Loading...

Obawa | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Mam pytanie o...
Iwona
Iwona Sty 27 '14, 09:30
Jest 7 darow Ducha Swietego (rozumu ,mestwa, madrosci ,bojazni Bozej itd).Czyli sa to laski ,przeciez nie kazdemu czlowiekowi Duch Swiety udziela tych lask.
Dorota
Dorota Sty 27 '14, 09:35
"I wybaczcie - u mnie w wieku dwudziestu kilku lat Bóg byl ważny, ale niekoniecznie na tyle aby wszystko inne, w tym uczucia ustepowaly mu miejsca. "  i tym zdaniem właśnie zaprzeczyłaś , Aniu sama sobie, bo piszesz , że rozum w pojęciu ludzkim i dar rozumu to to samo.
Bardzo dobrze napisała Iwonka, bo o dar rozumu to  my mamy prosić, skrzętnie bowiem  je zakopaliśmy po Chrzcie, Bierzmowaniu. Widzisz , uczucia przewyższyły Boga, więc coś jednak z tym rozumem  było nie tak?
Ja przez czterdzieści lat miałam rozum , że hej...byłam mądrą , rozsądną dziewczyną po studiach, później właścicielem firmy, bardzo dobrą księgową, znałam się na wielu rzeczach, miałam ogromną wiedzę ... i co z tego, jak daru rozumu nie miałam ? A w tej chwili mogę powiedzieć , że zostały mi studia , które na nic się przydały.
To, że ktoś jest wierzący nie oznacza , ze ma dar rozumu, faktem jest , ze inaczej stara się myśleć, ale popełnia błędy  niekiedy jakby nawet rozumu nie miał w ogóle.
Iwona
Iwona Sty 27 '14, 09:55
Ja tez tego daru rozumu nie mialam modlilam sie prosilam o cos Boga a moja dewiza zyciowa bylo nastawie sie na "NIE" bo jak sie tak nastawie i moja prosba zostanie nie spelniona to bede mniej cierpiec.I Bog mnie uczyl ufnosci przez cale zycie poprzez doswiadczenia -cierpienia.Powoli tego daru rozumu Duch Swiety mi udzielal.A teraz to mnie nawet nie interesuje co wydarzy sie jutro jestem tylko bardzo ciekawa jekie plany ma Bog wobec mnie. A JAKI TO JEST KOMFORT ZYCIA NIE MARTWIC SIE O NIE .
Iwona
Iwona Sty 27 '14, 10:22
Aniu my nie mowilysmy  ze sa 2 rozumy zawsze ten sam tylko jak piszecie otwary czyli obdarowany laska -darem rozumu albo zamknety czyli bez daru rozumu.
Dorota
Dorota Sty 27 '14, 11:03
"Rozum był ale NIEUŻYWANY." -to zdanie  jest bez sensu, bo czy dziecko chociażby  nie używa rozumu, swojego rozumu...?
Ponadto dary Ducha Świętego , które wymieniłaś, to nie wszystkie jeszcze dary , bo są jeszcze dary epifanijne ,a o tym mówi Pismo Św. Każdy z tych darów możemy otrzymać ponadto tylko na daną chwilę, kiedy potrzeba nim służyć. I po to one są , aby nasze wybory były zgodne z wolą Boga. Jeślibym zwątpiła , że używając wszelkich danych mi darów i tak nie mam gwarancji, że postępuję dobrze, to po cóż mi w ogóle te dary? - A takie myślenie podchodzi pod grzech przeciwko Duchowi Świętemu. 
Besia
Besia Sty 27 '14, 12:14
Ja jestem za zaprzestaniem dyskusji na ten temat ,bo nic dobrego nie wnosi ,a stwarza nieprzyjemną atmosferę .Odbiega to coraz bardziej od tematu Iwony .
Dorota
Dorota Sty 27 '14, 12:17
No nie, Renatko....jeśli Ty widzisz w tym jakąś złośliwość , to po pierwsze -nie znasz mnie , a po drugie  wynikające z pierwszego  - to jest osąd...

Roztropność jest cnotą kardynalną, więc o to chodzi , że widzę brak tej roztropności  właśnie w Twoim pisaniu. I tak, jak poprzednio używając słowa "sam" postąpiłaś nieroztropnie, tak samo  jak ja  podając tutaj książkę "Duchowy wymiar snów" też postąpiłam nieroztropnie, bo przecież nie znam stopnia dojrzałości duchowej wszystkich użytkowników tutaj, tak teraz  w zdaniu  omawianym brak tej roztropności, bo dobrze wiesz , że dziecko podałam jako pierwszy lepszy przykład tylko, a można by ich wiele podać z życia dorosłych, zresztą i ja i Anna i Iwona je podajemy.

Celem bycia tutaj mojego jest  "aby nikt nie zginął", a jeśli ktośkolwiek szuka w czymś złośliwości   to raczej powinien się zastanowić nad samym sobą.
Doswiadczyłam w swym życiu skutków nieroztropności w formułowaniu  głośno przez siebie czy przez  innych  myśli, wiem więc , co piszę i dlaczego.
Besia
Besia Sty 27 '14, 12:28
A ja jeszcze raz proszę ,żeby przestać już na ten temat pisać .
Dorota
Dorota Sty 27 '14, 12:40
Przepraszam , Beti  nie widziałam Twej prośby :(
Strony: « 1 2