Loading...

Przerwany różaniec. | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Kasia
Kasia Wrz 24 '13, 23:26
Witajcie!
Dołączyłam tutaj zupełnie przez przypadek szukając odpowiedzi na swoje pytania. Otóż z jakiś tydzień temu podczas odmawiania NP, chyba części chwalebnej przerwał mi się różaniec... i to w taki sposób, że nijak nie da się go naprawić. Podzieliłam się tym z mamą, a ona dzisiaj jak rozmawiała ze mną, przypomniała sobie, że wpadła na świadectwo kobiety, która mówiła, że jej też się przerwał. Twierdziła, że to szatan jest zły, że się modli. Nie wiem czemu, ale ja w tamtym momencie również o tym pomyślałam. I teraz jak mi to powiedziała, to poczułam takie wewnętrzne zwycięstwo :) a różaniec dostałam drugi od babci. Co o tym myślicie? Spotkaliście się z czymś takim?

Co do mojego drugiego pytania, to poniżej załączam obrazek i chciałabym się Was poradzić, czy jest to symbol Trójcy Świętej. Może widzieliście wcześniej coś takiego?

Z góry dziękuję za odp.!
Załączniki:
  trinity.gif (2.87Kb)
Jerzy
Jerzy Wrz 25 '13, 07:21
widziałem na jakiejś stronie prośbę wspólnoty która propaguje modlitwę różańcową i sami wykonują różańce-bransoletki na rękę do odmawiania w podróży. Prosili żeby im wysyłać zerwane różańce bo omodlone paciorki mają dla nich największą wartość. Oni te różańce robią i za darmo rozdają bo poświęconych rzeczy nie powinno się sprzedawać dlatego prosili żeby im te różańce przesyłać. 
Monika
Monika Wrz 25 '13, 07:26
Kasiu ta grafika przedstawia chyba węzeł celtycki i niema on nic wspólnego z Trójcą Świętą tylko raczej z okultyzmem...
Besia
Besia Wrz 25 '13, 08:39

U nas kiedyś w kościołach zbierano zerwane różance i też ktoś z nich robił nowe i rozdawał ,nie pamiętam gdzie ,ale na pewno w dobrym celu :)

 

Ten symbol to Monika ma rację ,nie jest to raczej Trójca Święta ,nie wiem dokładnie co to nie będę się wymądrzać ,ale Trójca ma inny symbol .

Kasia
Kasia Wrz 25 '13, 10:16
Dziękuję za Wasze odpowiedzi! Ja nosiłam kiedyś Matkę Boską, ale łańcuszek był zbyt cienki, a ja nie chciałam zdejmować go z szyi, więc któregoś dnia po prostu znalazłam leżący krzyżyk, poświęciłam go i zaczęłam nosić.

Co do różańca, to chyba wyślę go tam, gdzie mówicie, tylko muszę to odnaleźć. Jest to mój z I komunii św., także absolutnie nie mam zamiaru go wyrzucić :)

A znaczek, który tu wstawiłam znalazłam wpisując w wyszukiwarkę Holy Spirit Symbols, no i coś takiego mi wyskoczyło. To był na zasadzie tego trójkąta w kółku, który mówił, że Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem i Duch jest Bogiem, ale Ojciec nie jest Synem, Syn nie jet Duchem Św. i Duch Św. nie jest ojcem. Pamiętam nawet, że rysowałam takie coś w zeszycie, na religii.
Z kolei kiedyś, kiedyś dawno temu nosiłam łańcuszek Jing Yang, ale to było nieświadome, twierdziłam, że jest ładny. Miałam z 11 lat, więc jakoś niespecjalnie przejmowałam się symboliką. Nie było wtedy takiego dostępu do Internetu, więc skąd mogłam widzieć, że jest to coś złego. Chyba wyrzuciłam go po jakimś czasie, jak mi się znudził. Ciężko powiedzieć, to było 8 lat temu...
Jeszcze raz dziękuję!
Monika
Monika Wrz 25 '13, 12:42
Kasiu pewnie rysowaliście cos takiego na religii http://sekretmnicha.bloog.pl/drukuj.html?id=332480676&smoybbtticaid=6115ec
Kasia
Kasia Wrz 25 '13, 17:01
Dokładnie tak, dlatego ten obrazek który wstawiłam był łudząco podobny jeśli chodzi o kontury: trójkąt i koło. Zagłębiałam się, żeby poczytać na ten temat i znalazłam, że może to symbolizować Trójcę Świętą (Holy Trinity), ale również jakieś inne religie. Także już wszystko wiem, dziękuję!
Martyna
Martyna Gru 7 '13, 13:55

Temat trochę dawny, ale z tego co kojarzę - symbol okultystyczny.