Loading...

Dla mnie początek ..- pytanie | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Trudności z różańcem
Aneta
Aneta Lis 13 '13, 14:42

Zamieściłam już post w dniu wczorajszym o takiej samej treści, ale później dopiero zorientowałam się, że chyba nie w tym miejscu w którym powinnam ...-).

W każdym razie jeszcze raz ......moje pytanie:

Chyba nie bardzo potrafię połapać się w modlitwie i nie wiem jak ją odmawiać … Wiem, wiem … to pewnie śmieszne …. ale nie wstydzę się przyznać, że nigdy nie odmawiałam różańca … Jestem tu po to żeby to zmienić… Proszę, jeśli możecie, o wyłożenie jak ‚dziecku’ kroków odmawiania … Tajemnic ..........Nie mam o tym pojęcia ;-((.

Czy zawsze macie w ręku różaniec odmawiając modlitwę ..? Nie wiem jak znajdę czas .. praca caly dzień,do wieczora .. male dziecko … Czy można ją odmawiać’ w myślach’ ..? Robiąc coś innego albo przed snem ..? I błagam o zasady odmawiania, nie wiem czy to takie skomplikowane ? -) Tylko skoro ktoś nawet pojęcia nie ma o tajemnicach ….. Z góry dziękuję za pomoc

Jerzy
Jerzy Lis 26 '13, 20:04

Aneto - jeśli nie odmawiałaś nigdy Różańca to spróbuj na początek odmawiać jedną dziesiątkę tj. 1 x Ojcze Nasz... i 10 x Zdrowaś Maryjo... a na koniec Chwała Ojcu.. Każda dziesiątka odmawiana jest jako część Ewangelii symbolizowana jako Tajemnica.  

Jeśli masz ochotę to możesz odmawiać Cząstkę Różańca któa składa się z 1 x Wierzę w Boga.., 1 x Ojcze Nasz.., 3 x Zdrowaś Maryjo... 1 x Chwała Ojcu.. , a potem pięć dziesiątek Różańca jak wyżej. 

Cały Różaniec to jest modlitwa początkowa j.w. i cztery Części Różańca. 

Nazwy poszczególnych tajemnic masz podane pod tym linkiem: 

http://pompejanska.rosemaria.pl/2011/06/jak-odmawiac-nowenne-pompejanska-krok-po-kroku/

Jest tam również podana instrukcja krok po kroku jak odmawiać Nowennę Pompejańską która zawiera codzienne odmawianie całego Różańca przez kolejne 54 dni w jednej intencji. 

Jeśli będziesz miała jakieś pytania to pisz na priv bo nie mogę czytać wszystkich postów ze względu na opiekę nad chorą żoną. Teraz jesteśmy w trakcie chemioterapii więc szczególnie mało mam czasu. Kiedyś myślałem że Różaniec to pokuta bo tylko za pokutę go odmawiałem a obecnie odmawiając NP ucieszyłem się gdy dostałem na pokutę do odmówienia Tajemnice Chwalebne. Pozdrawiam i życzę wytrwałej nauki i pokochania Różańca. 

Dodam że zawsze z różańcem w ręku odmawiam np. Nowennę Pompejańską bo nie da się inaczej chyba że nagrasz sobie całą nowennę np. na komórkę a potem odmawiasz ze słuchawkami w uszach. Tak odmawiał ktoś jadąc i wracając z pracy samochodem. 

Cząstkę Różańca można odmawiać z radiem Maryja, oni nadają trzy razy dziennie wraz z rozważaniami. Ja rozważania sam sobie wymyślam odpowiednie do danej tajemnicy. 

 

Edytowany przez Jerzy Lis 26 '13, 20:36
Besia
Besia Lis 26 '13, 20:34