Loading...

Mogę kontynuować, czy muszę zacząć od nowa? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Anna
Anna Kwi 21 '18, 15:57

Wczoraj mijał 31 dzień mojej modlitwy. Późnym wieczorem zaczęłam odmawiać nowennę, jednak nie dokończyłam jej - odmówiłam tylko jedną część, ponieważ byłam bardzo zmęczona i zasnęłam. Miałam bardzo męczący dzień. Do południa pisałam egzaminy gimnazjalne, a później jeszcze było moje bierzmowanie. Po uroczystości odwiedzili mnie też goście i dlatego tak późno zaczęłam odmawiać różaniec, wcześniej nie miałam na to czasu. Stąd moje pytanie - czy dzisiaj, czyli następnego dnia mogę dokończyć odmawianie wczorajszej modlitwy i dzisiaj odmówić kolejny dzień, czy lepiej przerwać nowennę i zacząć od nowa? Proszę o pomoc.

Helena
Helena Kwi 21 '18, 20:45

Kontynuuj ( nadrób "zaległości" lub przedłuż NP o dodatkowy dzień ). Nie daj się ;) Nowenna jest "ważna". Matka Boska to Miłosierna Matka, a nie surowa księgowa z liczydłem w dłoni... Przeproś Ją szczerze i do boju, Pamiętaj by w przyszłości nie doprowadzać do takich sytuacji - aby nie stało się to wymówką. Uznajmy, że mógł się zdarzyć wypadek losowy - pod warunkiem, że zaniechanie nie było celowe.