Loading...

Duch Swięty -pomaga w rozterkach ,przynosi pokój ,wołajmy Go na pomoc | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Propozycje
Besia
Besia Lip 3 '13, 10:56

http://www.katolik.pl/do-ducha-swietego,22365,818,cz.html

 

Do Ducha Św.

 

MODLITWA O DARY DUCHA ŚWIĘTEGO

     Duchu Święty, Duchu umiejętności, naucz nas patrzeć na wszystko, co jest stworzone w świetle Twoim, abyśmy poznali znikomość rzeczy ziemskich i całą naszą nadzieję pokładali tylko w Bogu. 
     Duchu Święty, Duchu rady, tam, gdzie nasza myśl zawodzi, ukaż nam, co trzeba czynić, a czego zaniechać, kiedy mówić, a kiedy milczeć. Naucz nas sprawiedliwości i kieruj nas ku dziełom miłości i miłosierdzia.
     Duchu Święty, Duchu bojaźni Bożej, natchnij nas odrazą do każdego grzechu, strzeż nas w pokusach i pomóż nam opanować i ujarzmić nasze namiętności. Obdarz nas łaską duchowego dziecięctwa wobec Ojca Najwyższego i zachowaj nas  od wszelkiej pychy i zuchwalstwa.
     Duchu Święty, Duchu pobożności, w Tobie wołamy: Abba! Ojcze! Rozpal w nas żar miłości Boga, obudź gorliwość dla Jego sprawy, abyśmy całym sercem poświęcili się Jego służbie.
     Duchu Święty, Duchu męstwa, naucz nas świętej, chrześcijańskiej odwagi, abyśmy nie lękali się podejmować rzeczy wielkich dla Boga, abyśmy dla Niego znosili krzyże, a w niebezpieczeństwach w Nim pokładali naszą ufność.
     Duchu Święty, Duchu rozumu, naucz nas wnikać w głębię Bożej prawdy, daj nam stałość wiary, pomóż poznawać wielkość Boga, która przewyższa wszystko.
     Duchu Święty, Duchu mądrości, prowadź nas prosto do Boga. Daj nam zrozumieć wielkość miłości Bożej i naszego powołania, radość i pocieszenie z niego płynące. Spraw, abyśmy stanęli kiedyś przed Bogiem twarzą  w Twarz i poznali Go tak, jak poznani jesteśmy. Amen.


MODLITWA O DWANAŚCIE OWOCÓW DUCHA ŚWIĘTEGO

     Duchu Święty, Boże, miłości przedwieczna Ojca i Syna! Racz zesłać mi owoc miłości, abym Cię godnie kochał; radości, abym się świętą pociechą napełnił; pokoju, dla zupełnego duszy mej ukojenia; owoc cierpliwości, do cierpliwego znoszenia wszystkich doświadczeń. dziel mi gorliwości w pracy i w służbie Bożej; dobroci, która by mnie czyniła miłym dla wszystkich; mądrości, abym umiał unikać grzechów; łagodności, abym z pokorą wszelkie zło od bliźnich moich przyjmował. Ześlij mi owoc wiary, abym mocno wierzył Słowu Bożemu; skromności, abym się przykładnie we wszystkim zachowywał; wstrzemięźliwości i czystości, abym zachował ciało w świętości, jaka należy się Twemu przybytkowi. Spraw, abym zachowując serce czyste na ziemi, zasłużył na to, by oglądać Ciebie w niebie i cieszyć się z Tobą na wieki. Amen.

 

MODLITWA O REALIZACJĘ WŁASNEGO POWOŁANIA

     Duchu Święty, Ty oświecasz nasze umysły, Ty obdarzasz darami, rozdzielasz charyzmaty, dajesz natchnienie. Daj mi łaskę jasnego poznania, co mam czynić, jaką drogę mam wybrać, by być właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Oświeć mój umysł, abym lepiej poznał siebie, bym lepiej potrafił wykorzystywać moje zdolności do wypełniania woli Bożej. Ufam, że skoro właściwie odczytam swoje powołanie, to nie zabraknie mi Twojej łaski w realizacji rzeczy trudnych, że potrafię pokonać wszelkie przeszkody by wypełniły się Boże zamiary. Wspomagaj mnie Duchu Święty swoimi łaskami,  dodawaj sił w chwilach trudnych, tak by od początku do końca towarzyszyła mi Twoja moc. Amen.


 MODLITWA DO DUCHA ŚWIĘTEGO (Jana Pawła II)

     Prosimy Cię, Duchu Święty, abyś poszerzył pragnienia naszego serca i żebyś napełnił je tym, czego nasze serca pragną, co jest treścią naszych próśb, jakie mogą pochodzić z naszych serc, nawet jeśli może nie znajdujemy słów, które byłyby odpowiednie.
    Tak, prosimy, abyśmy byli coraz bardziej narzędziami zbawczej woli Boga, Jego życzenia jedności i królestwa: Przyjdź królestwo Twoje!
     Duchu Święty, Duchu Zielonych Świąt, wspomagaj nas w wyjaśnianiu tego, co niepewne, w ogrzewaniu tego, co letnie, w wyświetlaniu tego, co ciemne, abyśmy wobec świata byli autentycznymi i szlachetnymi świadkami miłości Chrystusa, ponieważ “nikt nie może żyć bez miłości”. Amen

 

MODLITWA DO DUCHA ŚWIĘTEGO O POZNANIE WOLI BOŻEJ (Kard. Marcier, prymasa Belgii)

     O Duchu Święty, duszo mej duszy, uwielbiam Cię...Oświecaj mnie, prowadź mnie, umacniaj, pocieszaj i nauczaj co mam czynić, rozkazuj mi! Poddaję się chętnie wszystkiemu, czego ode mnie zażądasz, pragnę wszystko przyjąć, co na mnie dopuścisz. Daj mi tylko poznać Twoją świętą wolę. Amen.

 

POŚWIĘCENIE SIĘ DUCHOWI ŚWIĘTEMU (Św. Piusa X)
 
     Duchu Święty, Duchu Boży, Duchu Światła i Miłości, Tobie poświęcam rozum mój, serce moje, wolę moją i całego siebie w życiu doczesnym i wiecznym...
   Spraw, aby mój rozum był zawsze chętny do przyjmowania natchnień pochodzących z nieba i nauki Kościoła Świętego, którym Ty nieomylnie kierujesz...
    Spraw, aby serce moje zawsze pałało miłością Boga i bliźniego, aby wola moja była zawsze zgodna z wolą Bożą...
    Spraw, aby całe moja życie było godnym naśladowaniem życia i cnót Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, któremu - z  Bogiem Ojcem i Tobą - niechaj będzie zawsze cześć i chwała! Amen.

 

MODLITWA PORANNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Przyjdź Duchu Święty, a poranek dzisiejszy i dzień cały stanie się jasny.
Przyjdź Duchu Święty, a wszyscy, którzy rozpoczynają pracę, zjednoczą się, aby dobrze działać.
Przyjdź Duchu Święty, tam bowiem, gdzie Ty jesteś, znika lenistwo, giną złe obyczaje.
Przyjdź Duchu Święty, a przed Twoją miłością ustąpią nasze pyszne ambicje.
Przyjdź Duchu Święty, dniem dzisiejszym kieruj i rządź.
Bądź z nami i niech wszystko dzisiaj będzie dobre i nowe. Amen.

 

MODLITWA WIECZORNA

 O Duchu Przenajświętszy, przyjdź i oświeć me serce. Tyś jest najwyższym Kierownikiem wszystkich sumień ludzkich, racz mi użyczyć daru sumienia delikatnego, wrażliwego na święte Twe natchnienia. Pozwól mi w Twoim świetle ocenić miniony dzień, daj mi łaskę żalu za popełnione grzechy, niewierności, wzbudź we mnie mocne postanowienie poprawy. Racz moje serce napełnić ogniem Twej świętej miłości. Amen.

 

AKT OFIAROWANIA

Duchu Święty, natchnij nas,
Miłości Boża, pochłoń nas,
Na właściwą drogę wprowadź nas.
Maryjo, Matko, spojrzyj na nas.
Z Jezusem błogosław nam.
Od wszelkiego złego,
Od wszelakich złudzeń,
Od wszystkich niebezpieczeństw
zachowaj nas.  Amen.

(Bł.  Maria od Jezusa)

Edytowany przez Besia Lip 3 '13, 11:02
Maria
Maria Lip 3 '13, 14:38
Duch Święty przychodzi nam z pomocą, gdy nie potrafimy się modlić. Dzięki Beti :)