Loading...

Odmawiać od nowa? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Sławomir
Sławomir Wrz 10 '17, 17:05

Od  36 dni odmawiam NP. Codziennie wstawalem o 4 rano by odmowic wszystkie 3 czesci rozanca bo po pracy jestem tak zmeczony ze nie dalbym rady odmowic . W 37 dniu NP wypadl mi urlop do polski. Wiec wstalem jak codzien o 4 rano by odmowic  calą NP. Przewoznik przyjechal po mnie w czwartek kolo 19ej. Normalnie powinienem byc w domu w piatek w domu najpozniej kolo godziny 13-14ej . Wiec pomyslalem ze spokojnie po przyjezdzie odmowie sobie NP. W samochodzie cala droge grala muzyka a czesc towarzystwa popijala sobie .w domu bylem dopiero w sobote rano przed 5. Podroz trwala 33h.gdzies na forum wyczytalem ze rozaniec to nie bajka ze po polnocy czar prysnie.ze wazne jest by przed zasnieciem odmowic nowenne. Po przyjezdzie do domu zanim polozylem sie spac mimo wszystko odmowilem cala nowenne i dopiero zasnalem. Potem wstalem i znow odmowilem NP na sobote. I pytanie czy powinienem zaczac od nowa?

Waleczna
Waleczna Wrz 10 '17, 17:44

Skoro odmówiłeś przed położeniem się spać, czyli zanim skończył się twój dzień, to nie musisz zaczynać od nowa. Jak najbardziej się liczy.

Edytowany przez Waleczna Wrz 10 '17, 17:46
Sławomir
Sławomir Wrz 10 '17, 19:49

Osobiscie nie broniac sie wcale tez uwazam ze dla mnie dzien skonczyl sie po polnocy. Odmowilem przed udaniem sie na spoczynek. Cala droge myslalem o nowennie ze moze Maryja mi wybaczy jesli odmowie po polnocy. Powiem tak modle sie o wyzwolenie mnie z homoseksualizmu. Chce byc normalnym dzieckiem Boga. Wiele mam na sumieniu . Wiem ze tylko milosierdzie i laska Jezusa moze mnie wybawic od tego ale nie moja lecz Jego wola sie stanie. Moze byc tak ze bede zyl juz w czystosci i moze do konca zycia bede sam i to bedzie taki moj krzyz. Z drugiej strony nic nie trace i modle sie by Jezus udzielil mi tej laski i zabral ode mnie ta wstege mojego zycia. Nie spodziewam sie ze moja modlitwa zostanie wysluchana juz po pierwszej nowennie  i czuje ze nie spoczne na  jednej ale bede prosil bo i tak warto. Chce tylko wiedziec czy zaczac od nowa czy kontynuowac?

Jugi
Jugi Wrz 10 '17, 19:52

Przecież waleczna ci odpowiedział że nie musisz od nowa bo masz normalnie zaliczony cały różaniec na dany dzień. Nie ważne czy odmówisz go po północy czy przed. Ludzie o różnych porach kończą dzień. 

Sławomir
Sławomir Wrz 10 '17, 20:01

Rozumiem co mi napisala waleczna. Tylko niektorzy ludzie maja inne zdanie na ten temat.niektorzy uwazaja ze jesli ktos zaczal odmawiac Nowenne danego dnia a skonczyl dopiero pi polnocy ale przed snem to jest ok nowenna jest jak najbardziej wazna. Ale niektorzy uwazaja ze jesli ktos odmowil cala nowenne juz po polnocy i chocby tez przed snem to nowenna jest niewazna.osobiscie zdecydowalem kontynuowac nowenne bo po prostu zakochalem sie w maryi i w tej modlitwie. A na pewno po jej zakonczeniu powroce do niej . 

Waleczna
Waleczna Wrz 10 '17, 20:54
No to już obie z Jugi napisałyśmy, żebyś się nie przejmował i odmawiał dalej i jestem pewna, że wszyscy tutaj napiszą to samo :)
Edytowany przez Waleczna Wrz 10 '17, 20:54