Loading...

Maryja daje znaki | Forum Nowenny Pompejańskiej

Karolina
Karolina Oct 18 '13, 19:45

Korzystałam z porady psychologa ktory na prawde mi pomogł nie byłam u niego juz rok ale teraz na pewno zawitam.... I oczywiście pójde na spowiedz po ktorej poprosze ksiedza o rozmowe na temat moich natretnych i depresyjnych mysli musle ze mi pomoze nawet sama rozmowa. I oCZYWIŚCIE PROSIŁA BYM o napisanie kogos na czym polega i jakim tekstem mam sie modlic modlitwa o uwolnienie. A Jednoczesnie chciałam podziekowac wszystkim ktorzy dawali rady i swoje postrzeganie na temat moejej sprawy. Chciaz zaznacza mnie fakt ze jest okres w ktorym czuje sie dobrze miesiac albo nawet i dwa ajest okres w ktorym jest bardzo zle i to mnie martwi..... Mimo ze odmawiam juz swoja 3 Nowenne w intencji tej samej dalej nawiedzaja mnie takie mysli. Mam nadzieje ze Matka Boża wie co robi, że moze chce mnie najpierw przeprowadzić przez ten zły czas aby pozniej było dobrze. W końcu po każdej burzy wychodzi słonko:) pozdrawiam Z [Panem Bogiem:)


Telewizja Bemowo
Telewizja Bemowo Oct 18 '13, 21:09
Karolinko mnie też nawiedzają natrętne myśli. Do tego stopnia że gdy patrzę w oczy Maryi na tym zdjęciu: http://www.madonna-w-skale.pl/showphoto.php?photo_id=187

podsuwają mi się nie raz na myśl bluźnierstwa. Ale wiem że to nie są moje myśli, one nie ode mnie przychodzą. To szatan wścieka się że patrzę na Maryję. Robię tak jak Ojciec Pio radził, w ogóle na to nie zwracam uwagi. Nie zastanawiam się nad treścią tych myśli. Ojciec Pio mówił że czasem usiłując walcząc z takimi natręctwami można sobie przynieść więcej szkody jak pożytku bo w ten sposób tylko dorzucamy drwa do ognia. Dlatego najlepiej nie zwracać na nie uwagi. Niech sobie ten wściekły pies szczeka to wszystko co może. Ojciec Pio mówił że to nawet dobrze że takie myśli się pojawiają bo to znak że szatan robi zamieszanie wkoło ale nic więcej nie mogąc zrobić stara się zmęczyć i zniechęcić człowieka. Jak nie ma dostępu do serca to tylko w ten sposób może atakować. A to z kolei przyczynia się do zdobycia zasługi. Bo my przecież tych myśli nie chcemy, odrzucamy je, nie chcieli byśmy ich mieć. Więc to tylko oczyszcza duszę. Ale nie należy się tym przejmować. Ani nie panikować, ani się nie zagłębiać w nie. Przyszły same to i same pójdą jeśli nie zwracamy na nie uwagi. :) 


Modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie znajdziesz np. w Książce -modlitewniku O. Józefa Witko Franciszkanina "Wołaj do Mnie, a odpowiem Ci" (już sama nazwa jest zachęcająca:) który organizuje w całej Polsce Msze Św. z błogosławieństwem uzdrowienia i uwolnienia. Sama spowiedź św. uwalnia i uzdrawia duszę. Jak najlepiej jest być jak najczęściej na Mszy Św. i przystępować do Eucharystii. Ksiądz mi kiedyś powiedział że nawet jeśli jest taka potrzeba to dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Wydawało mi się to nazbyt ciężkie ale gdy tylko posłuchałem rady spowiednika zmiana w życiu była nie do opisania, to są cuda. Tam jest Moc na wszelką słabość i chorobę. Ale można i nawet myślę trzeba modlić się i prosić o takie uzdrowienie i uwolnienie w każdym czasie i to własnie szczególnie do Ducha Świętego. Mi najbardziej pomaga na różnego rodzaju myśli depresyjne modlitwa w charyzmacie słowa ale i równie skuteczna jest Modlitwa Jezusowa "Panie Jezu Chryste, Synu Boga, zmiłuj się nade mną, grzesznikiem lub grzesznym lub grzeszną " . Jeśli tylko praktykuje ją systematycznie to jestem zawsze pogodny. Ilekroć zauważam że nawarstwiają się różne problemy i chodzę przybity tylekroć uświadamiam sobie że opuściłem się w tej modlitwie. No niestety szatan działa i trzeba o tym tylko pamiętać, żeby być czujnym i wytrwałym w łasce. Nie chcę Ci dokładnie polecać jakieś konkretnej modlitwy o uzdrowienie czy uwolnienie gdyż najlepiej prosić o to własnymi słowami. Najlepszym sposobem jaki znam to modlitwa w charyzmacie słowa. I wtedy z taką intencją się modlę. Ja mam kilka książek z modlitwami o uwolnienie i uzdrowienie i posługuję się nimi, ale zwykle własnymi słowami proszę Pana Jezusa by uwolnił mnie np. od ducha zmartwienia, próżniactwa, lenistwa, opieszałości w wypełnianiu obowiązków, niesumienności, letniości i tak dalej. I czekam i pracuję nad sobą i wierzę i ufam że Pan Jezus to nieustannie czyni. Dlatego modlitwa powinna być ważną czynnością w życiu chrześcijanina, najważniejszą zaraz po Mszy Św. a reszta wtedy jakoś się systematyzuje sama :)


Ale oczywiście poszukam i wkleję tu takie modlitwy o uwolnienie i uzdrowienia choć nie powinny one zastąpić np. Mszy Św. o uwolnienie i uzdrowienie gdzie podczas wystawionego Najświętszego Sakramentu Pan Jezus w konkretny sposób dotyka naszych serc i ciał, o czym mówi Ojciec w słowach poznania jakie otrzymuje w trakcie trwania Nabożeństwa Adoracyjnego.   


Karolina
Karolina Oct 18 '13, 21:58

Jezeli byś mogł Łukaszu jak dobrze zapamietalam imie to prosze wklej tu pare modlitw.  powiem szczerze ze nigdy nie miałam takich problemów dlatego nigdy nie słyszałam o takich modlitwach. Byłabym bardzo wdzieczna:) a co do Nowenny do Matki Boskiej rozwiazujacej wezły to nie znałam takiej modlitwy. A co do mysli to sa To mysli, że w pewnym stopniu zaczynam sama siebie nakrecać robi mi sie gorąco apetyt mi spada do zera i czuje sie zle psychiczne. Mysle,żę jednak to wszystko co sie dzieje wokoło mnie jest bezsensu ze zycie mnie meczy, ze nie dam rady wszystko wydaje mi sie w czarnych barwach nie widze zadnych pozytywow. nAPRAWDE dziwie sie ze mam takie mysli nidgy bym predzej nie pomyslała,że bede myslała w taki sposob . Czuje sie wtedy bardzo zle psychicznie naszczescie biore leki uspakajajace i w takich momentach biore wieksza dawke ktora mnie wycisza i uspakaja mysli i odblokowuje zoładek i wtedy mam apetyt i moge normalnie jesc. Wiem,żę jezeli jestem czyms zajeta np. tym: jestem instruktorem fitness jezdze na zajecia podczas cwiczen rozmow z osobami ktore przychodza na zajecia czuje sie swietnie jezeli tylko przychodzi chwila czasu wolnego moje mysli nie kraza normalnie tylko skupiaja sie na tych własnie natretnych myslach, ktore utrudniaja zycie.


Telewizja Bemowo
Telewizja Bemowo Oct 18 '13, 22:20
Karolinko zrobię tak. Wezmę Modlitewnik zrobię zdjęcie każdej strony aparatem w telefonie potem przerzucę na komputer i specjalnym programem typu OCR do rozpoznawania czcionki przekopiuję sam tekst i zapiszę go w formacie pdf. Będziesz miała elektroniczną wersję tej książki z możliwością odczytu w telefonie lub tablecie lub na komputerze. Będzie tylko potrzebny jakiś program do odczytu pdf. typy Adobe Reader. Potem prześlę Ci na priv odnośnik gdzie zapisałem plik. Tylko proszę abyś kiedyś przy okazji kupiła sobie tą książkę żebym nie wyszedł na pasera ;))) Daj mi tyko troszkę czasu bo tych stron jest kilka :)  
Karolina
Karolina Oct 19 '13, 06:57
Dziekuje bardzo za pomoc:) I spokojnie poczekam:) a program do odczytu mam:)
Iwona
Iwona Oct 19 '13, 16:20
Karolino zastanow sie wobec tego nad ludzmi ktorzy cie otaczaja .Jezus chodzil po ziemi i blogoslawil, ludzie teraz tez powinni tak robic ja czesto mowie do corki blogoslawie ci w twojej pracy.Niestety sa tez tacy ktorzy zlorzecza i to oddzialowywuje ,to tak jakbys zapraszala zlo do czyjegos zycia .Zastanow sie moze masz jakis wokol nieprzyjaciol.
Martyna
Martyna Lis 28 '13, 23:44

Może to po prostu nerwica natręctw lub inne zaburzenie lękowe, depresyjne? Takie coś wtedy może wracać i się nasilać, potrzebna może być terapia, lekami nie ma co się faszerować - przyczyna zostaje nierozwiązana, a szkoda zdrowia.

Strony: « 1 2