Loading...

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Wspólnoty różańcowe
Besia
Besia Maj 8 '12, 09:10

Obchodziliśmy niedawno piekną uroczystość Maryji Królowej Polski ,będac na mszy św. z tej okazji naszły mnie refleksje ,czy my Polacy kochamy swoja Ojczyzne ,czy sie za nia modlimy . Na mszy bylo niewiele osób ,smutne to ,narzekamy na wszystko ,widzimy jak żle sie dzieje w naszym kraju ,a przecież Polska ma tak wspaniałą Królowa -Maryję ,dlaczego nie prosimy Jej o pomoc ,tyle razy nas ratowała .

Istnieje Krucjata Różańcowa za Ojczyznę .Wystarczy dziesiątek różanca ,czy to tak wiele dla ratowania Ojczyzny . Zachęcam wszystkich do włączenia się do modlitwy bo jak mówil sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński ,,Zwyciestwo jak przyjdzie to tylko przez Maryje ''

Z Maryją Królowa Polski módlmy sie o Polskę wierna Krzyżowi i Ewangelii o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu !

Monika
Monika Maj 30 '12, 14:08
Doláczylam sie na poczatku tego roku choć oczywiście mialam obawy (laske nawrócenia otrzymalam 2 lata temu).... A teraz odmawiam takze NP. Matka Boska wie lepiej od nas na ile nas stac! Myślé, ze to byl czas przygotowania mnie do NP.
Besia
Besia Maj 30 '12, 23:02

Nasza Królowa napewno z bólem patrzy na to co się dzieje z nami Polakami ,jacy jesteśmy niewdzęczni ,jak marnujemy ledwo co odzyskaną wolność ,dlatego trzeba nam wielkiej mobilizacji modlitewnej ,by obudzić polskie sumienia .

Cieszę się Moniko ,że dołączyłaś do Krucjaty ,z Maryją ratujmy naszą ojczyznę.

Bridget
Bridget Maj 31 '12, 07:53
Ja natomiast należę do Roży wielodzietnych za Ojczyznę. 
Zżyłam się bardzo z tą modlitwą...
Besia
Besia Maj 31 '12, 09:56
Piękne świadectwo Bridget,żeby Polacy chcieli sie modlić,zeby chcieli byc blizej Boga napewno nie było by tego co sie teraz dzieje ,ale wielu ludzi tego nie chce zrozumieć . Ja nie slyszałam o takiej Róży ,ale ja niestety nie należe do wielodzietnych ,Pan Bóg obdarzył mnie tylko jednym synem ,jestem pelna podziwu dla rodzin wielodzietnych . Twoje dzieci jestem pewna ,że wyrosną na wspaniałych Polaków .
Bridget
Bridget Maj 31 '12, 10:17
Beato ,ale nie problemu!!ja spróbuję Cię wciągnąć.
Besia
Besia Maj 31 '12, 11:39
Bridget ,a na czym polega ta modlitwa ?
Bridget
Bridget Maj 31 '12, 13:19
Polega na tym ,zresztą jak w każdej Rózy aby dziennie zmówić 1 dziesiątkę Różanca za naszą ukochaną Ojczyznę.
Besia
Besia Maj 31 '12, 16:13
Tak też myślałam .
Bridget
Bridget Cze 4 '12, 22:32
Beatko ,więc jak??chcesz dołączyć??załatwiłam Ci miejsce...
Besia
Besia Cze 5 '12, 08:14

Bridget bardzo chętnie ,tak myslę sobie ,ze jestem w jakims stopniu wielodzietna ,ponieważ adoptowalam duchowo kilkoro dzieci .

Bridget
Bridget Cze 5 '12, 08:18
Już piszę priwa!!
Bridget
Bridget Cze 5 '12, 08:29
Beato-Ty jesteś prawdziwa wielodzietna!!!a nie w jakimś stopniu. 
Bardzo podziwiam takie osoby takie jak Ty.Chylę czoła. Napisałam priw.
kasia
kasia Cze 13 '12, 19:26
Bridged czy ktoś kto nie ma dzieci mgł by być w tej róży? czy nie?
Bridget
Bridget Cze 14 '12, 08:15
Kasiu-tak może każdy .
nemo
nemo Kwi 2 '13, 07:56
 

W naszej rodzinie odmawiamy co dzień minimum jeden dziesiątek różańca za ojczyznę, staramy się jednak jak najczęściej odmawiać jedną cześć różańca . I wciąż mam wrażenie, że to za mało. Myślę,że powinniśmy wytoczyć „działa większego kalibru”.Pan nasz Jezus Chrystus powiedział:

„….Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem...”Mt.17, 14-21

Noszę w sercu pragnienie byśmy zorganizowali się w żywy różaniec modlący się tylko w tej jednej intencji. „Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi
i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu” oraz o nawrócenie wszystkich propagujących zgniliznę moralną

Codziennie jesteśmy poddawani homoseksualnej indoktrynacji. Usiłuje się nam wmówić,że zboczenie nie jest zboczeniem a grzech nie jest grzechem. Zobaczmy co Bóg ma do powiedzenia na ten temat.

Kpł 18; 22:"Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!"

Kpł 20; 13:"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."

Rz 1; 26-28;"Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi."

1 Kor 6;9:"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli,ani mężczyźni współżyjący z sobą"

Już czas byśmy stanęli do czynnej obrony naszej wiary, kościoła i naszych rodzin. Nie wolno nam, mówić i myśleć „niech księża coś zrobią no bo co ja tam mogę”

15Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: «Abba, Ojcze!»”Rz. 8, 15;

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" Flp 4, 13

1Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych1. 2Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość2, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. 3Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz. 4Cudzołożnicy3, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga. 5A może utrzymujecie, że na próżno Pismo mówi: «Zazdrośnie pożąda On ducha, którego w nas utwierdził»?46Daje zaś tym większą łaskę: Dlatego mówi: Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje łaskę5. 7Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się natomiast diabłu6, a ucieknie od was. 8 Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was. Oczyśćcie ręce7, grzesznicy, uświęćcie serca, ludzie chwiejni7! 9Uznajcie waszą nędzę, smućcie się i płaczcie!8Śmiech wasz niech się obróci w smutek, a radość w przygnębienie! 10Uniżcie się przed Panem, a wywyższy was9. (Jk.4, 1-10)

17Kto zaś umie dobrze czynić, a nie czyni, grzeszy.(Jk.4, 17)

Kościół to Ty, ja, księża i hierarchia kościelna,siostry i bracia weźmy do ręki różaniec tak jak prosi Matka Boża i módlmy się razem o nawrócenie polski, o nawrócenie osób szerzących demoralizujące treści, szerzących wszelkiego rodzaju zgorszenia i o tryumf Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w polskich rodzinach i na całym świecie. Nie bójcie się ośmieszenia św. Paweł napisał w swoim liście:

23my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, 24dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. 25To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi.
26Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. 27Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; 28 i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić, 29tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.

30Przez Niego bowiem jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i uświęceniem, i odkupieniem, 31aby, jak to jest napisane, w Panu się chlubił ten, kto się chlubi. (1Kor.1, 23-30)

Brońmy naszych rodzin przed zalewem brudnych treści, brońmy naszej ojczyzny nie dajmy się zastraszyć treściom głoszącym, że zło jest dobrem a prawdziwe dobro złem, ciemnogrodem czy szowinizmem. Zorganizujmy się w żywy różaniec i prośmy Boga Za przyczyną Matki Bożej byśmy odnieśli zwycięstwo nad złem. Bądźmy żołnierzami Maryii . Poświęćmy się bez reszty tej sprawie dajmy Matce Bożej argumenty, którymi przebłaga Najświętsze Serce Jezusa i wreszcie prośmy tez św. Michała Archanioła o pomoc i zwycięstwo na szatanem. Każdy z nas jest słabym płomyczkiem dopiero kiedy zbierzemy się w jedno ognisko powstanie potężny ogień widoczny z daleka.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. A przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie pokornie oto prosimy, a Ty, Książę Zastępów Anielskich szatana i wszystkie duchy złe, które krążą po tym świecie na zgubę dusz ludzkich Mocą Bożą strąć do piekła Amen.

 

Święty Michale Archaniele, który wraz z Aniołami zwyciężyłeś szatana w niebie, dopomóż nam zwyciężyć go na ziemi. 

 

Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów,
Ty, która otrzymałaś od Boga posłannictwo i władzę, by zetrzeć głowę szatana, prosimy Cię pokornie rozkaż Hufcom Anielskim, aby ścigały szatanów, stłumiły ich zuchwałość, a zwalczając ich wszędzie, strąciły do piekła. Święci Aniołowie i Archaniołowie - brońcie nas i strzeżcie nas. Amen.





Edytowany przez nemo Kwi 2 '13, 07:59
nemo
nemo Kwi 12 '13, 10:54
 

W dzisiejszych dniach jesteśmy zagrożeni ze wszystkich stron. Do problemów, które nas trapią należy między innymi, zastraszający wzrost przestępczości, dławi nas współczesny chaos, przytłaczają różnego rodzaju zmartwienia, dręczą niepokoje. My i nasi bliscy doświadczamy trudności duchowych i materialnych. Nasz kraj jest ciągle w niebezpieczeństwie, a kryzysy stale narastają. Wzrasta też poczucie zagrożenia. Święty Kościół katolicki jest atakowany przez szatana i przeciwników zewnętrznych oraz wewnętrznych chcących go zniekształcić, a wreszcie całkowicie zniszczyć.
Czy nie potrzebujemy nowych cudów? Oczywiście, że tak i to jak najrychlej! W tym celu winniśmy gorąco się o nie modlić. Dlaczego nie mielibyśmy posłużyć się ową potężną "artylerią" Różańca Świętego, który od wieków ratuje chrześcijaństwo i katolików z najgorszych opałów? Różaniec jest modlitwą prostą, krótką i tyleż przyjemną, co skuteczną. Wznosi nas niepostrzeżenie ku doskonałemu poznaniu Jezusa Chrystusa. Oczyszcza nasze dusze z grzechów, .pozwala nam zwyciężać naszych nieprzyjaciół. Ułatwia nam praktykowanie cnót. Rozpala naszą miłość do Jezusa Chrystusa. Uzdalnia nas do spłacania naszych długów wobec Boga i wobec ludzi. Wreszcie, wyjednuje nam od Boga wszelkiego rodzaju łaski”.
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

Różaniec jest najpiękniejszą i najcenniejszą ze wszystkich modlitw do Pośredniczki wszelkich łask i modlitwą najbliższą sercu Matki Bożej. Módlcie się na nim codziennie." (Papież Św. Pius X)

Słowa Matki Bożej:

Jezus chce, abym była więcej znana i miłowana” (z objawienia w Fatimie): „Jestem cała w Różańcu, tam Mnie szukajcie – tam Mnie znajdziecie”.

UZBRÓJCIE SIĘ W RÓŻANIEC JAK W BROŃ I NIECH W WASZYCH DOMACH ROZBRZMIEWA TA WSPANIAŁA MODLITWA JAK WDZIĘCZNA PIEŚŃ, PIEŚŃ MIŁOŚCI POTĘŻNA W MOCY, W SILE I ŁASCE. NIKT Z CZCZĄCYCH MÓJ RÓŻANIEC NIE ZGINIE".
Św. Wincenty a'Paulo :

Pobożność różańcowa po Mszy Św. wnosi do duszy więcej łaski niż wszystkie inne pobożne praktyki, a swoimi Zdrowaś Maryjo czyni więcej cudów niż jakakolwiek inna modlitwa".
Św. Proboszcz z Ars,

Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem".
Św. Ludwik Maria Grignion de Monfort :

Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane (z uwagą, pobożnością i uniżeniem), według Świętych, jest wrogiem diabła, który zmusza go do ucieczki, jest młotem, który go przepędza, uświęceniem i orzeźwieniem duszy, radością Aniołów, śpiewem wybranych, pieśnią Nowego Testamentu, upodobaniem Maryi, pocałunkiem czystym i czułym, który się Jej daje...".
Św. Jan Bosko :

Różaniec jest przedłużeniem Zdrowaś Maryjo, którym można uderzyć, zwyciężyć i zniszczyć wszystkie piekielne moce".
„Przez moc, którą Bóg Ojciec powierzył w tych ostatnich czasach Różańcowi, nie ma problemu osobistego, ani rodzinnego, ani narodowego, ani międzynarodowego, którego nie można byłoby rozwiązać Różańcem". Siostra Łucja z Fatimy :

Oto w sławnym egzorcyzmie Lucyfer, to jest szatan we własnej osobie, w Imię Boże był zmuszony mówić o Różańcu: "Bóg dał Jej (Matce Bożej) moc wyrzucania nas i Ona czyni to bardzo skutecznie przez Różaniec. To jest bicz na nas, nasz upadek, nasza klęska... Różaniec zawsze nas zwycięża i jest źródłem niesłychanej łaski dla tych, którzy odmawiają go w całości Z tego powodu my się mu sprzeciwiamy i zwalczamy ze wszystkich naszych sił, wszędzie, a zwłaszcza we wspólnotach, których siła złamałaby wszelki nasz opór. Wiele z nich wie, że nie ma zła, które mogłoby oprzeć się wspólnotowemu Różańcowi".

 

Pokutna modlitwa sprawia cuda. Jeśli modlą się i pokutują poszczególni ludzie, cuda wkraczają w ich osobiste życie. Gdy modli się i pokutuje cały naród, cuda zaczynają się dziać w wymiarze społecznym, gospodarczym, a nawet politycznym!Wielka modlitwa połączona z wielką pokutą rodzi wielkie cuda. Dowodów na tę biblijną prawdę nie musimy szukać daleko. Wystarczy spojrzeć w stronę Austrii, gdzie w 1955 r. historia odnotowała wielki cud różańcowy.

Źródło: Podhalański Serwis Informacyjny„Watra”

 

 

Dla tego drodzy bracia i siostry uważam, że powinniśmy zorganizować się w żywy różaniec modlący się tylko w tej jednej intencji.

Dodam n a d r z ę d n e j i n t e n c j i

Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu !o nawrócenie osób propagujących niemoralny sposób życia, homoseksualizm oraz wszelką rozwiązłość

Edytowany przez nemo Kwi 12 '13, 10:56
nemo
nemo Kwi 19 '13, 07:41

„Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi
i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”
. Deklarację takiej modlitwy przysłało 1 1 0 7 1 5" - T Y L K O !!! A potrzeba około trzech milionów!!!

Maryja potrzebuje naszego pełnego i ofiarnego zaangażowania by mogła się dokonać odnowa moralna i religijna naszego narodu. Stańmy się odważnymi apostołami tej sprawy, byśmy mogli zostawić naszym potomkom Polskę,Totus tuus ! Nie wolno nam stać z boku i czekać aż inni tzn. lepsi, mądrzejsi, lepiej przygotowani c o ś wreszcie zrobią. Matka Boża potrzebuje naszych szeroko rozumianych słabości i niedostatków by w pełni mogły się objawić moc i chwała Bożego dzieła.

 

 

 

 

Jerzy
Jerzy Kwi 19 '13, 08:23
Ja prawie od początku przystąpiłem do Krucjaty i namawiam każdego żeby się zapisał i minimum jedną dziesiątkę w tej intencji odmówił. można odmówić samodzielną dziesiątkę albo poświęcić jedną z już odmawianego różańca.
Besia
Besia Kwi 19 '13, 10:01

Tylu ludzi narzeka na to co się dzieje w Ojczyźnie ,narzekanie nic nie da ,powoduje tylko stresy i poczucie beznadziei ,zamiast biadolić weźmy różańce i módlmy się i namawiajmy innych .

Edytowany przez Besia Kwi 19 '13, 10:06
Strony: 1 2 »