Loading...

Pierwsze soboty miesiąca | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Propozycje
Besia
Besia Gru 2 '16, 21:49
Besia
Besia Gru 3 '16, 10:06

~~Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca

 


W  1917 r. w Fatimie w Portugalii Matka Najświętsza objawiła się trójce dzieci : franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Ukazując się po raz drugi, 13 czerwca, Matka Boża zapowiedziała, że niedługo zabierze Franciszka i Hiacyntę do nieba, a łucję pozostawi, gdyż Jezus pragnie posłużyć się nią, aby ustanowić na świecie nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Maryja powiedziała też do dzieci i innych zgromadzonych: Chcę, żebyście codziennie odmawiali różaniec.
  Zgodnie z zapowiedzią Matka Boża ukazała się siostrze Łucji ponownie, już po śmierci Franciszka i Hiacynty, 10 grudnia 1925 roku w Pontevedra ( Hiszpania), tym razem z Dzieciątkiem Jezus. W czasie tego objawienia Matka Boża wezwała do podjęcia wynagradzającego nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca:
     Spójrz moja córko, na moje serce ukoronowane cierniami, w które niewdzięczni ludzie bez ustanku wbijają swoje bluźnierstwa i brak wdzięczności. Przynajmniej ty staraj się Mnie pocieszyć. W godzinę śmierci obiecuję przyjść na pomoc z łaskami potrzebnymi do zbawienia tym, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia.

   13 września 1939 r. nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca uzyskało aprobatę kościelną i rozwija się na całym świecie. Przez to nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca wynagradzamy pięć różnych zniewag i bluźnierstw raniących Niepokalane Serce Maryi: bluźnierstwa przeciwko Jej  Niepokalanemu Poczęciu; bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu; bluźnierstwa przeciw Jej Boskiemu Macierzyństwu i nieuznawanie w Niej Matki ludzi; znieważanie czynione przez tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność, pogardę, a nawet odrazę do Niepokalanej Matki; obrazę czynioną przez tych, którzy znieważają Ją w Jej świętych wizerunkach.
  Nabożeństwo pierwszych sobót jest formą pomocy grzesznikom zaproponowaną przez Maryję i Jezusa. Przez to nabożeństwo możemy przepraszać Boga i wynagradzać za grzechy obrażające Niepokalane serce Maryi, a gdy będziemy tę modlitwę praktykować, także w naszych sercach wzrośnie miłość ku Bogu i bliźnim.

 
 

ABY OTRZYMAĆ TE ŁASKI NALEŻY:

 


-   w 5 pierwszych sobót miesiąca przystąpić do spowiedzi z intencją wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi. Można także skorzystać z sakramentu pojednania wcześniej, byleby w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej, bez grzechu ciężkiego;

 


-   przyjąć Komunię Św.  w pięć pierwszych sobót miesiąca w powyższej intencji;

 


-   odmówić pięć tajemnic różańcowych;

 


-   przez piętnaście minut rozważać tajemnice różańcowe, ofiarując tę medytację w wymienionej intencji.

 

 

 

W pobożnym wzbudzaniu właściwej intencji potrzebnej do dobrago odprawienia nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi pomoże nam modlitwa pozostawiona przez Piękną Panią:

 

 

    " Jezu, to z miłości do Ciebie, za nawrócenie grzeszników i dla zadośćuczynienia  za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu  Sercu Maryi" ( 13.VII. 1917r)