Loading...

Jak odmawiac Różaniec podczas codziennych czynności? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Łukasz
Łukasz Wrz 14 '20, 21:39


Witam,


Odmawiam już od długiego czasu różaniec, ale ostatnio przybyło mi obowiazków dnia codziennego i zauważyłem, że trudniej jest mi znaleźć czas na odmówienie Różańca. Dotychczas odmawiam go głównie w domu, czesto też na spacerze, czasem podczas przygotowywania obiadu w kuchni.


Chciałem się spytać jakie wy macie doświadczenia z tym. Jak odmawiacie Różaniec, gdy macie w ciagu dnia dużo obowiazków (np. praca, opieka dziećmi, itd. ) i brakuje wam czasu na modlitwę?


Czytałem opinie ludzi, którzy mówia, że czasem, gdy brak im czasu to odmawiaja Różaniec w trakcie pracy lub podczas wykonywania innych czynności (np. sprzatanie mieszkania). Niedawno na Youtube słyszałem słowa księdza o tym, że jesli niektóre osoby z powodu swoich obowiazków (np. matka który musi opiekować się dziećmi, przygotować im posiłek, itd.) nie maja czasu na modlitwę na Różańcu to moga słuchać śpiewany różaniec i w myślach go powtarzac na tyle ile potrafia sie skupić i to się liczy jako modlitwa.

 

Szukam jakiegoś pomysłu jak w ciagu dnia mogę Różaniec odmawiać podczas wykonywania codziennych obowiazków.

Z góry dziękuję za wasze opinie i wskazówki.