Loading...

Czy nasze dobre uczynki mają wartość? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Kasia
Kasia Cze 4 '17, 20:03

https://www.youtube.com/watch?v=B8UKXi8k3F8

Niedawno robiłam akt zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryji Ludwika De Mofort. Pamiętam fragment, który moówił o tym , że wraz z tym zawierzeniem oddajemy Matce Bożej wszystko, wraz z wartością naszych dobrych uczynków , aby Maryja mogła nimi dysponować jak chce. Z tego jednoznacznie wynikałoby że nasze dobre uczynki mają znaczenie. Jak to się ma do tego co mówi Mikołaj w swoim filmie?  Link do niego na górze.

 

Dorota
Dorota Cze 5 '17, 01:05

Posłuchałam Mikołaja  i chcę zwrócić uwagę  na to, co wiąże się ze słowem "urzeczywistnianie", po komentarzach pod filmem widać niezrozumienie, warto więc przesłuchać jeszcze raz i wejść to sercem, z pomocą Ducha Świętego,  a także na słowa Mikołaja "wartość ma to,  co Jezus Chrystus robi przez Ciebie". Mikołaj bowiem pięknie odniósł się do słów św. Pawła :

" Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.  Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie dla dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili. " Ef.2, 8-10

Nasze dobre uczynki innymi słowy są ważne , o ile będą zanurzone w Bogu, a wiemy jak to z nimi jest, jaka intencja często w nas jest , ta w głębi serca, by coś  czynić dobrze, Są więc często gęsto bardzo niedoskonałe pod tym względem. 

W sprawie naszego naprawiania się również Mikołaj ma rację, "samonaprawianie się  "  może nam wyjść , ale na dłuższą metę nie zda egzaminu raczej, jeśli nie będzie czynione z Bogiem , z Jego łaską , z którą również trzeba współpracować.

Tak pokrótce bym zinterpretowała film. A Maryja...oddajemy Jej wszystko, a jak mówią nasi święci ona wszystko , zanim to dotrze do Syna, potrafi upiększyć  :)