Loading...

Gdy nie ma | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Trudności z różańcem
Magdalena Maria
Magdalena Maria Kwi 20 '12, 17:17
Ja myślę, że ta dyskusja zbiegła z właściwego toru. To jest tylko jedno zdjęcie, nie oznacza też, że codziennie tak wyglądam. Z rodzinnego domu wyniosłam zamiłowanie do porządku a co za tym idzie dbanie o siebie(wg. mnie nie jest to nic złego), przyznaje raczej nie wychodzę z domu bez makijażu. 
Ciekawi mnie też, czy zwracacie uwagę kobietom w Kościele czy na ulicy, że są niestosownie ubrane. Nigdy wcześniej nikt nie zwrócił uwagi, że wyglądam nieprzyzwoicie. Jak już wcześniej pisałam, ten wątek dotyczy wątpliwości, dotyczących niewysłuchania nowenny a teraz wygląda to troche tak jak dyskusja na temat ubioru.

Magdalena Maria
Magdalena Maria Kwi 20 '12, 18:32
Mam nadzieję, że z Helusi nic poważnego się nie stało.  Mi 3 nowenna ciężko idzie. Rozpoczynałam 3 nowennę parę razy ale za każdym razem przerywam po paru dniach. Nie wiem już sama czy może powinnam trochę odpocząć czy może próbować dalej. 
Bartel
Bartel Kwi 20 '12, 21:03
No cóż... mocne słowa padły na forum pompejańska - lincz, nietolerancja, dewocja. Zastanawiające są twoje wnioski Anno. Nie zrozumiałaś kompletnie intencji ludzi, których niesłusznie osądzasz, jak i twoje wywody są niewłaściwe i niestosowne do osób, które poruszyły ten poboczny temat.   

Na myśl przychodzi mi Ojciec Pio jako surowy strażnik skromności - można znaleźć w internecie. Mówił on m.in.: "Starajmy się unikać najmniejszego nawet niebezpieczeństwa obrazy Bożej lub okazji do kuszenia dla naszych bliźnich. Nie naśladujmy mód tego świata, lecz wzorujmy się na Najświętszej Maryi Pannie i Świętych"

Magdo osoby, które wywołały ten temat z pewnością nie miały na celu ciebie obrazić. Myślę, że sama powinnaś odpowiedzieć sobie w sumieniu czy te napomnienia są zasadne i czy aby na pewno nie jest możliwością by była to okazja do czyjejś pokusy(?)
Edytowany przez Bartel Kwi 20 '12, 21:17
Sylwester
Sylwester Kwi 21 '12, 00:11

Cytat z Aleksander Czy naprawdę nie możesz zrozumieć jednej prostej rzeczy, że przez swój obrazek możesz "działać" na obecnych tutaj facetów w sposób zgoła nie licujący z charakterem tego portalu oraz niezgodny z celami, dla których tutaj przyszli? I że ponosisz współodpowiedzialność za wywoływane w ten sposób w innych reakcje? I że przejawem miłosierdzia wobec tych osób byłaby zmiana tego obrazka, skoro sygnalizują Ci, że ma on na nich niekorzystny wpływ? Nie zachowuj się proszę jak egocentryczne dziecko, które obraża się za to, że ktoś zwraca mu uwagę, a w ogóle nie próbuje zrozumieć, dlaczego jest upominane. Owszem, można robić co się chce nie zwracając uwagi na dobro innych i stawiając wyżej własną wolność i rzekome "prawo" postępowania według własnego widzimisię, ale to nie jest fair. Podobnie, jak uważam, że nie jest fair, że na tą sytuację nie reaguje administracja portalu.

Człowieku opamiętaj się !!!!!!!!!!!!!!!! to jest forum, a nie KOŚCIÓŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziewczyna siedzi na parapecie, w sukience normalnej, a uczepiłeś się jej jakby była całkiem naga !!!!!!!!!!!!!! Jeżeli Cie to zdjęcie w jakiś sposób pobudza... to masz chyba jakiś problem z seksualnością.  STOP DEWOTOM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Tomasz
Tomasz Kwi 8 '13, 00:27

Ręce mi opadły , boicie się pokusy powodowanej obnażonymi ramionami i nogami !!! Myślicie, że szatan jest tak głupi. To jest w tym najważniejsze. A jak Bóg każe Wam nawracać na swojej drodze życia ludzi z marginesu, prostytutki to powiecie im okryjcie się bo mnie rozpraszacie. Skromność ma wypłuwać z serca. Czy ze względu na skromność zakonnik kapucyn o. Knotz mówi dziękujcie Panu za sex w małżeństwie, który jest darem od Boga. Rozumiem skromność ze względu na szacunek osób i miejsca, ale nie popadajmy w tani faryzeizm. Zapewniam was pokusa rodzi się w umyśle, kobieta może byc cała zakryta, a szatan już pracuje i bedzie tak pracował, aż nie bedziesz mógł odmówić zdrowaśki nie bedziesz wstanie sie skupić. Skromność jest cnotą, skromność to coś więcej niż ubiór, to wewnętrzna dyspozycja, nastawianie całego swojego jestestwa ze względu na majestat Boga. Oddajmy Bogu chwałę ze względu na piękno kobiety i dziękujmy za to. Bardzo się wkurzyłem, chociaż nie jest to może, aż tak istotna sprawa, ale zawsze trąci mi to jakąś dziwną religijnością. Przepraszam

Tomasz
Tomasz Kwi 8 '13, 00:40

No i jeszcze jedno. Ojciec Pio mówiąc o skromność miał rację, zobaczcie w jakich czas żył. Sex wtedy stał się nagle powszedni jak jedzenie, upatrując w nim "wyzwolenie człowieka" z okowy zacofania. Wszystkie ruchy łącznie z hipisowskimi sex podawały jak tacę do śniadania. I dlatego grzmiał. I słusznie.

Strony: « 1 2