Loading...

Ataki zlego | Forum Nowenny Pompejańskiej

Agnieszka
Agnieszka Lut 24 '19, 17:39
Witajcie... potrzebuje pomocy ...
Odmawiam moja nowennę pierwszy raz. Jestem już na 32 dniu...
Od tego czasu zaczęły się dziać straszne rzeczy.
Może zacznę jeszcze tak ze od czasu jak staram się nawrócić ( około roku) jest mi ciężko. Na mojej drodze pojawił się mężczyzna ( nie ma romansu) ale są uczucia.
Nie mozemy być razem. I tutaj zaczyna się piekło. Od czadu jak mówię nowennę zaczynaja się dziać takie rzeczy związane z nim ze nie daje rady. Pojawia się na niego złość, zazdrość ... wiem ze powinnam zerwać kontakt ale to nie jest proste . Żeby to zrobić musiałabym zmienić całe moje życie ( mówię tu o rzeczkach które kocham i robię z przyjemnością).
Są dni ze czuje obecność Boga który mówi mi ze to co mówią inni czy to co złego czuje nie jest prawda a są dni ze zły jest silniejszy. Ze oskarżam go o rzeczy które on zaprzecza żeby były. A w głowie słyszę ze one są.
Każde jego słowo odbieram negatywnie , nawet żarty .
Jak sobie porazić z takimi złymi myślami i atakami na ta osobę?
Bożena
Bożena Lut 25 '19, 07:47

Witaj Agnieszko. Staraj się nie skupiać na tym, co dzieje się złego, lecz trwać przy Bogu. Proś Maryję by modliła się z Tobą, któż lepiej potrafi się modić, trwać przy Bogu i ufać Mu, niż właśnie Maryja. Ucz się od Niej jak masz iść każdego dnia za Jezusem nie skupiając się na tej całej burzy, która się dzieje. Bóg w tym jest, bo zapraszasz Go do tego, więc Mu zaufaj i nie martw się. Jak piszesz i widzisz to sama, czasami musimy podjąć zdecydowane kroki, nawet coś stracić, by Bóg mógł nam dać o wiele więcej i tej straty nie powinniśmy się bać. 

Agnieszka
Agnieszka Lut 25 '19, 08:15
Witaj Bożenko .bardzo się staram oddalać te złe myśli, ale one są bardzo silne. Chyba silniejsze odemnie . Najgorsze jest to ze ataki są związane z osobami na których mi bardzo mocno zalezy. I chyba dlatego tez tak ciężko te złe myśli zwalczyć .
Masz racje ze czasem trzeba coś stracić żeby dostać coś lepszego . Tylko ja nie chce tracić tego ci mam ... tu chodzi i bardzo głęboka prace przy kościele . Sprawia mi ona przyjemność i daje sile.... ale zły tez tu atakuje.
Ja już potrafiłam znajomych od czasu jak jestem po tej stronie. Coprawda zdobyłam nowych, chyba lepszych ale to Wszysrko boli.