Loading...

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ ROZWIĄZUJĄCEJ WĘZŁY - sformułowanie intencji | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Ona
Ona Kwi 28 '17, 17:39

Witam,

czytałam dziś o tej nowennie i zainteresowała mnie, jednak nie do końca wiem, jak powinnam sformułować intencję, czy też jak nazwać ten węzeł, który chciałabym żeby został rozwiazany. Chodzi o to, że zostawił mnie ukochany i chciałabym aby do mnie wrócił, jak można nazwać taki węzeł? węzeł rozstania?

Nie do końca rozumiem też, o jakie rozważania chodzi. Czy ktoś mógłby to wyjasnić?

Znalazłam też taką informację

 Pn i So – tajemnice radosne, Wt i Pt tajemnice bolesne, Śr i Nd – tajemnice chwalebne, Cz – tajemnice światła

czy to znaczy, że zaczynając nowennę dziś muszę zacząć od tajemnic bolesnych, czy też autor po prostu założył, że nowennę zacznie się w poniedziałek?

Byłabym wdzięczna za pomoc

Edytowany przez Ona Kwi 28 '17, 17:49
Dorota
Dorota Kwi 28 '17, 18:12

Kasiu, węzeł to jest coś , co spowodowało rozstanie , może bardziej  adekwatna będzie intencja o rozwiązanie węzłów kłótni, nieporozumień czy urazów między Wami, jednym słowem to , co spowodowało to rozstanie. Tak ja myślę, wg. tego co mam w książeczce. 

W treści Nowenny rozważania są podane  na kolejne dni, a modlitwą jest Część Różańca i Modlitwa do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły .

Jeśli chodzi , jaka Część masz odmawiać, to spójrz , że to , co podano , jest zgodne z tym , jakie Części do odmawiania w kolejne dni podaje nam nasz Kościół. Dziś odmawiamy Tajemnice Bolesne, więc jeśli byś dziś zaczynała to właśnie tą Częścią.

Ona
Ona Kwi 28 '17, 18:15

Bardzo dziękuję za szybką pomoc! :)

Ale nadal mam problem z intencją - nie jestem w stanie jednoznacznie powiedzieć, co spowodowało rozstanie. Chłopak rozstając się mówił, że mnie kocha, że bardzo by chciał ze mną być, wie, że byłoby nam razem cudownie i żylibyśmy zgodnie, ale jest kilka powodów, które mogłyby powodować kłótnie (wymienił kilka naprawdę nieistotnych rzeczy i naprawdę nie sądzę, żeby to one były przyczyną rozstania) a kilka dni później po moim kontakcie w złości powiedział, że nie wie, czy nadal to wszystko czuje i że nie chce kontynuować związku, że go to rozstanie boli, ale chce przecierpieć ten czas, żeby potem żyć beze mnie. Dlatego nadal nie potrafię nazwać tej przyczyny, czy można tutaj użyć jakiegoś ogólnego określenia? Przecież to Bóg wie, co było przyczyną, ja mogę się tylko domyślać

Edytowany przez Ona Kwi 28 '17, 18:53
Dorota
Dorota Kwi 28 '17, 18:52

Nie wiem , Kasiu...może węzeł braku miłości, jeśli ten chłopak akurat tak  to określił,  bo tak czy siak ta miłość i tak będzie Wam obojgu potrzebna ,  powinniście  mimo wszystko  po rozstaniu normalnie móc ze sobą bez żalu  rozmawiać w razie czego. I chodzi o miłość w ogóle , nie tylko o taka, która  występuje  między mężczyzna a kobietą.

Jeśli nie potrafimy określić  węzła, a ma być on jeden w jednej Nowennie, to może po ;prostu  określ to " węzeł , który spowodował  rozstanie". Nie mam wprawy w tej Nowennie, bo ja ją odmówiłam ostatnio po raz pierwszy i potrafiłam węzeł nazwać, a niewiele na jej temat pisze. 

Ona
Ona Kwi 28 '17, 18:55

Tak, tutaj też leży problem, że zwykle opisany jest tylko sposób jej odmawiania :( Niemniej dziękuję raz jeszcze za pomoc. :)

Dorota
Dorota Kwi 28 '17, 19:09

W mojej książeczce jest ciut więcej, to co do Ciebie piszę na temat węzła pochodzi z rozdziału " Medytacje na podstawie obrazu Maryi Rozwiązującej węzły " :)

Ona
Ona Kwi 28 '17, 19:15

Bardzo się cieszę, że istnieją takie miejsca jak to, gdzie osoby, których relacja z Bogiem "rozluźniła się" z biegiem lat, mogą szukać wsparcia, pomocy i dobrego słowa w trudnych chwilach. Mam nadzieję, że zostanie wam to wynagrodzone :)

Dorota
Dorota Kwi 28 '17, 21:05

Dzięki za Twą opinię o tym miejscu i za Twe życzenie dla nas , niech i Tobie Bóg błogosławi , a Maryja niech pięknie unosi Twe prośby przed Jezusa Tron ♥ :)