Loading...

Brak wiary | Forum Nowenny Pompejańskiej

Maria
Maria Cze 26 '13, 17:54
Budujące jest to, że tak wielu z Was modli się NP po raz kolejny czy też dwoma jednocześnie (dla mnie to niewyobrażalne, ale to musi być ogromna łaska). Odmówiłam tylko jedną NP i póki co nie mam odwagi podjąć się kolejnej. Owoce mojej nowenny są dla mnie na razie niewidoczne, jednak wiem, że nie był to czas stracony. Wierzę, że nie ma przypadków i wczoraj na spotkaniu zelatorów kółek różańcowych z mojej parafii otrzymałam m.in. pięknie wydrukowaną właśnie NP. Nie wiem czy to jest jakiś znak - zachęta, aby jednak się nie bać, a dać się poprowadzić Maryi w tym trudnym zobowiązaniu...Dziękuję Wam wszystkim za świadectwa, cieszę się, że trafiłam na to forum. Jestem ubogacona tym co piszecie i publikujecie :)
Asia
Asia Lip 15 '13, 23:59
Dwie Nowenny...ta druga, którą zaczęłam później idzie świetnie. W zasadzie trudna sprawa już się rozwiązała pomyślnie, a żeby było śmieszniej to nie jest intencja dla mnie, tylko odmawiam ją dla kogoś bardzo bliskiego, bo wiem że sam nie da rady, poza tym bardzo chcę pomóc. Jestem przy 24 dniu i w zasadzie mogłabym już skończyć, ale oczywiście dokończę. Druga Nowenna, odmawiana jednocześnie... cóż, jest 34 dzień i w zasadzie jest coraz gorzej. Intencja już dla mnie, bardzo ważna i wyjątkowa, ale nie dzieje się nic, jest wręcz gorzej. W mojej głowie wygląda to tak, że umiem wymodlić łaski dla innych, dla mnie nie ma nic. Wiecie, jak ciężko się modlić z taką świadomością?
Jerzy
Jerzy Lip 20 '13, 22:06
Asiu nie przerywaj nowenny nawet jeśli już uzyskałaś spełnienie intencji. Przecież druga część jest "dziękczynna" abyśmy mogli podziękować za to co otrzymaliśmy i za to co jeszcze otrzymamy. Może te nasze modlitwy w intencjach innych osób są bardziej wartościowe od tych w których wypraszamy łaski dla siebie? To piękne gdy sami jesteśmy w potrzebie a potrafimy jeszcze dzielić się z innymi. Zawsze pamiętam przypowieść o "wdowich groszach" i ona mnie pociesza. 


Asia
Asia Lip 22 '13, 00:10
Bardzo dziękuję za dobre i mądre słowa. Nowenna jest dla mnie codziennie zagadką, bo dzieją się rzeczy, które normalnie by się nie zdarzyły ... dziś udało mi się zabrać do kościoła i spowiedzi osobę, która nie była tam kilka lat i cieszę się jak dziecko z tego powodu. Czasem jako cud Nowenny i pomoc Boską traktuję nawet to, że nie ucieknie mi pekaes do pracy, na który szłam 4 kilometry i już nawet zwolniłam, bo byłam pewna że ucieknie, a tutaj niespodzianka - to on się spóźnił o te brakujące mi minutki i dzięki temu ja zdążyłam. Drobiazg? Tak, ale uratował mi cały dzień:) Nowenny spełnionej na pewno nie przerwę, to by było bardzo nie w porządku. A co do szatana - no cóż, faktycznie rzuca niesamowite kłody pod nogi, nie spodziewałam się aż takiego działania z jego strony, szczerze to myślałam że to takie "opowiastki" o tym, jak szatan usiłuje nas odciągnąć od Boga. Teraz wiem, ze to prawda i że trzeba mieć masę, masę silnej woli żeby przetrwać. Tymczasem - wracam do Nowenny, która z każdym dniem jest większym wyzwaniem. 
Monika
Monika Sie 6 '13, 13:59
Cytat z Jerzy oprócz nowenny w intencji uzdrowienia mojej żony modlę się jeszcze w Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę oraz  Koronką za Konających: http://www.faustyna.pl/...amp;Itemid=1200 ;

Jerzy a czy tą Koronkę można odmawiać również samodzielnie ? Nasz sąsiad jest w bardzo ciężkim stanie, pewnie Jego dni są już policzone - chciałabym jakoś ulżyć Mu w cierpieniach.
Besia
Besia Sie 6 '13, 14:16

Przepraszam Moniko ,że się wtrącę bo pytasz Jerzego ,ale oczywiście ,że możesz samodzielnie modlić się za sąsiada i za inne osoby :)

 

Monika
Monika Sie 6 '13, 20:12
Dziękuję Beti za odpowiedź. Spóźniłam się :( Dzisiaj popołudniu dowiedziałam się, ze Sąsiad zmarł :( 

Wieczny odpoczynek....

Besia
Besia Sie 6 '13, 21:38

Przykre :(Moniko ,ale Sąsiad potrzebuje też teraz modlitwy i możesz Mu pomóc .

Niech spoczywa w pokoju.

Monika
Monika Sie 6 '13, 22:16
Oczywiście będę pamiętać o Nim w codziennej modlitwie i będę Bogu polecać Jego duszę.
Telewizja Bemowo
Telewizja Bemowo Sie 29 '13, 02:30
Droga Asiu,

Nowenna Pompejańska nie bez powodu jest nazwana "nowenną nie do odparcia". Dosłownie oznaczy to tyle, że nic i nikt nie ma takiej mocy by przeszkodzić w jej wysłuchaniu przez Maryję. Ona sama dała obietnicę wysłuchania, każdemu kto "chce otrzymać łaski od Niej" poprzez odmawianie modlitwy Różańcowej na sposób podany przez samą Matkę Najświętszą w NP. Czyli ma odprawić NP w konkretnej intencji, jednej i tej samej: np. o uzdrowienie duchowe i cielesne, lub znalezienie pracy lub odpowiedniego męża/żonę...ważne by była to jedna tylko i ta sama intencja w ciągu trwania całej Nowenny, a nie kilka na raz. I właśnie chodzi o to by intencja związana była z otrzymaniem jakiś konkretnych Łask dla nas. Np. jest dla nas Łaską gdy modlimy się NP by ktoś za kogo chcemy się modlić otrzymał np. zdrowie lub pracę lub rozwiązanie trudnej sytuacji. Wysłuchanie i spełnienie tego o co się modlimy jest już jedną z Łask. By jednak tak ogromne dobro mogło stać się naszym udziałem musimy odmówić Nowennę w sposób podyktowany przez Królowe Różańca Świętego. To jest: trzy Nowenny błagalne i następnie trzy Nowenny dziękczynne w tej własnie intencji. Warunkiem jest by modlitwa związana była z otrzymaniem Łask. W innym przypadku otrzymanie Łaski jest uzależnione od naszej prośby i Woli Boga. A wszelkie dobro dla nas jest Wolą Boga jest Jego Łaską dla nas. Tylko że nam czasem dobrem wydaje się to co w istocie wcale nim nie jest. Tak więc wszystko musi być zgodne z Wolą Bożą i wtedy mówimy: daj nam Panie to o co prosimy jeśli jest to zgodne z Twoją Wolą. NP jest o tyle Najpotężniejsza ze wszystkich nowenn iż posiada gwarancję spełnienia. Podobnie jest z innymi modlitwami co do których są konkretne obietnice podyktowane przez Pana Jezusa lub Matkę Najświętszą. Np. dla odmawiających wytrwale Różaniec jest 15 konkretnych obietnic z gwarancją spełnienia ich przy wypełnieniu pewnych warunków opisanych w tych własnie obietnicach lub dla odmawiających Koronkę do Bożego Miłosierdzia w Dzienniczku Św. Siostry Faustyny. Lecz Nowenna Pompejańska jest dla ludzi niecierpliwych, gwałtownie pragnących otrzymania Łask, słowem "chcących je otrzymać". Choć podobnie to jednak inaczej jest w Koronce do MB. przez odmawianie której podoba się Bogu dać nam wszytko o co Go "prosimy" i to za odmówienie jeden raz tej modlitwy jeśli będzie to zgodne z Wolą Bożą(oczywiście najpiękniejsze jest to że każdy kto będzie ją odmawiał w ciągu całego życia, w godzinę śmierci ogarnie go Miłosierdzie Pana) A Bóg jako Najlepszy Ojciec i Absolut musi wiedzieć najlepiej. Bo każdy kto prosi otrzymuje, każdy! To nie może być jakaś chęć czy nawet pragnienie to musi być prośba i mieć znamiona prośby. Czyli pokornego błagania Boga o coś co będzie zgodne z Jego Wolą. Właściwie prosić można tylko z pokorą. Prośba - jest usilną potrzebą człowieka połączoną z pragnieniem posuniętym do zawierzenia w ufnym oczekiwaniu spełnienia. Przecież prosimy by otrzymać. Nie widziałem by człowiek pyszny prosił. Zawsze żąda i rozkazuje i warunkuje. Nie jest zdolny poprosić. A Jezus powiedział o cokolwiek poprosicie otrzymacie. W NP wystarczy chcieć. Bo chcieć potrafi każdy, ale prosić nie każdy. Ja zauważyłem że nie da się prosić o coś co jest grzechem. Już samo grzeszne pragnienie uniemożliwia nam prośbę a zatem i otrzymanie. W NP nie trzeba prosić o Łaski, trzeba chcieć je otrzymać. A jeśli chcemy je otrzymać to już rodzi się pragnienie. Mamy również nadzieję pewną bo sama Matka Najświętsza nam to zagwarantowała. "Każdy kto chce otrzymać ode Mnie Łaski niech zmówi...." I to jest fenomen tej właśnie modlitwy. Dlatego nie zniechęcać się niczym, odmawiać NP w konkretnej intencji i chcieć otrzymać tą  Łaskę. Trudności mogą być ogromne, nie szkodzi oby tylko każdego dnia od 00:00 do 23:59 i 59 sek zmówić 3 Różańce połączone z rozważaniem każdej Tajemnicy Św. a wszystko dowodzić będzie Mocy Bożej. Nic Ci nie grodzi będziesz pod opieką Władczyni, Królowej Różańca Świętego z Pompejów, zły duch nie przemoże ujawni się tylko jego faktyczna bezsilność. Taka potęga jest NP. W istocie jest to modlitwa dla każdego. Pozdrawiam ;)   

 

Strony: « 1 2