Loading...

Nerwica, a niedzielna msza św. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Beata
Beata Lut 12 '17, 16:52

Od paru miesięcy zmagam się z różnymi objawami, które uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Mam zawroty głowy, robi mi się słabo, serce mocno bije. Najczęściej dzieje się tak w kościele, w sklepie. Obecnie jestem na etapie robienia badań, do tej pory wszystko wychodzi dobrze. Psychiatrę mam umówionego dopiero na kwiecień. 

Z powodu tych objawów nie jestem w stanie chodzić do kościoła. Strasznie się boję. Czy to jest grzech? Jest mi źle z tym, że tak często opuszczam niedzielną mszę św...

Edytowany przez Beata Lut 12 '17, 16:53
Weronika
Weronika Lut 12 '17, 19:28
Mialam tak kiedyś jak Ty, Teraz już wogole tego nie mam. Nie byłam z tym nigdy u psychologa. Ale mam za to tarczycę. Z tych dolegliwości uratowała mnie nowenna pompejanska. Gdy skończyłam odmawiać moje dolegliwości zniknęły. Już normalnie uczestniczę we Mszy Świętej w niedzielę. Mimo moich dolegliwości szłam na Mszę, bo według mnie to był taki strach. Nie wiem jak to nazwać. Nie dałam się. Z tym trzeba walczyć sam ze sobą człowiek.
Edytowany przez Weronika Lut 13 '17, 09:18
Dorota
Dorota Lut 12 '17, 23:31

Beatko, grzechem jest opuszczać  Mszę Św. w niedzielę  wtedy , kiedy nic nie stoi nam  na przeszkodzie, kiedy sobie lekceważymy i świadomie nie idziemy.

„Wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki” - czytamy w KK nr 2181.

Twoje sumienie winno Ci podpowiedzieć , czy popełniasz grzech ciężki. Nie wiem , czy robisz zakupy w sklepie i mimo to serce Twe wytrzymuje, ale jeśli tak , to tak samo mogłabyś  być  na Mszy Św. Tę kwestię  rozstrzyga Twoje sumienie i kapłan na spowiedzi po opowiedzeniu mu szczegółów, nie do nas tutaj to należy .

Natomiast   w obecnych czasach mamy  wiele możliwości uczestniczenia we Mszy Św.  podczas tych obiektywnych przeszkód, mamy radio, telewizje, internet , gdzie  są transmisje Mszy Św. Kapłani czy szafarze mogą  przyjść do domu z Komunią Św. Ponadto można przyjąć Komunię  duchowo.  

Dobrze natomiast , że robisz  badania ,  trzeba wykluczyć przyczyny duchowe tego rodzaju zachowań, lekarze jednak niekiedy nie są w stanie tego dobrze ocenić. Warto wiec  , abyś przemyślała swoją  modlitwę, jaka ona jest, czy tu też coś Cię nie odciąga od niej właśnie. Warto pomyśleć nad początkiem tych objawów,  może jakieś wydarzenia  miały na to wpływ.  Dziwne  bowiem jest to , że tak jest z Tobą  od kilku miesięcy dopiero.

Beata
Beata Lut 13 '17, 18:49

Dziękuję za dobre słowo, mam nadzieję, że w końcu okaże się co to jest i będę mogła normalnie chodzić na mszę. :) 

Jaro
Jaro Mar 28 '17, 10:49
Cytat z Beata

"Od paru miesięcy zmagam się z różnymi objawami, które uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Mam zawroty głowy, robi mi się słabo, serce mocno bije. Najczęściej dzieje się tak w kościele, w sklepie. Obecnie jestem na etapie robienia badań, do tej pory wszystko wychodzi dobrze. Psychiatrę mam umówionego dopiero na kwiecień. 

Z powodu tych objawów nie jestem w stanie chodzić do kościoła. Strasznie się boję. Czy to jest grzech? Jest mi źle z tym, że tak często opuszczam niedzielną mszę św..."

Beato! Na problemy z modlitwą najlepsza jest modlitwa.