Loading...

Trudne pytanie... | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Kasia
Kasia Wrz 17 '12, 12:09
Nie chcę absolutnie nikogo urazić moim pytaniem - zaznaczam to na samym wstępie.
Jestem osobą niewierzącą. Tzn wychowałam się w rodzinie wierzącej, przyjęłam i chrzest i komunię i bierzmowanie. Tyle tylko że gdy "dorosłam" stwierdziłam, że jednak "to nie dla mnie". I teraz - o nowennie dowiedziałam się przypadkowo, w ogóle nie szukając informacji o udzielaniu się z prośbą o pomoc do Boga. Jednak obecnie jestem w bardzo trudnej sytuacji, nie będę ukrywać materialnej. I kiedy przeczytałam tyle dobrego o tej modlitwie, pomyślałam, że czemu nie spróbować... bo naprawdę potrzebuję pomocy. Ale od razu nasunęła mi się myśl - "jak trwoga to do Boga" - moja mama zawsze tak mówi o ludziach którzy "wierzą" wtedy gdy jest im wygodnie.
Czas na pytanie - czy ta modlitwa ma sens, czy zostanie wysłuchana jeśli odmówi ją osoba taka jak ja? Czyli nie wierząca, lecz próbująca każdej możliwej "deski ratunku"??
Rosa del Cielo
Rosa del Cielo Wrz 17 '12, 13:13
Piękny cud na dzisiaj! :)
Nie wszyscy zostaliśmy wysłuchani, niektórzy nie czują nawet innych łask od strony Matuchny i Jezusa i jest im przykro, kiedy inni się zachwycają tym, co otrzymali. Ale odmawianie Różańca zawsze ma sens. Bóg potrafi człowieka tak mocno dotknąć, że zapomina on, jak się oddycha. Ale kiedy już zaczną oddychać na nowo, oddychają powietrzem wypełnionym Miłością. :)
Odmawiaj i się nie lękaj. :)
Besia
Besia Wrz 17 '12, 13:30

Miło powitać Ciebie Kasiu!

Oczywiście ,że ma sens ,już samo to ,że trafia na tą modlitwę wskazuje na to .Tak się mówi ,że jak trwoga to do Boga ,ale gdzie indziej się udać .

Kasiu jestem jak najbardziej za tym ,żebyś odmawiała ,napewno nie jest wbrew pozorom łatwa modlitwa ,ale warto ją odmawiać ,życzę powodzenia.

Ewelina
Ewelina Wrz 17 '12, 14:25
Potwierdzam że warto. Dzięki różańcowi wyciszyłam się i zyskałam pewność że Bóg się mną opiekuje. Z osoby która się zamartwia zmieniłam się w osobę Ufającą. A nie zawsze jest łatwo.
Dominika
Dominika Wrz 17 '12, 20:08
Myślę, że warto, abyś spróbowała. Wystarczy tylko uchylić Bogu drzwi serca, np. przez tą modlitwę, a On może rozwiązać nie tylko Twoje materialne problemy, ale i inne. Choć pewnie będzie trudno, ale... odrobina dobrej woli i ufności wystarczy.
Ela
Ela Wrz 17 '12, 23:27
Sam fakt, że zadajesz takie pytanie oznacza, że nie jesteś do końca niewierząca :) Spróbuj tej modlitwy, a na pewno wiele w Twoim życiu się zmieni na lepsze.
Ela
Ela Oct 5 '12, 23:36
I jak Kasiu idzie modlitwa? Zaglądasz tu jeszcze?