Loading...

Dzień #5 - Nowenna Pompejańska z bloga Patrycja

Dzień #5

Dziś mija 5 dzień mojej pierwszej nowenny pompejańskiej, trzeci dzień Nowenny do Św. Rity, drugi dzień Nowenny do Św. Jana Pawła II. Ponadto modlę się do św. Antoniego, św. Józefa oraz Św. Judy Tomasza. 

Do Nowenny Pompejańskiej dołączyłam dziś tajemnice światła. Potrzebuje mocniejszego "wsparcia"

Planuje także odmówić dziś suplikę - muszę jednak o tym poczytać, bo kompletnie nie wiem co to i o co chodzi, a nie chce tylko tego "odklepać"

Rano przebudziłam się i potem spałam z różańcem. Było to dziwne. Nie mogłam usnąć z nim w dłoni. Mimo, że mój różaniec jest naprawdę delikatny (z płatek róż, poświęcony przez  Św. JPII), czułam jakiś dziwny dyskomfort. W jednej ręce, w drugiej. Ciążył mi bardzo, jednak pomimo wszystko, tylko raz go wypuściłam (kiedy mocniej mi się przysnęło). Potem szybko się jednak przebudziłam i dalej spałam już z nim w dłoni. Było to naprawdę dziwne uczucie, chęć odłożenia go na bok, cieszę się, że jednak się na to nie skusiłam.

Wybieram się dzisiaj do kościoła, mam nadzieję, że uda mi się trafić na spowiedź świętą, aby oczyścić się już całkowicie. Cieszę się, że w mojej intencji modli się parę osób nowenną do św. Rity. Niestety dwójka z nich jest nie wierząca, ale bardzo cieszę się, że i tak podjęły się tego wysiłku. Jestem zadowolona, bo po rozmowie z jedną, moją bliską, wieloletnią przyjaciółką, przyznała, że jak o tym wszystkim mówię, to poczuła coś w sercu. Chciałabym, żeby się nawróciły, ale wiem, że na wszystko potrzeba czasu. Z czasem i o nie będę się modlić, aby się nawróciły i delikatnie, acz nie stanowczo, będę im opowiadać o potędze Świętych. 

Co do mojej Nowenny Pompejańskiej:

Wątpliwości nie ustępują. Czuję bezsens tej modlitwy, wstyd mi za te słowa i myśli. Mam nadzieję, że spowiedź św. i eucharystia mi pomogą. Na pewno ma zamiar teraz już (bardzo długo zaniedbywałam wiarę) uczęszczać  na każdą niedzielną mszę i pierwsze piątki miesiąca (pierwszy już za mną :))

Mam nadzieje, że będzie lepiej, ale ogarnia mnie strach, że im dłużej ta nowenna będzie trwać, tym większe nieszczęście na siebie ściągnę. Jednak całe moje serce podpowiada mi, aby nie dać się tym pokusom. Że to zły stoi za tym wszystkim, pragnie uświadomić mnie, że moje modły są bezsensu. Że powinnam sobie odpuścić, bo i tak nikt mnie nie wysłucha, że to tylko strata czasu i powinnam pogodzić się z koleją rzeczy. Rzecz w tym, że nie chce. Z całego serca chce, aby się to zmieniło. Ale tak bardzo boli ta świadomość, ta wątpliwość, że w mojej sytuacji już nic nie pomoże. Wczoraj płakałam, odmawiając pierwszą część. Było strasznie. Chciałabym, żeby było coraz lepiej, bo powoli przepełniam się niezrozumiałą mi goryczą. 

Proszę o pomoc i modlitwę, to dopiero piąty dzień, ale z każdym dniem zaczyna robić się coraz ciężej. 

†††

 


Poprzedni wpis     
     Blog

Moja Tablica

Patrycja
Oct 7 '18, 13:32
Chciałabym dostać potwierdzenie, że ta wytrwałość się opłaci, że Matka Boska mnie słucha i czuwa.. że spełni moje pragnienia.. Chociaż rozumiem też, że na tym polega wiara, żeby wierzyć i trwać..
Patrycja
Oct 7 '18, 14:02
Czwarty dzień nowenny do św. Rity
Jugi
Oct 7 '18, 14:19
lepiej skup sie na 1 badz 2 ale porzadnie a nie na milionie. nie ilosc sie liczy a wiara , relacja z Bogiem i to aby On byl na 1 miejscu.
Patrycja
Oct 7 '18, 14:35
ale znajduje czas na spokojnie, Św. Rita zawsze mi pomagała, staram się skupić najbardziej jak mogę, ale skoro tak, dokończę te nowenny, które rozpoczęłam i wtedy dalej będę trwać w nowennie pompejańskiej. Jestem "swieża" w wierze i nie umiem sobie z tym poradzić..ale znajduje czas na spokojnie, Św. Rita zawsze mi pomagała, staram się skupić najbardziej jak mogę, ale skoro tak, dokończę te nowenny, które rozpoczęłam i wtedy dalej będę trwać w nowennie pompejańs...Więcej…
Ewa
Oct 10 '18, 19:39
za wstawiennictwem św. Attilanus
Kasia
Oct 12 '18, 19:54
Dasz rade ;* Nasze modlitwy zawsze są wysłuchiwane, nawet jeśli nie zdajemy sobie sprawy. Może nie zawsze w sposób taki jakbyśmy tego chcieli, a czasem potrzeba więcej czasu, ale...jestem przekonana , że modlitwa nigdy nie jest czasem straconym.
Kasia
Oct 12 '18, 20:07
Odniosę się jeszcze do tych słów, które napisałaś - ,,Ale tak bardzo boli ta świadomość, ta wątpliwość, że w mojej sytuacji już nic nie pomoże" . Pamiętaj, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. On przecież jednym swoim słowem stworzył świat, i na pewno Ciebie samą w nim bez pomocy nie zostawi . Takie złe myśli i w mojej głowie się czasem rodzą, ale trzeba je odpierać swą wiarą.Odniosę się jeszcze do tych słów, które napisałaś - ,,Ale tak bardzo boli ta świadomość, ta wątpliwość, że w mojej sytuacji już nic nie pomoże" . Pamiętaj, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych....Więcej…
Musisz się zalogować, aby komentować

Zapisz

Autor Patrycja
Dodane Oct 7 '18, 13:17

Tagi

Oceń

Twoja ocena:
Wszystkich: (0 ocen)

Archiwum