Loading...

c.d.post | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różności » Magazynek
zbynio518
zbynio518 Lut 11 '14, 12:18
Czytałem wymianę zdan na temat właśnie postu.Większośc wypowiedzi dotyczyła jedzenia,chociaz nie tylko.A ja mam problem ze swoim postanowieniem,który podchodzi właśnie pod tą kategorię.Chodzi o palenie.Miałem juz kilka prób i nic z tego.Muszę to rzucic,ale ile to wymaga wysiłku i samozaparcia,to chyba wie tylko ten co palil przynajmniej 30 lat.Moje obecne postanowienie ,to zblizający się okres wielkiego postu.Muszę!
Besia
Besia Lut 11 '14, 12:38
Zbysiu wierzę ,że dasz radę ;)))
zbynio518
zbynio518 Lut 11 '14, 12:50
Muszę,po100 kroc muszę!!!!!
Besia
Besia Lut 11 '14, 12:59

Zbysiu mam coś dla Ciebie

Modlitwa o uzdrowienie nałogów: z nikotyny, narkotyków, alkoholu, dopalaczy, leków:

            Jeżeli doświadczyłeś/aś uzależnienia od papierosów, narkotyków, alkoholu, dopalaczy czy leków wzbudź w swoim wnętrzu szczerą intencję uzdrowienia:

 

Przychodzę do Ciebie, Duchu Święty, po ratunek. Wyzwól mnie z przywiązania do papierosów, narkotyków, alkoholu, dopalaczy, leków, … (wymień uzależnienie dotyczące tylko Ciebie). Chcę je na zawsze odrzucić od siebie i nigdy do niego nie wracać. Wiesz, że własnymi siłami nie mogę zerwać z nałogiem. Uzdrów mnie z przyczyn sięgania po … (wymień swoje uzależnienie). Oczyść moje intencje. Wzmocnij moją słabą wolę. Uwolnij od skutków, które to uzależnienie spowodowało. Napełnij mnie odwagą pójścia pod prąd obiegowym opiniom. Umocnij we mnie pragnienie życia w wewnętrznej wolności. Pomóż pokonywać Twoją mocą napięcia ciała i niewłaściwe pragnienia. Napełniaj mnie Bożym Słowem przez czytanie Pisma św. i płynącą z Eucharystii Bożą miłością, której mi stale brakuje. Kształtuj moje wnętrze i naucz mnie stawiać sobie wymagania. Wierzę, że z Twoją pomocą stanę się człowiekiem nie tylko wolnym, ale i oddanym do Twojej dyspozycji. Pomóż mi jednak zachować stałą czujność, aby nie ulegać pokusom. Amen.

Iwona
Iwona Lut 12 '14, 10:08
Zbyszek pamietam bylo to bardzo dawno temu poscilam o chlebie i wodzie ,modlilam sie za meza.Podpalalam sobie papierosy ale nie nalogowo.Zauwazylam, ze po tej serii postow tak mnie odrzucilo od papierosow, ze nawet jak w telewizji ktos palil to patrzylam z obrzydzeniem.Pozniej dopiero skojarzylam to z postami chociaz inntencje mialam zupelnie inna.Post ma wielka niedoceniana sile .Zbyszek ,ale Ty z powodu choroby nie mozesz chyba powstrzymywac sie od pokarmow?Pozdrawiam
zbynio518
zbynio518 Lut 12 '14, 11:21
Myślę,ze po dzisiejszym dniu,dam sobie radę z nałogiem.Modlitwę Beti mam w telefonie w zakładkach.Dzięki Beti.
Dorota
Dorota Kwi 28 '14, 22:56
Kochani,


mam pytanie odnośnie postu.

W piśmie świętym rzeczywiście jest wspomniane o "chlebie i wodzie", ja bardzo chciałabym pościć.


Ze względu na swoje zdrowie jednak nie mogę jeść chleba (zawiera gluten, a bezglutenowy kosztuje zawrotne pieniądze jak na mały bochenek). Nie jem także mięsa (od roku) oraz nabiału (także ze względów zdrowotnych). Już się przyzwyczaiłam do tego, że cały czas jestem głodna i mam wrażenie, że dzięki temu poszczę cały czas :)


Czy macie jakaś złotą radę w jaki sposób mogłabym odbyć post?

Jerzy
Jerzy Kwi 28 '14, 23:10
Jeśli chodzi o post to ja faktycznie wybieram taki dzień żebym mógł przystąpić do komunii i tego dnia jem tylko chleb po kawałeczku i długo się staram go żuć żeby czuć jego smak. Dopiero później piję wodę jeśli jestem spragniony. Możesz stosować post odmawiając sobie czegoś co lubisz i jadasz bo nie może ktoś sobie odmówić np. palenia gdy wcale nie pali ;) 

Do tego modlitwa z ofiarowaniem intencji postu.


Chleb kupowałem w piekarni 100% żytni na zakwasie, bez konserwantów i ulepszaczy ale ile można jeść jeden gatunek chleba. Więc zacząłem sam piec chleb mieszając mąkę żytnią i orkiszową (bez glutenu są obie). Zakwas sam sobie zrobiłem i codziennie go tylko "dokarmiam". Więcej roboty ale zdrowie ma swoją cenę ;)