Loading...

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę | Forum Nowenny Pompejańskiej

Lokalizacja tematu: Forum » Różaniec » Wspólnoty różańcowe
nemo
nemo Kwi 22 '13, 08:57
 

Trzeba jeszcze aby było o nas głośno i aby było nas widać.


W końcu Różaniec, mówiony wspólnie, jest groźniejszy dla szatana. Tworzy się bowiem, tym sposobem, zwycięska armia przeciw niemu.

Tryumfuje on czasem z wielką łatwością nad modlitwą osoby pojedynczej, lecz z trudnością to może uczynić, jeżeli ta modlitwa jest złączona z modlitwą innych. Łatwo jest złamać jedną gałąź; jeżeli jednak złączycie ją z kilkoma innymi, kto będzie mógł złamać wiązkę? Nikt; jedność tworzy siłę.

Jednoczą się żołnierze w korpusy wojskowe, aby rozproszyć swych nieprzyjaciół; łączą się często rozpustnicy dla swych rozwiązłości i balów; jednoczą się sami szatani, aby nas stracić; A nie złączyliby się chrześcijanie, aby cieszyć się towarzystwem Jezusa Chrystusa, aby złagodzić gniew Boży, aby przyciągnąć Jego łaskę i Jego miłosierdzie, aby zwyciężyć i zwalczyć skuteczniej szatanów?”

Św. Ludwik Maria Grigion de Montrgort

Przedziwny sekret Różańca Świętego Tajemnica

łaski i zbawienia ,wydanie czwarte rozszerzone.

nemo
nemo Kwi 22 '13, 09:10

Cytat z Jerzy Ja prawie od początku przystąpiłem do Krucjaty i namawiam każdego żeby się zapisał i minimum jedną dziesiątkę w tej intencji odmówił. można odmówić samodzielną dziesiątkę albo poświęcić jedną z już odmawianego różańca.

 

Tak trzymać drogi panie Jerzy, kropla drąży skałę. W końcu ocean składa się z...kropel. Życzę siły i wytrwałości w tym Bożym dziele.

Wszystkiego dobrego, pozdrawiam.

nemo
nemo Kwi 22 '13, 09:14

Cytat z Beata Tylu ludzi narzeka na to co się dzieje w Ojczyźnie ,narzekanie nic nie da ,powoduje tylko stresy i poczucie beznadziei ,zamiast biadolić weźmy różańce i módlmy się i namawiajmy innych .

 

Szanowna pani Beato, czyżby odebrała pani treść moich postów jako narzekanie i biadolenie?

Besia
Besia Kwi 22 '13, 09:41

Oj nie ,absolutnie nie odebrałam tak pana postów ,chodzi mi o to ,ze wielu Polaków narzeka ,a to nic nie daje ,zamiast tego lepiej odmówić choćby dziesiątkę różańca za Ojczyznę i do tego namawiam wszystkich .

Bardzo się cieszę ,że pan porusza ten temat w postach ,bo on też mi jest bliski.

Edytowany przez Besia Kwi 22 '13, 09:47
nemo
nemo Kwi 22 '13, 15:14

Cytat z Beata Oj nie ,absolutnie nie odebrałam tak pana postów ,chodzi mi o to ,ze wielu Polaków narzeka ,a to nic nie daje ,zamiast tego lepiej odmówić choćby dziesiątkę różańca za Ojczyznę i do tego namawiam wszystkich . Bardzo się cieszę ,że pan porusza ten temat w postach ,bo on też mi jest bliski.

 

Ulżyło mi !!! Pragnę zaznaczyć, że moje posty nie są skierowane przeciw forumowiczom. Jestem pod wrażeniem państwa zaangażowania i umiłowania różańca a co za tym idzie Matki Bożej.

Myślę, że trzeba pokazać światu i jego panu naszą jedność i siłę. Byłoby dobrze gdybyśmy , każdy w swojej miejscowości, zebrał grupę osób , którym leży na sercu dobro naszej ojczyzny i przyszłość naszych dzieci. Grupa ta powiedzmy zbierałaby się na modlitwie różańcowej raz w tygodniu za pozwoleniem ks. proboszcza. Byłoby wspaniale gdybyśmy wszyscy mogli się zebrać w jednym miejscu(miejsce do uzgodnienia)np. dwa razy w roku tj. trzeciego maja i siódmego października. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Jerzy
Jerzy Kwi 22 '13, 17:10
Mam nadzieję i wierzę w to gorąco że tak się stanie i w naszym przypadku, ale na razie toczymy bój o uzdrowienie mojej żony z guza mózgu i większość naszych modlitw idzie w jej intencji. Na pozostałe zostawiam sobie najwyżej po jednej dziesiątce w zwykłym różańcu. Mam nadzieję że będziemy mogli razem z żoną dawać świadectwo Wielkiego Miłosierdzia Jezusowego i Cud się spełni. Ale do tego oprócz modlitwy muszę pielęgnować żonę, przygotowywać jej posiłki, wyprowadzać na spacer itd. Nie mam więc czasu nawet szukać pracy zarobkowej bo i tak nie mogę jej podjąć. Mam nadzieję że niedługo będę mógł się o to modlić bo ważniejsze problemy się wyprostują.
Besia
Besia Kwi 22 '13, 19:07
I pięknie Jerzy ,że odmawiasz ile możesz ,bo wiadomo ,że nie każdy ma tyle czasu ,żeby odmawiać cały różaniec w tej intencji ,ale liczy się każda modlitwa w sprawie Ojczyzny .Życzę dużo sił w opiece nad żoną i ,żeby wróciła do zdrowia ,niech Pan Bóg Wam błogosławi+
nemo
nemo Kwi 23 '13, 06:43

Cytat z Jerzy Mam nadzieję że niedługo będę mógł się o to modlić bo ważniejsze problemy się wyprostują.

Życzę tego Panu z całego serca. Będę się modlił dziesiatką różańca do Matki Bożej Królowej Różańca Świętego z Pompejów o uzdrowienie pańskiej żony. Niech Bóg w Trójcy Jedyny Błogosławi Panu i Pańskiej Żonie.
Besia
Besia Kwi 23 '13, 14:44
A dzisiaj świętego Wojciecha patrona Polski .
Besia
Besia Kwi 27 '13, 13:07

Czym skorupka za młodu nasiąknie -Wywiad z prof. dr hab. Piotrem Jaroszyńskim

 

 

http://pl.gloria.tv/?media=435118

Edytowany przez Besia Kwi 27 '13, 13:08
nemo
nemo Kwi 27 '13, 17:47
Pani Beato dziękuję za ten link!!! Czapki z głów. Jest Pani wielka. Gorąco pozdrawiam
Besia
Besia Kwi 27 '13, 20:48

Oj nie nie ja nie jestem wielka ,tylko kocham swoją Ojczyznę i zgadzam się ze zdaniem pana Piotra Jaroszyńskiego w kwestii wychowania dzieci i młodzieży .

Również pozdrawiam .

Anna
Anna Gru 5 '15, 03:58
Ja się dopiero dziś dowiedziałam o Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę. Oczywiście dołączam się do modlitwy. Szkoda tylko, że tak późno. Gdybym wiedziała o tej inicjatywie, już dawno byłabym z Wami. Szkoda, że księża w kościołach nie ogłaszają, że jest taka możliwość.
Besia
Besia Gru 5 '15, 10:48

Anno;) Bardzo się cieszę ,że dołączyłaś ;)))

Ela
Ela Lis 13 '16, 11:25
Czasy są tak trudne i niebezpieczne że praktycznie za ojczyznę powinniśmy modlić się co dnia.

Dla mnie to jest obowiązkowo dziesiątka różańca w moich prywatnych modlitwach i raz w tygodniu z całą grupą żywego różańca w parafii.

Każdy powinien być zobowiązany do modlitwy za ojczyznę.

Edytowany przez Ela Lis 13 '16, 11:29
Strony: « 1 2