Loading...

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP Sw Ludwika... | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Andrzej
Andrzej Wrz 15 '19, 13:28
Czy ktoś wie coś o Traktacie sw Ludwika .Chce stać się rycerzem, niewolnikiem Maryji i Zawierzyć się jej bo ona jest dla mnie wszystkim .Niech ona mna kieruje .Przygotowanie do tego trwa 33 dni .czy ktoś wie coś na ten temat,po prostu chce godnie do tego podejść A jestem tylko prostym człowiekiem , nie księdzem, nie wykształconym w teologii .Odmawiam nowennę pompejanska którą zmieniła moje życie ale chce bardziej... i więcej ...Maryji w moim życiu ,napiszcie jak wy chwalicie Najswietsza Matkę i podzielcie się tym abym mógł godniej ja poznać, trwać przy Niej drugie moje pytanie jeśli nie jesteśmy zniewolenii. jak trwać w czystości serca .Jak nie upaść jeśli szatan prowokuje z każdej strony ?
Bożena
Bożena Wrz 16 '19, 07:58

Myślę, że nie ma cudownego sposobu na wytrwanie w dobrym :) Jednak trwanie blisko Jezusa i Maryi sprawia, że jest nam łatwiej pokonać nasze słabości. NP odmawiam od wielu lat, zaczęłam, kiedy kilka lat temu dotknęły mnie potężne paraliżujące lęki, które nie pozwalały mi normalnie funkcjonować w życiu. Przeszłam terapię i to było bardzo dobre, ale dopiero NP zmieniła całe moje dotychczasowe, letnie duchowo życie. Nie szukałam żadnej modlitwy, to Maryja mnie szukała, ciągle trafiały do mnie ulotki z NP, no i trafiły prosto w serce :) Bóg nie zabrał mi od razu lęków tak jak chciałam, pokazuje do dziś jak mam je pokonywać. Dzisiaj robię wszystko to, o czym kiedyś nawet nie chciałam myśleć. Zrobiłam Traktat kilka lat temu, ale sama w domu pod okiem kierownika duchowego. Bardzo pragnę, przejść  te drogę jeszcze raz w grupie, bo mam już tutaj u siebie taką możliwość. Ale i tak czuję się niewolnikiem Maryi i pragnę Jej służyć. Z Maryją jest dużo piękniej iść przez życie :) A umocnienie w wytrwaniu w dobrym dają nam Sakramenty, pokuty i pojednania, Eucharystia, zmiana swojego życia i trwanie przy Bogu. Maryja jest moją ukochaną Mamą, bardzo czuję Jej codzienną opiekę, nie wyobrażam sobie dnia bez różańca, wciąż czuję ten pokój serca, jak wtedy gdy pierwszy raz odmawiałam NP :) Chwała Panu i Maryi !!

Natalia
Natalia Wrz 16 '19, 08:05

Z tego co się orientuje, to przygotowania do aktu oddania się MB zaczynaja się 5 listopada, aby zakończyć się 7 grudnia i moc 8 grudnia oddać się Maryi https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/niewolnicy-maryi/Ostatnio tak się modliłam do Boga, że niby różaniec to modlitwa maryjna, ale i tak się rozważa przecież życie Chrystusa i przez to udało mi się bardziej przyjrzeć Jezusowi niż samej Maryi. Kilka godzin później trafiłam na koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej, która jest w całości poświęcona Maryi, jej życiu i uczestniczeniu w dziele zbawienia. Nie wiem czy Bóg istnieje, wciąż mam wątpliwości, ale na pewno jest to piękna modlitwa. A co do tego jak nie popadać w grzechy to trudna sprawa, chyba nikt tak naprawdę do końca tego nie wie. Myśle, że to suma ogromnej determinacji, cierpliwości i silnej woli, a także obojętności na to, jak odbierze nas współczesny świat. Życzę Ci bardzo, abyś te wszystkie cechy odnalazł w sobie, bo to piękne cechy, nawet w takim zwykłym życiu codziennym  

Andrzej
Andrzej Wrz 16 '19, 21:36
Dziękuję. Gdybyście wiedzieli z iloma ludźmi chciałem porozmawiać i nikt nie odpisał lub nie traktował tego poważnie nikt mi nie wieży .tyle bym chciał powiedzieć o Najswietszej Maryji ale nie mogę .Całe życie dawała mi tyle znaków przyciągała do siebie a ja bylem ślepy teraz wszystko łącze w jedną całość ona jest wspaniała. Musiałem przez wiele przejść żebym mógł Ją docenić,odkryć. Ludzi irytuje moje zachowanie, patrzą na mnie z pogardą. a ja tak bym chciał komuś wszystko powiedzieć o tym co mysle .powiedzieć całemu światu że wiem że Ona jest i że Ją kocham .Dziękuję wam ...:) Kiedyś myślałem że różaniec to dla starych babek jest bo to nudne .Dziś to moje ulubione zajęcie nawet gdy pracuje na budowie nawet 14h , zawsze znajdę czas i modlę się co dzień czuje że mógłbym, chciałbym więcej dla Najswietszej Maryji zrobić
Natalia
Natalia Wrz 16 '19, 22:12

Ja wciąż walczę, żeby bez krępacji wyciągnąć różaniec w autobusie. Dzisiaj ludzie niestety tacy są, wymagają tolerancji i akceptacji, a sami nie potrafią dać tego samego od siebie. Pozostaje się tylko modlić za nich i nas samych! Mam nadzieję, że ta stronka wyjaśniła wszystko w kwestii aktu zawierzenia :) 

Helena
Helena Wrz 17 '19, 02:33

Ja oddałam się w niewolę MB wg Traktatu św. Ludwika :) Cudownie przemienia on człowieka, jego życie i jego serce :) 

Bożena
Bożena Wrz 17 '19, 08:04

  

  ,,Nie bójcie się języków ludzkich,nie ludzie będą nas sądzić." 

św.Maksymilian Maria Kolbe.

 

Po prostu są na innym etapie rozwoju duchowego, może zastoju akurat w swoim życiu.  Módl się za nich, o łaskę nawrócenia, przemiany serc. Przecież dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych :)

Andrzej
Andrzej Oct 2 '19, 21:26
Ostatnio usłyszałem słowa które mnie poruszyly: "Nie ma większej miłości niż oddać życie dla kogoś "