Loading...

Zmiana intencji | Forum Nowenny Pompejańskiej

Małgorzata
Małgorzata Oct 19 '16, 19:38

Witam.

Odmawiam Nowennę Pompejańską w bardzo ważniej dla mnie intencji- o dar macierzyństwa. Ukończyłam już kilka razy- teraz już chyba moja 5 Nowenna w tej intencji. Ostatnio zaczęłam sie zastanawiać czy nie zmienić jej, gdyż dodam że jestem chora na bulimię. Zdarza się tygodniami że jest w porządku, nie robię tego, jem właściwie ale niestety po jakimś czasie to wraca.... Tak myślę, czy może nie powinnam prosić Matkę Bożą o zdrowie, o wyjście z tej choroby a potem o dar dziecka?? Na pewno choroba ta przyczyniła się do tego że teraz mam problemy z możliwością bycia matką. 

Bardzo prosze o odp. Jest to dla mnie bardzo ważne i na prawde już nie wiem co mam czynić, jak sobie z tym wszystkim poradzić. 

Dorota
Dorota Oct 19 '16, 23:42

Witaj Małgosiu...

Jak sama widzisz Twoje serce podpowiada Ci coś innego, modlitwę o zdrowie. Ale...

W tytule jest : "Zmiana intencji". I tu nie za bardzo rozumiem. Czy oznacza to zmianę podczas odmawiania Nowenny , czy chcesz zacząć  nową Nowennę , ale właśnie w tej intencji , tzn.  o zdrowie.

Gdyby chodziło o pierwszą część , czyli zmianę podczas odmawiania już Nowenny, to ja  nie radziłabym zmieniać intencji.  Nikt z nas tego nie wie , a może się zdarzyć , że  zostaniesz uzdrowiona z bulimii i  otrzymasz dar macierzyństwa jednocześnie podczas    Nowenny.

Mam też obawy , że ta zmiana  intencji wynika z braku Twej cierpliwości, może bezzasadne, ale warto przyjrzeć się temu, jak to u Ciebie  z tym jest.. Ale Twoje przypuszczenia są słuszne , bo   anoreksja czy bulimia mogą zwiększać ryzyko niepłodności, ponieważ blokują m.in. występowanie owulacji. Jeśli Twój tok myślenia  jest związany tylko  z przyczyną , która może być powodem braku płodności, to nie będzie błędna  taka intencja najpierw. 

Małgorzata
Małgorzata Oct 20 '16, 13:48

Dziękuje Pani Dorotko za odpowiedź.

Chciałabym albo dokończyć tą Nowennę, albo zacząć od początku nową, w innej intencji- zdrowia. Wydaje mi się, że przede wszystkim to jest przyczyną mojej niepłodności. I z jednej strony proszę Matkę Bożą o dar dziecka a z drugiej sama szkodzę sobie na zdrowiu. 

Znalazłam także 2 wersje Nowenny do Św. Rity. Czy wie Pani może którą najlepiej odmawiać?\

http://adonai.pl/modlitwy/?id=192

http://adonai.pl/modlitwy/?id=191

Edytowany przez Małgorzata Oct 20 '16, 14:18
Dorota
Dorota Oct 20 '16, 21:24

Małgosiu,  jedyna tutaj Pani to Maryja :) Spokojnie możesz  zwracać się  do mnie "per ty" :)

Napiszę coś, co jest w mojej głowie od wczoraj...odmówiłaś już tyle Nowenn, zrozumiałe jest , że czas Boga to nie nasz czas, że  może my sami nie jesteśmy gotowi na przyjęcie jakiejś łaski, mogą być różne przyczyny braku konkretnego owocu modlitwy, ale warto spojrzeć  na to , jaka jest ta  nasza modlitwa,  czy wsłuchujemy się w to , co nam chce powiedzieć Maryja i Jezus, jakie inne łaski dostajemy ,warto  spojrzeć też  na nasze życie w Kościele, życie sakramentami, na to , czy my przemieniamy swoje życie...

Co do Nowenny do św. Rity, to nasz bratni portal, prowadzony również przez Fundację KRŚ  podaje wersję tę drugą , znajdziesz ją tutaj    http://rita.rozaniec.info/nowenna-do-sw-rity/ ;

Pozdrawiam i otulam modlitwą +