Loading...

Szczęść Boże! | Forum Nowenny Pompejańskiej

Piotr
Piotr Cze 4 '17, 19:13

Witam, mam lat 23. Niedawno dla swojego zbawienia postanowiłem sobie codziennie odmawiać Nowennę Pompejańską, bo uwierzyłem słowom św. Ludwika:

Do Was, biedni grzesznicy i grzesznice, jeszcze większy grzesznik od was, kieruje te myśli o Różańcu, aby was zachęcić i zbawić.(...)Jeśli jesteście wierni w jego pobożnym odmawianiu aż do śmierci, mimo wielkości waszych grzechów, wierzcie mi: otrzymacie koronę chwały, która nigdy nie zwiędnie. Nawet gdybyście stali nad brzegiem przepaści, nawet gdybyście byli jedną nogą w piekle, nawet gdybyście, tak jak czarnoksiężnik, zaprzedali duszę diabłu, nawet gdybyście byli zatwardziałymi heretykami upartymi jak diabeł, wcześniej czy później nawrócicie się i zostaniecie zbawieni, pod warunkiem, powtarzam - a baczcie na wszystkie słowa i treści mojej rady – że będziecie odmawiali pobożnie Święty Różaniec każdego dnia aż do śmierci, w celu poznania prawdy, otrzymania skruchy i łaski przebaczenia waszych grzechów."

Dorota
Dorota Cze 4 '17, 23:04

Witaj Piotrze :)

Widzę, że Bóg przez św. Ludwika Grignion de Montfort pięknie działa :)

Ja takich postanowień nie czynię, wolę , by coś czynić nie z przymusu, a to pewien jego  rodzaj  lecz  z serca i łatwiej mi się odmawia kolejne Nowenny.Ale podoba mi się to Twoje postanowienie, może to być piękna dla Ciebie szkoła modlitwy zarazem i życzę Ci , abyś wytrwał. 

Niech Ci błogosławi Dobry Bóg , niech Maryja Cię pięknie prowadzi i niech za Jej przyczyną łaska zbawienia do Ciebie przyjdzie ♥

 

Piotr
Piotr Cze 5 '17, 09:58

Dzięki, Bóg zapłać!