Loading...

czy nowenna jest ważna | Forum Nowenny Pompejańskiej

Monika
Monika Sty 12 '14, 20:45
Dzisiaj 11 dzień odmawiania Nowenny, ale dopiero dzisiaj doczytałam, że po każdej z części jest 3-krotne westchnienie "Królowo Różańca Swiętego-módl się za nami". Naprawdę nie wiem jak to sie stało,że nie doczytałam tej ostatniej modlitwy i przez 10 dni odmawiałam Nowennę bez tego westchnienia (pozostałe modlitwy zawsze mówię). Czy moja Nowenna jest ważna? czy powinnam zacząć modlitwę od początku- bardzo proszę o odpowiedź.

Dorota
Dorota Sty 13 '14, 01:14
Moim zdaniem wiele rzeczy , których sami nie jesteśmy świadomi , możemy popełniać podczas każdej modlitwy, chocby tu można przez nieuwagę ominąć np.jedną zdrowaśkę i wcale tego nie widzieć.  Modlitwa to nie zaklęcie magiczne, podczas którego jeśli  czegoś nie wypowiesz   to się nie spełni.  Zrobiłaś to  nieświadomie. Ja bynajmniej przeprosiłabym Maryję za swoją nieuwagę i nie przerywałabym i nie zaczynała od nowa.  

Ale dobre pytanie Ani, co Ty czujesz przez to, że ominęłaś  ? Jeśli miałoby Cię to zamęczyć podczas dalszego odmawiania i nie poradzisz sobie z tym , to lepiej zacząć od nowa. Pamiętaj, że Maryja ma wielkie serce i na pewno zrozumie, Jezus tym bardziej :)

Iwona
Iwona Sty 13 '14, 13:21
Ojoj nie  nie mozemy chyba modlitw taktowac taj schematycznie to nie ekonomia, ze musi sie wszystko zgadzac .Najwazniejsze sa odruchy serca I co sie w nim dzieje . Serce to sanktuarium Boga zywego I na  nim Bogu najbardziej zalezy .
Iwona
Iwona Sty 14 '14, 10:12
W modlitwie staję przed Bogiem taki, jakim jestem; jeśli pełen jestem przeróżnych rozproszeń, to trudno, takim właśnie aktualnie jestem. Słuchajmy jedynie tego toku myśli i spokojnie powierzajmy Panu wszystko to, co za nimi się kryje: niepokoje i lęki, radości i nadzieje, zmęczenie i zniecierpliwienie, agresję i gniew itd... Czas płynięcia tej "rzeki" jest czasem spojrzenia kochającego Boga. Możemy zwrócić się do Boga w następujący sposób: Panie, ty widzisz bezsens moich myśli i moją bezradność w walce z nimi. Ty, który przenikasz serca i umysły, spójrz na moje wnętrze, które należy tylko do Ciebie!
Monika
Monika Sty 14 '14, 13:20
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Postanowiłam jednak zacząć Nowennę od początku- być może Matka Boża chciała mi tym zwrócić uwagę, że dużo rzeczy traktuję bardzo powierzchownie- bo czy naprawdę, ciężko jest skupić się i doczytać, że na końcu nalezy powiedzieć 3x westchnienie???Zresztą przez to moje "niedoczytanie" zaczęłąm szukać więcej nformacji o tej Nowennie i to też chyba jakiś znak był, bo cóż wyczytałam, że odmawiamy różaniec, modlitwy i na końcu z ufnością mówimy owe "Królowo Różańca Swiętego..." No właśnie, zrozumiałam to tak, że Matka Boża wie, że trudno jest być skupionym na całym różańcu i rzeczywiście czasami "klepie się" "zdrowaśki", ale przynajmniej na końcu należy się skupić i powiedzieć  tą krótką modlitwę z ufnością i zawierzeniem. Zresztą - niby wydawałoby się- krótkie zdanie, ale - co wyczytałam dalej- takie moditwy- westchnienia mają wielką moc i często są odmawiane np."Uzdrowienie chorych- módl się za nami", "O Maryjo bez grzechi poczęta(...)", czy "Jezu ufam Tobie". Może to wydać się komuś mało istotne, ale ja naprawdę przez to odkryłam moc tych krótkich modlitw. Widocznie to mi było potrzebne.