Loading...

Modlitwa | Forum Nowenny Pompejańskiej

Besia
Besia Maj 10 '12, 12:54
Dzisiaj w mojej parafii zostaną przekazane relikwie Wielkiego Czciciela Matki Bożej ,Błogosławionego Jana Pawła II wszystkich Was kochani polecę w modlitwie .
Besia
Besia Maj 10 '12, 21:18
Jak tak mocno ,całym sercem zatopi się w modlitwie to myślę ,że można doznać takiego stanu jak Tobie się przydarzyło,że można stracić poczucie rzeczywistości.
Edytowany przez Besia Maj 10 '12, 22:38
Besia
Besia Maj 11 '12, 11:23
Wszystko możliwe
Besia
Besia Maj 11 '12, 12:30

Kiedys gdy zastanawiałam sie nad modlitwa jak powinnam sie modlić ,czy dobrze sie modle znalazłam odpowiedz przez przypadek w jednym z katolickich czasopism . Zapamiętalam sobie ,,Jężeli bedziesz Go o coś prosić powinieneś zbliżyć się do Niego w stanie zupelnej prostoty ,bez jakiejkolwiek rezerwy ,nie lękając się ,ani nie wątpiąc w to czy On pomoże wlaśnie tobie.''

,,Czyżby Pan Bóg,który milionom ludzi pomogł ,mial opuścic ciebie ?On nie czyni żadnych wyjątkow i zobaczysz ,że będzie słuchał twojej modlitwy.

Pan słucha modlitwy nawet najbardziej niegodnych osób .''

Besia
Besia Maj 31 '12, 22:41

O modlitwie

Modlitwa jest poszukiwaniem Boga, poszukiwaniem miłości.
Bóg wychodzi na moje spotkanie i daje mi siebie również na modlitwie:

  • poczuj się małym;
  • zapragnij Boga i Jego obecności w twym życiu;
  • zacznij rozmawiać z Nim - jak umiesz, dzisiaj;
  • przeczytaj Jego Słowo, może to, które jest czytane w tym dniu w Kościele, (kalendarze z cytatami na każdy dzień są łatwo dostępne); nie bój się własnej nieudolności. Kim byś teraz nie był - jesteś umiłowanym Jego dzieckiem, a On chce ci coś powiedzieć;
  • nie zapomnij o Duchu Świętym, bo ON modli się w nas nieustannie, mieszka przecież w naszym sercu. On nas nauczy się modlić, jeżeli zechcemy i przemieni nasze życie udzielając swego światła. Uczynił to już w przypadku tylu świętych...
  • Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. Ten zaś, który przenika serca, zna zamiar Ducha, wie, że przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą.
    Rz 8, 26-27