Loading...

Info

Kościoły i ich Patroni

Kościoły i ich Patroni

tu będę umieszczała kościoły ,świątynie które obchodzą właśnie odpust czyli swoje święto

 • Utworzona: Wrz 22, 13:05
 • Admin: Ewa

Użytkownicy

Bieżące wiadomości

 • Ewa
  Ewa
  1007 Parafia Matki Bożej Różańcowej
  Parafia Matki Bożej Różańcowej w Nowych Chrustach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w archidiecezji łódzkiej , w dekanacie koluszkowskim[1].

  Według stanu na miesiąc luty 2017 liczba wiernych w parafii wynosiła 1200 osób[1
 • Ewa
  Ewa
  1104
  Parafia Świętego Karola Boromeusza w Białymstoku - rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Białystok-Śródmieście, należącym do metropolii białostockiej.

  Historia parafii
  Parafia została erygowana 14 grudnia 1997.

  Kościół parafialny
  Kościół parafialny św. Karola Boromeusza w budowie od 2001 według projektu Michała Bałasza i Piotra Pytasza.
  1104
  Parafia Świętego Karola Boromeusza w Białymstoku - rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie Białystok-Śródmieście, należącym do metropolii białostockiej.

  Historia parafii
  Parafia została erygowana 14 grudnia 1997.

  Kościół parafialny
  Kośció...Więcej…
 • Ewa
  Ewa dodał 1 nowe zdjęcia do albumu Najnowsze zdjęcia
  1020 Parafia św. Jana Kantego Parafia św. Jana Kantego w Dobrowie została utworzona 4 sierpnia 1989 roku. Należy do dekanatu Białogard diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany na przełomie XVII i XIX wieku, poświęcony w 1971 roku. Mieści się pod numerem 12.
 • Ewa
  Ewa dodał 1 nowe zdjęcia do albumu Najnowsze zdjęcia
  1022 Parafia św. Jana Pawła II Parafia św. Jana Pawła II w Gdańsku – parafia rzymskokatolicka usytuowana w Gdańsku. Należy do dekanatu Gdańsk-Łostowice w archidiecezji gdańskiej. Jest to pierwsza parafia pod tym wezwaniem w archidiecezji gdańskiej. Proboszczem parafii jest ks. Ryszard Gros. Informacje kancelarii parafii Godziny otwarcia kancelarii Poniedziałek – 17.30 – 18.30 Czwartek – 9.45 – 10.30 W sprawach nagłych po każdej Mszy Świętej. Ulice należące do parafii Andrzeja Grubby, Harmonijna, Hokejowa, Jana Kielasa, Jana Michonia, Kolarska, Łucznicza, Łyżwiarska, Narciarska, Ofiar Grudnia ’70, Olimpijska, Piłkarska, Saneczkarska, Stylowa, Szermiercza, Tenisowa, Wielkopolska od nr 63, Współczesna, Zbigniewa Podleckiego, Żeglarska Historia 1 marca 2011 – ustanowienie proboszcza nowej parafii: ks. Ryszard Gros 19 kwietnia 2011 – uroczyste poświęcenie placu i Krzyża przez arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia 13 maja 2011 – ogłoszenie przez abp. Głódzia konkursu zamkniętego na projekt kościoła – Votum Jana Pawła II 7 czerwca 2011 – erygowanie parafii bł. Jana Pawła II, która powstała z wyłączonych części Parafii św. Jacka w Straszynie i Parafii św. Judy Tadeusza w Gdańsku 6 lipca 2011 – rozpoczęcie budowy kaplicy 5 września 2011 – zakończenie konkursu na projekt kościoła – Votum Jana Pawła II 11 grudnia 2011 – sprawowanie pierwszej Mszy Świętej, poświęcenie kaplicy przez abp. Sławoja Leszka Głódzia, przekazanie relikwii – kropli krwi Jana Pawła II oraz obrazu z wizerunkiem błogosławionego, ofiarowanie przez Zakon Najświętszego Zbawiciela (siostry brygidki) dzwonu „Święta Brygida” 7 marca 2012 - zawieszenie dzwonu na wieży kaplicy 30 kwietnia 2012 - ksiądz proboszcz wprowadza się do części mieszkalnej na tyłach kaplicy 1 lipca 2013 - pierwszym wikariuszem zostaje ks. neoprezbiter mgr Michał Zegarski1022 Parafia św. Jana Pawła II Parafia św. Jana Pawła II w Gdańsku – parafia rzymskokatolicka usytuowana w Gdańsku. Należy do dekanatu Gdańsk-Łostowice w archidiecezji gdańskiej. Jest to pierwsza parafia pod tym wezwaniem w archidiecezji gdańskiej. Proboszczem parafii jest ks. Ryszard Gros. Inform...Więcej…
 • Ewa
  Ewa
  1028 Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy
  Parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Brzostówce – parafia rzymskokatolicka w Brzostówce.

  Parafia erygowana w 1931 potem zamknięta i wznowiona na nowo w 1981 roku. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w latach 1980-1981 dzięki staraniom ks. Romana Sawczuka.

  Parafia obejmuje Brzostówkę i Wólkę Zawieprzycką.
  1028 Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy
  Parafia św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Brzostówce – parafia rzymskokatolicka w Brzostówce.

  Parafia erygowana w 1931 potem zamknięta i wznowiona na nowo w 1981 roku. Obecny kościół parafialny murowany, ...Więcej…
 • Ewa
  Ewa dodał 1 nowe zdjęcia do albumu Najnowsze zdjęcia
  1015 św. Teresie z Ávili[a]. Kościół św. Teresy z Ávili w Wyśmierzycach – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Wyśmierzyce. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Historia Jego budowa została ukończona w 1856. Był to kościół murowany. Jego fundatorem był Zenon Korwin-Krasowski, właściciel wsi Grzmiąca. Okazało się jednak że świątynia jest za mała. W latach 1868-1879 świątynia została rozbudowana dzięki funduszom Teresy z Brochowskich Witkowskiej. W 1920 po raz kolejny powiększono świątynię, dobudowując fronton. W takim stanie kościół zachował się do dzisiaj. Wyposażenie Wyposażenie świątyni pochodzi głównie z epoki baroku. Są to m.in obrazy Trójcy Świętej i Pokłonu Trzech Króli pochodzące z XVII wieku oraz sprzęt i szaty liturgiczne z XVII-XVIII wieku.1015 św. Teresie z Ávili[a]. Kościół św. Teresy z Ávili w Wyśmierzycach – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Wyśmierzyce. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Historia Jego budowa została ukończona w 1856. Był to kościół murowany. Jego fundatorem był Zenon Korwin-Krasowski, właściciel wsi G...Więcej…
 • Ewa
  Ewa dodał 1 nowe zdjęcia do albumu Najnowsze zdjęcia
  1014 Parafia św. Małgorzaty Parafia pod wezwaniem Świętej Małgorzaty w Dębowcu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Dębowcu. Należy do dekanatu Skoczów diecezji bielsko-żywieckiej. W sprawozdaniu z poboru świętopietrza z 1335 w diecezji wrocławskiej na rzecz Watykanu sporządzonego przez nuncjusza papieskiego Galharda z Cahors wśród 10 parafii archiprezbiteratu w Cieszynie wymieniona jest parafia w miejscowości Bemgart, czyli Dębowiec[1]. Współczesny kościół parafialny wybudowano na miejscu poprzedniego, drewnianego w połowie XIX wieku[21014 Parafia św. Małgorzaty Parafia pod wezwaniem Świętej Małgorzaty w Dębowcu – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Dębowcu. Należy do dekanatu Skoczów diecezji bielsko-żywieckiej. W sprawozdaniu z poboru świętopietrza z 1335 w diecezji wrocławskiej na rzecz Watykanu sporządzonego przez nun...Więcej…
 • Ewa
  Ewa
  1007 Parafia Matki Bożej Różańcowej
  Parafia Matki Boskiej Różańcowej w Niepołomicach - Jazach – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Niepołomice archidiecezji krakowskiej. Została utworzona w 2008. Kościół parafialny budowany w latach 1999-2008, konsekrowany w 2008. Mieści się na osiedlu Suszówka.
 • Ewa
  Ewa dodał 1 nowe zdjęcia do albumu Najnowsze zdjęcia
  1004 Parafia św. Franciszka z Asyżu Parafia Świętego Franciszka z Asyżu w Prażmowie – parafia rzymskokatolicka w Prażmowie. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Parafia została erygowana w XIV wieku. Obecny kościół parafialny pochodzi z początku XIX wieku, wybudowany w stylu klasycystycznym.
 • Ewa
  Ewa
  1001 Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  arafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rokitnie - parafia rzymskokatolicka w Rokitnie, należy do dekanatu Równe w diecezji łuckiej.

  Duszpasterze
  Proboszcz
  ks. Marek Książa - od 1997 do 1999
  Wikariusz
  Ks. Andrzej Walczuk SAC - od 2006

Moja Tablica

Musisz się zalogować, aby komentować
Brak komentarzy

Forum

Temat Ostatnia odpowiedź
Nie ma jeszcze tematów, napisz pierwszy.
'':
ściemnij
przesuń
Głosowanie: