Loading...

nowenna | Forum Nowenny Pompejańskiej

zbynio518
zbynio518 Gru 9 '13, 12:58

Przy odmawianiu mojej nowenny,korzystałem z prezentu od siostry zakonnej,kuzynki zony,modlitewnika O.Stanisława Marii Kałdona OP pt.Nowenna do NMPR z Pompei,pdt.O wyproszenie łask w sprawach bardzo trudnych.A o co chodzi?W internecie przeczytałem,ze nowennę odmawiamy tak ,ze zaczynamy jak zwykły rózaniec dodając intencję i modlitwę na cześc NMPR,konczymy modlitwą błagalną i trzykrotnym westchnieniem.A w modlitewniku jest tak,ze oprócz tego przed omówieniem ,modlimy się do Św, Katarzyny ze Sieny,następnie przed kazdym dziesiątkiem jest modlitwa z hymnem >Witaj Królowo,Matko miłosierdzia...<Po skonczeniu kazdej części,modlitwa do Boga,następnie do św. Dominika i św.Katarzyny.Modlitwa błagalna do Królowej Rózanca Św. z Pompei oraz modlitwa błagalna po odmówionym rózancu.W taki sposób się modliłem.Internetowa instrukcja jest o wiele skromniejsza.A która właściwa,a moze obie?Kto wie ,niech mi odpowie.

Besia
Besia Gru 9 '13, 13:48

Myślę ,ze obydwie są dobre ,a Twoja wzbogacona dodatkowymi modlitwami na pewno nie zaszkodzi :)))

Pozdrawiam serdecznie

zbynio518
zbynio518 Gru 9 '13, 14:16

Dzięki tez tak myślałem.Szkoda,ze w dziękczynnej nie ma tych dodatkowych modlitw,ale uzupelniam sobie sam,bo przyzwyczaiłem się do nowenny bardziej złozonej.Tez myślę,ze to nie zaszkodzi.

Besia
Besia Gru 9 '13, 15:15

Na pewno nie :zaszkodzi:)))