Loading...

Jak skupić się na modlitwie? | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Trudności z różańcem
aleksandra
aleksandra Sie 24 '14, 22:48

Ja Nowennę odmawiam zawsze wieczorem. Tak ok 21 -22. Mam ten luksus, że z mojego okna widzać rozświetlony krzyż kościoła. Najpierw zamykam oczy i "przenoszę się" do środka kościoła (mam pamięć wzrokową i doskonale wiem, gdzie co się znajduje). Wyobrażam sobie, że klęczę sama przed krzyżem. Potem zaczynam się modlić. Nie bardzo potrafię się skoncentrować na czymś dłużej niż 5 minut, więc gdy czuję, że coś zaczyna mnie rozpraszać patrzę na krzyż aż znowu się poukładam. Co do rozważania, to też nigdy mi nie wychodziło. Postanowaiłam obejżeć filmy o życiu Jezusa i teraz przy każde tajemnicy mam prze oczami te sceny. Dla mnie jest to sposób na to, żeby odmówić różaniec poprawnie ;)

Inka
Inka Sie 25 '14, 10:00

Ja raczej nie zostawiam odmawiania NP na późny wieczór. Dzielę na części,wstaję trochę wcześniej rano i wtedy odmawiam 1 część, potem pozostałe. Jest mi łatwiej skupić się na modlitwie. I też przed rozpoczęciem modlę się krótką modlitwą do Ducha  Świętego.

Marzena
Marzena Sie 25 '14, 10:33

Ja też mam ten problem, bo mam trójkę małych dzieci i pracuję zawodowo. Czasem jest tak, że usypiając dzieci sama też przysnę, potem budzę się około północy i modlę  do drugiej... na balkonie, albo chociaż z otwartymi drzwiami balkonowymi żeby chłodem odgonić zmęczenie... staram się unikać aż tak ekstremalnych sytuacji, ale one się zdarzają...   Co do rozważań tajemnic to stosuję radę św. Ludwika, którą przeczytałam w "Przedziwnym sekrecie Różańca św.", tzn. w każdym "Zdrowaś..." po słowie Jezus dodaję myśl związaną z daną tajemnicą, np. w pierwszej.." Słowo Wcielone", w drugiej "ukryty pod Twoim Sercem"...itd. Poza tym mówiąc Zdrowaś Maryjo wyobrażam sobie daną sytuację z Tajemnicy i siebie stojącą lub klęczącą obok Matki Najświętszej. To mi pomaga w skupieniu. 

Marzena
Marzena Sie 25 '14, 10:40

Warto też, tak jak Inka wstać trochę wcześniej rano i modlić się w ciągu całego dnia "na spokojnie" wykorzystują każdy najmniejszy kanał czasowy. Muszę powalczyć ze sobą, żeby to wprowadzić do codzienności...a potem wieczorem mieć odrobinę czasu np. na lekturę...

Inka
Inka Sie 25 '14, 10:55

Wiem,że wstanie wcześniej rano może być trudne ale to pomaga w lepszej organizacji czasu. Ja mam o tyle spokojniej,że mam 1 dziecko i tez pracuję,ale z perspektywy czasu uważam,że takie rozwiązanie jest korzystniejsze... nie raz jest tak,że budzę się o określonej godzinie bez budzika,wyspana.

Lena
Lena Sie 26 '14, 17:51

A jeżeli mam trochę czasu to odmawiam Różaniec "z komputerem". Najbardziej lubię ten: https://www.youtube.com/watch?v=tenfbC_oE8s&list=PL841F38B573C3191A&index=2 , ponieważ jest ładny podkład muzyczny, do każdej tajemnicy są dopasowane obrazy, jedynie o co można się przyczepić, to szybkość mówienia, ale mi akurat ona odpowiada; a cała playlista ze wszystkimi tajemnicami jest tutaj https://www.youtube.com/playlist?list=PL841F38B573C3191A

AndziaMamusia
AndziaMamusia Oct 10 '16, 09:39

Witam. Odświeżam watek. Ja odmawiam pierwszą NP w swoim życiu. Najpierw była Nowenna do MB Rozwiązujacej Węzły, a potem przerwa. Zaczęłam odmawiać NP pomimo tego, że wydawało się to wcześniej niemożliwe. Przeczytałam, że jakiś człowiek wstaje o 5.00 by móc się pomodlić. Tak wiec wstaję o 4.00 :) W weekendy około 6.00 - 7.00. Można :)

 

Czasem rozproszenie, brak skupienia, ale trzeba trwać. Gdy jest obraz MB, modlę się rozważając"Pozdrowienie Anielskie" to nawet myśli jeśli uciekają od słów Zdrowaś, to biegną do rozważań danej tajemnicy. Czasem niestety cały różaniec w rozproszeniu. No, ale MATKA wie, że ja tylko człowiek i pomoze ...

Edytowany przez AndziaMamusia Oct 10 '16, 10:29
Strony: « 1 2