Loading...

Problemy z kolejna Nowenna | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Trudności z różańcem
Karolina
Karolina Sie 9 '13, 20:02

Witam.

Swoja pierwsza Nowenne zakończyllam 6 lipca za pare dni od tego dnia miałam zaczac nowa Nowenne no i zaczelam ale chyba zła moc wzieła gore i ja orzerwałlam, stwierdziłam ze jednak intencja zle sprecyzowana, zaczełam po kilku dniach przerwy znowu od poczatku i trwam w niej lecz jakos czuje ze ta odmawiana nowenna jakos przebiega tak niedbale, nie czuje ze sie modle, ze jestem gleboko zakorzeniona w modlitwie nie mam takiego uczucia jak w oierwszej nowennie . mozecie mi cos poradzic dlaczego sie tak dzieje....prosiłam rowniez Boga aby podpowiedziałl mi ja mam sprecyzowac ta intencje aby byłla ona dobrze bobrana do mnie abym czuła ze to jest własnie to ze wazne jest to o co sie modle?


Besia
Besia Sie 10 '13, 12:14

Karolinko ,też tak miałam właśnie przy drugiej NP ,a czym bardziej się starałam i im bardziej chciałam ,żeby modlitwa  była idealna tym było gorzej ,można powiedzieć ,że wymęczyłam tą nowennę ,ale gdy zaowocowała moja modlitwa zrozumiałam ,że miało to sens i teraz gdy słabo mi idzie nie martwię się tym .Nie zrażaj się kochana ,proś Ducha Swiętego o pomoc :)))

Życzę mimo trudności owocnej modlitwy +

Jerzy
Jerzy Sie 10 '13, 18:11
Dopiero przy trzeciej Nowennie wpadłem na to że oprócz krótkiej modlitwy do Ducha Świętego o światło wiary zacząłem zapalać świeczkę i stawiać przed sobą na stole. Gdy coś mi nie tak idzie wystarczy że spojrzę na płomyk i od razu robię się spokojniejszy i lepiej idzie mi modlitwa. Dodatkowo początkowe i końcowe modlitwy przy każdej cząstce odmawiamy na klęczkach, dzięki temu nie ma problemu ze znużeniem a Tereska ma gimnastykę bo dwa miesiące temu nie dała by rady klęknąć a tym bardziej podnieść się samodzielnie. 
Karolina
Karolina Sie 10 '13, 21:01
Dziękuje za wspracie:) tyle ze musze przerwac moja Nowenne ponieważ intencja musi byc zmieniona i nie wiem czy zmieniajac intencje dalej moge odmawiac ta sama nowenne dalej czy po prostu od dzisiaj zaczac od nowa Nowa Nowenne w troche zmienionej intencji?? pomóżcie czy taka Nowenna ze zmieniona Intencja bedzie wazna i owocna? I dziekuje za te Wasze wypowiedzi bo teraz wiem ze nie tylko ja tak mam, i ze to jest proba mimo ze Nowenna idzie oschle tak jak to powiedziała Katarzyna ma swoj cel i sens. Z Bogiem:)
Jerzy
Jerzy Sie 10 '13, 22:22
Jest napisane w instrukcji że intencja musi być ta sama w całej NP. Jeśli chcesz zmienić intencję to musisz zacząć od nowa. szatan każdemu z nas przeszkadza i stara się nas odwieść od modlitwy ale musimy być silni wiarą w opiekę i wyrozumiałość Matki naszej która nam wybaczy błędy. Wiem że jestem grzesznikiem więc staram się przy okazji kolejnej nowenny podjąć jakieś wyrzeczenia żeby jakoś wzmocnić siebie jakąś ofiarą.  
Karolina
Karolina Sie 11 '13, 09:02

Dziekuje:) od dzisiaj zaczynam od nowa z nowa intencja. 


pozdrawiam:)