Loading...

Ciekawe książki - niekoniecznie związane z wiarą | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Książki i kultura
Lena
Lena Sie 13 '14, 06:51

Beti:) czytałam "Krystynę córkę Lavransa" i bardzo mi się podobała ta książka. Taka klasyka wśród wszystkich skandynawskich sag. Niestety filmu nie oglądałam.

Besia
Besia Sie 13 '14, 09:58

Film jakoś taki ponury był dla mnie , książkę wchłonęłam po prostu  migiem ;) Oj bardzo mi miło ,że też Ci się podobała ;)

Lena
Lena Sie 13 '14, 10:21

W temacie religijnym lekkie do czytania książki, które ostatnio czytałam i podobały mi się to: książki O. Joachima Badeni OP, Ks. Ludwik Józef Chiavariano "Największy Skarb, czyli codzienna Ofiara Mszy Świętej", Patrizia Cattaneo "Św. Charbel mnich cudotwórca", Andreas Englisch "Uzdrowiciel Cuda Świętego Jana Pawła II" Gloria Polo "Rażona piorunem".

Edytowany przez Lena Sie 13 '14, 11:22
Marta
Marta Sie 18 '14, 18:17

Rażoną piorunem czytałam ale żeby to była lekka książka to nie jestem pewna :) Warta przeczytania na pewno. 

A jak już jesteśmy przy religijnych książkach to co sądzicie o takich, które mówią o życiu po śmierci? Ten temat mnie bardzo interesuje i lubię czytać na ten temat. Niedawno przeczytałam Niebo istnieje naprawdę, teraz czytam Co cię czeka po smierci - napisana przez lekarza, który zebrał wiele historii z całego świata dot. ludzi, którzy np. wg lekarzy już nie żyli a oni tak naprawdę w tym czasie widzieli cała akcję lekarzy, słyszeli rozmowy, które toczyły się w zupełnie innym miejscu - i co najważniejsze  doświadczali obecności Boga. Lekarz ten próbuje udowodnić, że życie po śmierci istnieje na 100%. Co myślicie o takich książkach? I czy macie jakieś ulubione książki tego typu?

Lena
Lena Sie 29 '14, 16:32

Marto:) czasami, jak mi coś wartego uwagi ( polecanego ) wpadnie w ręce to przeczytam, ale do konca nie zagłębiam się w te tematy, bo i tak się nie dowiem, a niepotrzebnie wyrabiać sobie niewłaściwy pogląd na podstawie tego, że ktoś tam coś napisał. Niejednokrotnie ludziom śnią się przodkowie i oni nigdy nie zdradzają, jak wygląda "tamto" życie, mówią jedynie,że jest im "tam" dobrze, a reszta, to tajemnica. Jednego jestem pewna, że niebo naprawdę istnieje i jest życie pożyciu, jest Bóg, a multum dowodów na to widzę codziennie. 

Kochani:) znacie jakieś warte uwagi książki o Duchu Św.?

Marta
Marta Sie 30 '14, 00:17

Mogę Ci polecić książki ojca Józefa Witko. Chyba w każdej porusza sprawę Ducha Św. ale szcególnie w "Uzdrawiająca moc Ducha Świętego". Warto przeczytać!

Strony: « 1 2