Loading...

Przerwana nowenna | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Hubert
Hubert Wrz 11 '17, 07:12
Mam problem, w którym przerwanie mojej Nowenny jest niejednoznaczne. Wczoraj wstałem o 4:00. Miałem cały dzień na Nowennę, byłem w Kościele, a mimo to zacząłem ją odmawiać dopiero o 20:00, więc z przerwami doszedłem do trzeciej części około 22:20. Niestety podczas odmawiania, w trakcie dziesiątki do trzeciej Tajemnicy Chwalebnej zasnąłem (około 22:40). Nie wiem nawet, jak mogło do tego dojść. Jak obudziłem się o 6:20 byłem zły na diabła i na siebie. Zacząłem dokańczać tę Nowennę, błagając Matkę Boską i samego Boga, aby ta modlitwa była ważna. Modliłem się z takim żalem za przerwanie tej Nowenny, że zacząłem płakać, błagając Pana o przepędzenie szatana. Z jednej strony powinienem zacząć od nowa, bo to przez moje lenistwo odmawiałem Nowennę wieczorem. Z drugiej zaś uważam, że to wina diabła, że zasnąłem tak wcześnie, bo to do mnie niepodobne. Czy powinienem zacząć od nowa? Po za tym, czy Nowenna z grzechami ciężkimi na sercu może zostać wysłuchana?
Dorota
Dorota Wrz 11 '17, 08:05
Gdyby mnie się tak zdarzyło odmawiałabym dalej, ale już więcej nie odkładałabym całej Nowenny na późną porę, bo modlitwa różańcowa ma to do siebie, że potrafi nas uśpić :) Jeśli chodzi o ciężkie grzechy podczas Nowenny, to jest nasze spotkanie z Bogiem i Maryją, wypadałoby stawać przed Nimi z prośbą bez takich grzechów, z drugiej strony , jak mówi Jezus...nie potrzebują lekarza zdrowi lecz ci, co się źle mają...może Nowenna zaprowadzi Cię do konfensjonału, bo sam zapragniesz. Modlitwa, Bóg w niej najpierw nas przemienia.
Hubert
Hubert Wrz 11 '17, 16:15
Spróbuję odmawiać Nowennę dalej. :) Najwyżej będę musiał za 48 dni spróbować od nowa. Powiedziałem Bogu, że teraz będę odmawiać z Tajemnicami Światła, licząc na przyjęcie tego niefortunnego dnia mojej Nowenny. Dziękuję za pomoc, niech Bóg ma Panią w Swej opiece.
Aneta
Aneta Lip 20 '18, 17:13

Witam,

Mam podobny dylemat co HUBERT, pracuję w trybie dobowym i trudno mi odmówić całą nowennę przed północą,ostatnio zasnęłam w domu na tajemnicy chwalebnej, przebudziłam się w nocy i dokończyłam ją około 4 rano. Czy taka nowenna się liczy, czy trzeba zacząć odmawiać ją od nowa? To był 18 dzień mojej nowenny... :( Proszę o konkretna odpowiedź - najlepiej od osoby duchownej... Na innej stronie internetowej przeczytałam ze trzeba odmówić nowennę przed udaniem sie na nocny spoczynek. Czy jeżeli odmawiana jest w środku nocy z przerwami na sen to się nie liczy. Ciągle towarzysza mi myśli czy odmawiana przeze mnie nowenna jest ważna...

Aneta
Aneta Lip 22 '18, 11:09
Dziekuje za odpowiedź i za słowa wsparcia
Agnieszka
Agnieszka Sie 29 '19, 09:10
Witam mam problem ponieważ podczas odmawiania części chwalebnej zasnęłam. Dodam że na chwilę obecną przebywam w szpitalu i teoretycznie mam dużo czasu jednak zawsze wolę schodzić do kapliczki niż odmawiać w sali gdzie jest głośno i nie mogę się skupić. Odmówiłam więc wczoraj 3 części w kapliczce a 4 zostawiłam sobie na wieczór i zaczełam ją odmawiać o 23 czułam żeby najpierw zacząć Nowenne Pompejanską a nie koronkę do św Antoniego bo mogę zasnąć ale ostatnio przerwałam koronkę dlatego zaczęłam od niej. Zbudziłam się po 2 w nocy i dokończyłam szybko nowenne. Strasznie byłam na siebie zła bo jest dla mnie bardzo ważna ta intencja i zawsze starałam się do północy ją odmówić czasami zdarzało się że troszkę po północy kończyłam. To już moja druga nowenna i byłam w 25 dniu części błagalnej. Dlatego czy moja nowenna jest ważna czy lepiej zacząć od nowa?