Loading...

Jestem GABRIEL (2012r.) | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Książki i kultura
Jaro
Jaro Mar 29 '17, 10:36

Niniejszym chciałbym polecić Wam film, który - w mojej opinii - ma błogosławieństwo Boże, więc Duch Święty jest wyczuwalny:

https://youtu.be/q_ig02gJsjw

Fabuła, gra aktorów - to wszystko sprawia sakralny klimat, który przemienił już serca wielu ... Może i Ty - siostro i bracie - potrzebujesz takiej formy i świętej inspiracji?

Napiszcie o swym odbiorze, o swych przeżyciach.

Quis ut Deus?!

 

Edytowany przez Jaro Mar 29 '17, 10:43
Dorota
Dorota Mar 29 '17, 23:42

Na szczęście wiem , o jaki film chodzi , bo podany link do reklamy  Nowego Targówka  prowadzi :) A ma być "Jestem Gabriel "

Wiesz co, Jaro...

Gdybym to oglądała  ze 20 lat temu, powiedziałabym ...piękny film o Aniele, na pewno byłabym poruszona i wzruszona, na pewno płakałabym . Chyba nie za wiele tego by było,  bo oglądałam kilka  takich "dobrych" filmów ( "dobrych"  w znaczeniu kochanych , przyjemnych  bardziej, ale ...no właśnie , na filmie też jest pytanie "jesteśmy dobrymi ludźmi ale czy Bożymi...?") i żadnej przemiany we mnie nie było.

Dziś  obejrzałam ten film, a reklamowano go już chyba i tutaj i na FB i jakoś  nikt tak nie zachęcił  , jak Ty , bo dopiero dziś  to uczyniłam :)

Teraz  inaczej  przeżyłam. Każde słowo w filmie miało dla mnie wartość , było jednocześnie  potwierdzeniem tego , co ja myślę i doznaję  na temat  modlitwy , mocy modlitwy wspólnoty, Aniołów, Boga przede wszystkim. Film pokazuje  typy zachowań ludzkich i ich stosunek do Boga, jak pomyśleć co czynił Gabriel i jak różne reakcje ludzi były, to przypominało mi Jezusa , który właśnie takie reakcje różne przeżywał. Każdy zapewne w którejś z tych postaw siebie odnajdzie, czy kiedyś analizowałabym tak swoją osobę , na pewno nie .

Wiele by pisać na temat tego filmu, jest po prostu niezwykły , podobnie jak film "Spotkanie" i jego obie części. Ale scena , gdy Gabriel mówi kim jest, gdy  jako Anioł prosi Boga o coś, czego zapewne nie miał zleconego, w ogóle chłopiec , który gra Gabriela , jego spojrzenie,  styl "bycia " powalił mnie. No i na koniec....cały film prawie płakałam , nie wiem sama dlaczego,  myślałam , że już jestem twarda :)

Dzięki Ci więc , że zareklamowałeś ten film  :)

Edytowany przez Dorota Mar 29 '17, 23:44