Loading...

Jak rozważać tajemnice nowennowe w drodze do pracy? | Forum Nowenny Pompejańskiej

leszek
leszek Lut 16 '14, 19:11

Szczęść Boże.

Ze względu na to, że nowenna zajmuje trochę czasu, staram sie ją odmawiać w drodze do pracy.

W kieszeni kurtki trzymam książeczkę nowenny i dziesiątkę różańca. W momencie, kiedy zaczynam nową dziesiątkę, staram się z książeczki przeczytać opis nowej tajemnicy. I tak zerkam do książeczki trochę ukradkiem, czytam tajemnicę, odmawiam dziesiątkę i potem znowu to samo.

Kiedy robię tak dzień w dzień w drodze do i z pracy, musi to trochę wyglądać dziwnie dla osób postronnych i moich znajomych. Staje się to dla mnie dość krępujące, poza tym tworzy wewnętrzne napięcie.

Czy możliwe jest odmawianie wstępu do tajemnic hasłowo np. Narodziny Pana Jezusa i potem odmówienie dziesiątki, co skróciło by czas odmawiania i nie wymagałoby zaglądania do książeczki, czy też jednak opisowo zgodnie z książeczką, co niestety jest dłuższe i trudniejsze do zapamiętania.

Po prostu chciałbym wyzwolić się od przywiązania do książeczki przy odmawianiu nowenny w drodze do pracy i trochę obniżyć poziom stresu z tym związanego.

 

pozdrawiam

 

Leszek

Dorota
Dorota Kwi 28 '14, 20:44
Ja sobie nagrałam różaniec na telefon, wkładam do uszu słuchawki i odmawiam :)
Jerzy
Jerzy Kwi 28 '14, 20:51
Leszku ja tylko czasami czytam rozważania gdy mam więcej czasu i jestem w domu. Tajemnice znam na pamięć więc odmawiając NP np. w samochodzie czy w miejscu publicznym trzymam tylko w dłoni różaniec przepleciony na palcu. Wymieniam nazwę tajemnicy i rozważam ją w myślach własnymi słowami jednocześnie starając się wyobrazić daną scenę pasującą do tej tajemnicy. Przyznam że łatwiej mi się zanurzyć w modlitwie i głębiej ją przeżywać niż wtedy gdy się rozpraszam ciągle sięgając do tekstów rozważań. 


leszek
leszek Maj 1 '14, 09:30

Dziękuję za podzielenie się doswiadczeniem.

 

Leszek