Loading...

Problem | Forum Nowenny Pompejańskiej

Dawid
Dawid Maj 19 '17, 13:05

Witam wszystkich.Mam pewien problem związany z Nowenną Pompejańską. Chodzi o to że jednego dnia odmówiłem tylko jedną część Radosną a pozostałe 10 tajemnic odmówiłem następnego dnia, po prostu byłem już tak zmęczony że nie dałem rady. Kiedy idę do pracy na poranną zmianę parę dni pod rząd to wygospodarowanie czasu na modlitwę jest dla mnie bardzo utrudnione, wstaję bardzo wcześnie i wcześnie muszę iść spać, jak muszę modlić się nocą to często nie mam już siły. Nie wiem czy taka modlitwa dalej się liczy, mam wyrzuty sumienia, że odłożyłem modlitwę na drugi dzień.

Beata
Beata Maj 19 '17, 17:52

Witam, rozumiem, że jest to Twoja pierwsza nowenna. Modlitwa zawsze ma wartość.Proponuję ,żebyś poszukał strony Stacja7. Jest tam duża część poświęcona właśnie nowennie pompejańskiej. Na początek -Nowenna pompejańska-instrukcja obsługi. Później można codziennie słuchać trzyminutowego komentarza do modlitwy O. A. Szustaka.Można też  zainstalować aplikację  nowenna pompejańska i modlić się wspólnie , słuchając modlitwy . Warto wytrwać, bo to wspaniała modlitwa. Jeśli nawet zostanie przerwana, to można zacząć od początku. I to jest piękne!!!

Życzę wytrwałości. Z Bogiem 

Dorota
Dorota Maj 19 '17, 18:07

Witaj  Dawidzie...

Ja na Twoim miejscu kontynuowałabym przedłużając Nowennę o jeden dzień w związku z częściowym jej odmówieniem , czyli tak jakbym tego dnia , gdy odmówiłam Część Radosną nie było, a Nowenna przedłuża się do 55 dni.. Chyba, że byłby to dopiero początek Nowenny, to raczej zaczęłabym od nowa.   Z tego, co piszesz jednak dla Ciebie jest to uciążliwe , może się tak zdarzać, wzięłabym pod uwagę  więc odmawianie w ogóle jakiejś Części jednej tylko , ale dobrze, z sercem.