec, a czasami po prostu dobrze mieć go "na sobie" :) 

Pozdrawiam ! :) +

Besia
Besia Sie 17 '16, 15:03

Bardzo ładne Asiu,;)

Dorota
Dorota Sie 17 '16, 18:26

Bardzo dobry pomysł, zwłaszcza , że u mnie takich na gumce nie ma :) Ponadto kolory można dopasować do ubrania . Jeden z nich , ten z czerwonym "odstępnikiem" , chyba krzyżykiem, byłby  na dodatek  pożyteczny również do odmawiania  Tajemnic Różańca do Krwi Chrystusa. Z chęcią złożyłabym Ci zamówienie, bo moje dzieci , będąc na wyjeździe obdarowały mnie jedynie  jednym z takich właśnie, a tu jego zdjęcie:

Dobra robota , Asiu...na chwałę Pana i Maryi!  :)

Asia
Asia Sie 17 '16, 18:29
Dziękuję! Chętnie sprzedam, mam ich już więcej niż mi potrzebne, więc jak coś to proszę pisać w prywatnej wiadomości :-) ten o którym Pani napisała jest z lawy wulkanicznej, kostek hematytu, a te czerwone krzyżyki są z agatu brazylijskiego :-) wybieram gumkę jubilerska, bo jednak szybko można go ściągnąć np. do zmywania, czy kąpieli.
Bożena
Bożena Sie 17 '16, 20:43

Bardzo piękne Asiu i praktyczne. Widziałam taki różaniec na gumce  u Dorotki i bardzo mi się spodobało właśnie to, ze można założyć go sobie na rękę. Poza tym  bardzo ładnie, wyglądają. Podziwiam:):)

Dorota
Dorota Sie 17 '16, 21:03

Ha. Bożenko, a ja sobie czekam , aż Ty się zdecydujesz na te z gumką :))) Siedziałam cichutku i nie prosiłam , bo myślałam , że się sama skapniesz :)

Asia
Asia Sie 17 '16, 21:55
Praktyczne, a gumka jubilerska pozwala szybko założyć i ściągnąć w razie snu, kąpieli lub jakiejś pracy :)
Patrick
Patrick Sie 29 '16, 20:48

Ciekawy pomysł... ja z punktu artystycznego mogę napisać pomysł dobry .. :) Praktyczny i Nie typowy.

Besia
Besia Oct 27 '16, 15:51

Śliczne;)

Dorota
Dorota Oct 27 '16, 17:16

No śliczne i jeszcze  mam całe, Asiu :)  Dzięki Ci  i tutaj za nie :)

Asia
Asia Oct 27 '16, 21:09
Bardzo, bardzo się cieszę :-) pozdrawiam cieplutko!
Dorota
Dorota Gru 14 '16, 09:35
Pięknie Ci to idzie! :)
Asia
Asia Gru 14 '16, 10:48
Dziękuję :)! Wymyślam coraz to nowe wzory