Loading...

Patronowie rozbitych i skłóconych małżeństw | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Propozycje
Mirek
Mirek Sie 28 '13, 12:57
Serdecznie proszę o modlitwę w intencji mojej ukochanej żony Hani, która pod moją nieobecność wyprowadziła się z naszego domu zabierając także trójkę naszych dzieci i złożyła pozew sądowy o rozwód. Nigdy nie było u nas pijaństwa, zdrady, ani przemocy. Dzieci mamy wspaniałe i dobrze się uczą, kochamy je oboje i one nas. Zabrakło chyba najbardziej serdecznych rozmów między małżonkami. Żona od wielu już lat nie chciała ze mną rozmawiać i mówi, że już mnie nie kocha. Straciła wiarę . Ja ją kocham nadal i mówię jej to. Dostałem wezwanie do sądu na 27 września. Bardzo pragnę jej powrotu, wysyłam jej bardzo serdeczne wiadomości, ale wszystkie pozostają bez odpowiedzi.
Besia
Besia Sie 28 '13, 13:35

Mirku zapraszamy do  wspólnej modlitwy o godz. 22 łączymy się duchowo we wspólnych intencjach dowolną modlitwą wspieramy się wzajemnie .

Oddaj tą trudną sprawę Panu Bogu .

Pozdrawiam serdecznie .

Besia
Besia Sie 28 '13, 13:37

Tu jest link do Wsólnoty Sychar

http://sychar.org/

Besia
Besia Sie 28 '13, 13:43

Ratujmy małżeństwa! Modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem

autor: editorial staff

„Przyczyną rozbicia rodzin jest brak wspólnej modlitwy. Rodzina, która modli się razem, pozostaje razem. Wprowadźcie więc wspólną modlitwę w waszej rodzinie”Matka Teresa z Kalkuty apelowała: „Cały świat pełen jest straszliwego cierpienia i głodu miłości. (…) Tyle jest rozbitych domów – mąż tu, żona tam. I zastanawiamy się nad nimi: dlaczego tak się stało? Przyczyną ich rozbicia był brak wspólnej modlitwy. Nigdy nie łączyła ich przed Bogiem wspólna modlitwa. Rodzina, która modli się razem, pozostaje razem. Wprowadźcie więc wspólną modlitwę w waszej rodzinie”.

Jedną z form pomocy potrzebującym małżeństwom jest krucjata modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem. Każdy, kto pragnie ją podjąć, zobowiązuje się do codziennego odmawiania modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem oraz dziesiątka różańca przez okres sześciu miesięcy. Można również ofiarować częstą Komunię św. w intencji zagrożonych małżeństw lub złożyć inny dobrowolny dar duchowy. Krucjatę może podjąć każdy, kto tego pragnie.

Ufni we wszechmoc Boga, który jest jedynym źródłem uzdrawiającej miłości, nie szczędźmy trudu i ofiary, by właśnie w ten sposób nieść pomoc zagrożonym rozpadem małżeństwom!Modlitwa codzienna krucjaty modlitwy w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem:„Kochany Ojcze, powołując do istnienia małżeństwo, chciałeś zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania Przykazania Miłości. Twój Syn Jezus Chrystus rozpoczął głoszenie Zbawczego Orędzia od udzielenia wsparcia małżeństwu i ich przyjaciołom na weselu w Kanie. Była tam też Maryja – i to właśnie Ona pierwsza spostrzegła, że ten młody związek jest poważnie zagrożony. Proszę Cię, Dobry Ojcze, proszę Jezusa i Maryję, ratujcie wszystkie małżeństwa zagrożone rozpadem, niezależnie od przyczyn. Proszę, aby to małżeństwo, w intencji którego się modlę, mogło być obdarowane cudem zamiany zła w dobro, oziębłości w ciepło, szorstkości w delikatność, słów przykrych w czułe, oddalenia w bliskość, smutku w radość, obojętności w pragnienie. Aby objawiła się Twoja chwała i na nowo mogli w Ciebie uwierzyć, oni i ich dzieci. Amen”.Informację o przyłączeniu się do tego dzieła prosimy przesyłać na adres:Diecezjalny Duszpasterz Małżeństw i Rodzin ks. dr Dariusz Orłowskipl. Powstańców Wielkopolskich 165-075 Zielona Góraddr@kuria.zg.pl
Monika
Monika Sie 28 '13, 17:14
Mirku trwaj na modlitwie i ufaj Bogu. Polecam Ci modlitwę do św. Rity:


O potężna i sławna Święta Rito, oto u Twoich stóp nędzna dusza, potrzebująca pomocy, zwraca się do Ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana. 
Ponieważ jestem niegodny(a) z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc Ciebie wybieram sobie Święta Rito, ponieważ Ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych. 
O droga Święta weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą gorąco proszę (tutaj wyrazić łaskę o którą się prosi). 
Nie pozwól mi odejść od Ciebie nie będąc wysłuchanym(ą). Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski o którą proszę, pomóż mi usunąć tą przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z Twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez Ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby On odrzucić Twą prośbę i nie wysłuchać jej? 
Cała moja nadzieja jest więc w Tobie i za Twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. 
O droga Święta Rito, spraw aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to o co proszę, a ja postaram się, aby wszyscy poznali dobroć Twego serca i wielką potęgę Twego wstawiennictwa. 
O najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i moją niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita. 
O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twojej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możności wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna. 
A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twojej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. 
AMEN.

Monika
Monika Sie 29 '13, 00:18
właśnie jesteśmy w trakcie odmawiania Litanii Dominikańskiej do NMP - odmawiamy ją razem z naszymi dziećmi w  tej samej intencji co NP i modlitwę do św. Rity :)
Monika
Monika Sie 29 '13, 19:13
My odmawiamy tą wersję:


Litania do odmawiania we wszystkich potrzebach i utrapieniach. Nazywano ją straszną, z powodu bezwzględnej skuteczności, jeżeli jest odmawiana z głęboką wiarą. Pierwsze jej wydanie było w roku 1634, drugie w 1755. Litanię tę odmawiał Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński podczas pobytu w więzieniu, w Stoczku Warmińskim.

Kyrie elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson.
Chryste usłysz mnie. Chryste wysłuchaj mnie.
Ojcze z nieba, Boże - zmiłuj się nade mną.
Synu, Odkupicielu świata, Boże - zmiłuj się nade mną.
Duchu Święty, Boże - zmiłuj się nade mną.
Przenajświętsza Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nade mną.
Święta Maryjo nieszczęśliwych nadziejo - zmiłuj się nade mną.
Święta Maryjo utrapionych pocieszenie - zmiłuj się nade mną.
Najświętsza Matko Chrystusowa - zmiłuj się nade mną.
Bogurodzico Dziewico - zmiłuj się nade mną.
Najczystsza z Matek - zmiłuj się nade mną.

Ze wszystkich Dziewic Najpierwsza - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Zawsze Dziewico - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Łaski Bożej Pełna - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Córko Króla Wiekuistego - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Matko i Oblubienico Chrystusa - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Świątynio Ducha Świętego - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Święta Maryjo Królowo Niebios - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Pani Aniołów - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Drabino do Boga - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Bramo Raju - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Matko nasza i Pani jedyna do skończenia świata - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Matko nasza i Pani, prawdziwa Nadziejo nasza - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Matko nasza, po Trójcy Przenajświętszej Najpierwsza - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Zaufanie wszystkich wierzących - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Święta Maryjo pełna nadziei i miłości Boga - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.
Źródło słodyczy - usłysz mnie, a błaganie moje niech do Ciebie dojdzie.

Matko Nieskończonego Miłosierdzia - racz mnie wysłuchać.
Matko Księcia nad wiekami - racz mnie wysłuchać.
Matko radząca najszczerzej - racz mnie wysłuchać.
Matko głęboko wierząca - racz mnie wysłuchać.
Zmartwychwstanie nasze - racz mnie wysłuchać.
Święta Maryjo wszelkiego stworzenia odnowienie - racz mnie wysłuchać.
Światła Wiekuistego Rodzico - racz mnie wysłuchać.
Któraś nosiła Stwórcę Wszechświata - racz mnie wysłuchać.
W Której Słowo Ciałem się stało - racz mnie wysłuchać.
Rodzicielko Sprawcy Wszechrzeczy - racz mnie wysłuchać.
Tajemnic Bożych Powiernico - racz mnie wysłuchać.
Wybawicielko nasza Prawdziwa - racz mnie wysłuchać.
Święta Maryjo Skarbie wierzących - racz mnie wysłuchać.
Najpiękniejsza Pani, której nie potrafią wysłowić usta ludzkie - racz mnie wysłuchać.
Tęczo pełna radości - racz mnie wysłuchać.
Matko prawdziwego wesela - racz mnie wysłuchać.
Drogo nasza do Pana - racz mnie wysłuchać.
Orędowniczko nasza niezawodna - racz mnie wysłuchać.
Święta Maryjo, Gwiazdo na niebie najjaśniejsza - racz mnie wysłuchać.
Nad księżyc światlejsza - racz mnie wysłuchać.
Blaskiem słońca przyćmiewająca - racz mnie wysłuchać.
Matko Boga wiekuistego - racz mnie wysłuchać.
Święta Maryjo, która rozpraszasz ciemności wiecznej nocy - racz mnie wysłuchać.
Która niweczysz wyrok naszego potępienia - racz mnie wysłuchać.
Źródło prawdziwej mądrości - racz mnie wysłuchać.
Światło rzetelnej nauki - racz mnie wysłuchać.
Radości nasza bezcenna - racz mnie wysłuchać.
Upragniona nagrodo nasza - racz mnie wysłuchać.
Pożądanie wzgórz wiekuistych - racz mnie wysłuchać.
Zwierciadło, w którym Boga oglądamy - racz mnie wysłuchać.
Nad wszystkich Świętych Święta - racz mnie wysłuchać.
Wszelkiej chwały najgodniejsza - racz mnie wysłuchać.
Święta Maryjo najłaskawsza Pani - racz mnie wysłuchać.
Pocieszycielko szukających u Ciebie schronienia - racz mnie wysłuchać.
Dobroci Pełna - racz mnie wysłuchać.
We wszelką słodycz obfitująca - racz mnie wysłuchać.
Wspaniałości Aniołów - racz mnie wysłuchać.
Kwiecie Patriarchów - racz mnie wysłuchać.
Pokoro Proroków - racz mnie wysłuchać.
Skarbie Apostołów - racz mnie wysłuchać.

Chwało Męczenników - ufam Tobie.
Chlubo Kapłanów - ufam Tobie.
Ozdobo Dziewic - ufam Tobie.
Lilio czystości - ufam Tobie.
Święta Maryjo, miedzy niewiastami błogosławiona - ufam Tobie.
Ratunku zagubionych - ufam Tobie.
Słowo sprawiedliwych - ufam Tobie.
W Boże zamysły wtajemniczona - ufam Tobie.
Ze wszystkich kobiet Najświętsza - ufam Tobie.
Najjaśniejsza Pani, bez pomocy Ducha Świętego niepojęta ludzkim rozumem - ufam Tobie.
Perło Boskiego Oblubieńca - ufam Tobie.
Święta Maryjo pałacu Chrystusowy - ufam Tobie.
Panno Niepokalana - ufam Tobie.
Świątynio Pańska - ufam Tobie.
Chwało Jerozolimy - ufam Tobie.
Radości Izraela - ufam Tobie.
Córko Boża - ufam Tobie.
Najukochańsza Oblubienico Chrystusa - ufam Tobie.
Gwiazdo morza - ufam Tobie.
Święta Maryjo - wyciągnij rękę Twoją i dotknij serc naszych, aby oświecić i wybawić nas grzeszników - ufam Tobie.
Diademie na głowie Najwyższego Króla - ufam Tobie.
Czci najgodniejsza - ufam Tobie.
Pełna wszelkiej słodyczy - ufam Tobie.
Zasługo na życie wieczne - ufam Tobie.
Bramo królestwa Bożego - ufam Tobie.
Bramo zamknięta, a dla nas otwarta, przez którą wchodzimy do Pana - ufam Tobie.
Różo, która wiecznie kwitniesz - ufam Tobie.
Kosztowniejsza od całego świata - ufam Tobie.
Ponad skarb wszelki upragniona - ufam Tobie.
Nad niebo wyższa - od Aniołów czystsza - ufam Tobie.
Wesele Archaniołów - ufam Tobie.
Wszystkich Świętych rozradowanie - ufam Tobie.
Czci i Chwało, Sławo i Ufności nasza - ufam Tobie.

Maryjo Córo Boga - wejrzyj na mnie łaskawie.
Maryjo Córo Joachima - kochaj mnie.
Maryjo Córo Anny - daj mi spocząć po smutkach wygnania.

Proszę Cię Panie Boże, za przyczyną Błogosławionej i Chwalebnej Bożej Rodzicielki wraz ze wszystkimi Świętymi ochraniaj mnie i mój dom, moje dzieci, całą moją rodzinę od wszelkich przeciwności oraz osłaniaj łaskawie od zasadzek i wrogów. Proszę Cię o żywą wiarę w mojej rodzinie i wśród przyjaciół.

1.Zdrowaś Maryjo.
2.Chwała Ojcu.
3.Pod Twoja obronę. Amen.


Można odmawiać: jednorazowo, przez 9 dni lub przez 9 kolejnych sobót jako nowennę przy zapalonej świecy.