Loading...

Propozycja intencji | Forum Nowenny Pompejańskiej

Besia
Besia Lip 5 '13, 11:03
Oj Mario piękne słowa ,modlić się w każdym położeniu to prawda ,nie tylko prosić ,ale dziękować ,dziękować i dziękować za wszystko i uwielbiać .Mialam takie doświadczenie jakiś czas temu ,że gdy było mi żle dziękowałam i za to ,bo czułam ,że ten stan w jakim się znalazłam jest mi po coś potrzebny i przyszła właśnie wtedy wielka ulga .Tak mamy swoich Aniołów ,którzy bardzo ,bardzo chcą nam pomagać ,niedawno czytałam książkę ,,Wszystko o Aniolach''i dotarło do mnie jakich mamy wspaniałych przyjaciół ,a często o nich zapominamy ,albo kojarzą się z dzieciństwem ,a to nasi towarzysze dani nam z Nieba na całe nasze życie .
Besia
Besia Lip 5 '13, 11:13

Katarzyno  jak najbardziej potrzebnie :) Dobre rady zawsze są na miejscu i mogą pomóc też jeszcze komuś kto tu zagląda :)

Młego spełniania obowiązków ,ja też zaraz zabieram się za swoje .

Maria
Maria Lip 5 '13, 11:55
Dziewczyny, uwielbiam czytać Wasze komentarze, pełne miłości i zatroskania. Odpowiednie osoby na odpowiednim miejscu :)

Dobrze, ale dość tego słodzenia ;)

Nawiążę jeszcze do tego co napisała Beti. Wczoraj po Mszy byłam na takim spotkaniu biblijnym u Jezuitów. Byłam tam po raz pierwszy i tam usłyszałam mi.n. takie stwierdzenie, że wszystko dzieje się w naszym życiu właśnie "po coś", często możemy tego teraz nie rozumieć, ale nawet przykrości (po ludzku rzecz biorąc), mogą być na większą chwałę Boga. Ważne, żeby nie szukać winnych w świecie zewnętrznym, ale szukać wewnątrz siebie tych zagrożeń, blokad, które paraliżują...

Druga rzecz - dość oczywista - każdy z nas został powołany przez Boga do życia też w konkretnym celu, każdy z nas ma jakąś misję na ziemi, cały szkopuł w tym, aby ją odkryć i otworzyć się na wolę Boga.

Trzecia sprawa, która mi zapadła w pamięci, to fakt, że każdy z nas został posłany przez Boga i postawiony w konkretnym środowisku, społeczności do tego, aby właśnie spełniać tę misję. Zatem żyjmy tu i teraz! Bohaterstwem nie jest ewangelizowanie gdzieś z dala od domu, prawdziwą odwagą jest ewangelizacja wśród swoich.
Besia
Besia Lip 5 '13, 12:12
Masz rację Mario zgadzam się z tym wszystkim ,niekiedy ewangelizowanie wśród swoich jest najtrudniejsze ,znam takie przypadki .
Maria
Maria Lip 5 '13, 13:13
Nie bardzo zrozumiałam Katarzyno co z tym dystansem i obiektywizmem, które do mnie skierowałaś, będę wdzięczna za naprowadzenie :) Co do modlitwy oczywiście się zgadzam :)

Z Bogiem +
Edytowany przez Maria Lip 5 '13, 13:23
Maria
Maria Lip 5 '13, 14:10
Kochani, jest decyzja Papieża: bł. Jan Paweł II będzie kanonizowany jeszcze w tym roku! :) W dodatku w dobrym towarzystwie, bo razem z Janem XXIII :) Dzieją się piękne cuda w Roku Wiary!
Edytowany przez Maria Lip 5 '13, 14:11
Maria
Maria Lip 5 '13, 14:11
Zgadzam się z Tobą Katarzyno :) Przede wszystkim należy się kierować miłością do Boga i do ludzi. Bóg nigdy nie skreślał człowieka, jedynie czyny piętnował, ale człowiek jest zawsze Stworzeniem Bożym, nawet jeśli w to nie wierzy.
Edytowany przez Maria Lip 5 '13, 14:15
Maria
Maria Lip 5 '13, 14:15
Jest też Encyklika Papieża Franciszka "Lumen Fidei": http://gosc.pl/doc/1619732.Encyklika-Lumen-Fidei/2
Besia
Besia Lip 5 '13, 14:19
To wspaniałe wiadomości :) O Encyklice słyszałam ,ale nie czytałam jeszcze ,piękne rzeczy się dzieją :))))
Besia
Besia Lip 5 '13, 14:19
To wspaniałe wiadomości :) O Encyklice słyszałam ,ale nie czytałam jeszcze ,piękne rzeczy się dzieją :))))
Maria
Maria Lip 5 '13, 14:22
Wklejam zatem dobre wiadomości, niemal jak Dobra Nowina, to ogromna łaska dla nas :)

http://www.deon.pl/...a-dwoch-papiezy.html
Maria
Maria Lip 5 '13, 14:23
Jest też zwycięstwo Maryi, bo ponoć przyznano TV Trwam miejsce na multipleksie, po tak długiej batalii, to musi być Jej dzieło, a ta decyzja jest tego potwierdzeniem :)
Besia
Besia Lip 5 '13, 14:25
Mario same dobre wieści przynosisz dzisiaj :)
Maria
Maria Lip 5 '13, 14:27
Ten rok jest w ogóle wyjątkowy dla Kościoła :) Mamy przecież dwóch papieży, to się jeszcze nie zdarzyło w historii Kościoła :) Alleluja!
Besia
Besia Lip 5 '13, 15:21
To prawda:)
Maria
Maria Lip 5 '13, 16:10
Możecie ten fakt nazwać jak chcecie, a ja to nazwę cudem :)

http://www.deon.pl/...na-multipleksie.html
Strony: « 1 2