Loading...

Przerwana nowenna | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Hubert
Hubert Wrz 11 '17, 07:12
Mam problem, w którym przerwanie mojej Nowenny jest niejednoznaczne. Wczoraj wstałem o 4:00. Miałem cały dzień na Nowennę, byłem w Kościele, a mimo to zacząłem ją odmawiać dopiero o 20:00, więc z przerwami doszedłem do trzeciej części około 22:20. Niestety podczas odmawiania, w trakcie dziesiątki do trzeciej Tajemnicy Chwalebnej zasnąłem (około 22:40). Nie wiem nawet, jak mogło do tego dojść. Jak obudziłem się o 6:20 byłem zły na diabła i na siebie. Zacząłem dokańczać tę Nowennę, błagając Matkę Boską i samego Boga, aby ta modlitwa była ważna. Modliłem się z takim żalem za przerwanie tej Nowenny, że zacząłem płakać, błagając Pana o przepędzenie szatana. Z jednej strony powinienem zacząć od nowa, bo to przez moje lenistwo odmawiałem Nowennę wieczorem. Z drugiej zaś uważam, że to wina diabła, że zasnąłem tak wcześnie, bo to do mnie niepodobne. Czy powinienem zacząć od nowa? Po za tym, czy Nowenna z grzechami ciężkimi na sercu może zostać wysłuchana?
Dorota
Dorota Wrz 11 '17, 08:05
Gdyby mnie się tak zdarzyło odmawiałabym dalej, ale już więcej nie odkładałabym całej Nowenny na późną porę, bo modlitwa różańcowa ma to do siebie, że potrafi nas uśpić :) Jeśli chodzi o ciężkie grzechy podczas Nowenny, to jest nasze spotkanie z Bogiem i Maryją, wypadałoby stawać przed Nimi z prośbą bez takich grzechów, z drugiej strony , jak mówi Jezus...nie potrzebują lekarza zdrowi lecz ci, co się źle mają...może Nowenna zaprowadzi Cię do konfensjonału, bo sam zapragniesz. Modlitwa, Bóg w niej najpierw nas przemienia.
Hubert
Hubert Wrz 11 '17, 16:15
Spróbuję odmawiać Nowennę dalej. :) Najwyżej będę musiał za 48 dni spróbować od nowa. Powiedziałem Bogu, że teraz będę odmawiać z Tajemnicami Światła, licząc na przyjęcie tego niefortunnego dnia mojej Nowenny. Dziękuję za pomoc, niech Bóg ma Panią w Swej opiece.
Aneta
Aneta Lip 20 '18, 17:13

Witam,

Mam podobny dylemat co HUBERT, pracuję w trybie dobowym i trudno mi odmówić całą nowennę przed północą,ostatnio zasnęłam w domu na tajemnicy chwalebnej, przebudziłam się w nocy i dokończyłam ją około 4 rano. Czy taka nowenna się liczy, czy trzeba zacząć odmawiać ją od nowa? To był 18 dzień mojej nowenny... :( Proszę o konkretna odpowiedź - najlepiej od osoby duchownej... Na innej stronie internetowej przeczytałam ze trzeba odmówić nowennę przed udaniem sie na nocny spoczynek. Czy jeżeli odmawiana jest w środku nocy z przerwami na sen to się nie liczy. Ciągle towarzysza mi myśli czy odmawiana przeze mnie nowenna jest ważna...

Marcin
Marcin Lip 20 '18, 18:43

Witaj Aneta,

Odmawiaj dalej nowennę, ponieważ jest ważna. NA PEWNO!

To co przeczytałaś na "innej stronie internetowej" dotyczy zupełnie innej sytuacji. Gdybyś miała cały dzień wolny (nie tylko od pracy, ale też od obowiązków wynikających ze stanu w jakim żyjesz) i pomyślała sobie nie będę teraz odmawiać nowenny tylko obejrzę sobie np. jakiś serial w telewizji a różaniec odmówię sobie wieczorem i wtedy byś zasnęła, ale nie przy końcu tajemnicy chwalebnej, ale np. podczas drugiej części światła to wtedy należałoby zacząć tę nowennę od nowa. Ciebie ten przypadek nie dotyczy - módl się dalej

Pozdrawiam - Trzymaj się

Aneta
Aneta Lip 22 '18, 11:09
Dziekuje za odpowiedź i za słowa wsparcia
Agnieszka
Agnieszka Sie 29 '19, 09:10
Witam mam problem ponieważ podczas odmawiania części chwalebnej zasnęłam. Dodam że na chwilę obecną przebywam w szpitalu i teoretycznie mam dużo czasu jednak zawsze wolę schodzić do kapliczki niż odmawiać w sali gdzie jest głośno i nie mogę się skupić. Odmówiłam więc wczoraj 3 części w kapliczce a 4 zostawiłam sobie na wieczór i zaczełam ją odmawiać o 23 czułam żeby najpierw zacząć Nowenne Pompejanską a nie koronkę do św Antoniego bo mogę zasnąć ale ostatnio przerwałam koronkę dlatego zaczęłam od niej. Zbudziłam się po 2 w nocy i dokończyłam szybko nowenne. Strasznie byłam na siebie zła bo jest dla mnie bardzo ważna ta intencja i zawsze starałam się do północy ją odmówić czasami zdarzało się że troszkę po północy kończyłam. To już moja druga nowenna i byłam w 25 dniu części błagalnej. Dlatego czy moja nowenna jest ważna czy lepiej zacząć od nowa?